סערה חוצת גבולות מניר עציון שבחוף הכרמל בעקבות צעדת “הנכבה” ביום העצמאות

סערה חוצת גבולות מניר עציון שבחוף הכרמל בעקבות צעדת “הנכבה” ביום העצמאות

-

מגדלור-פיד ♋


 


ההפגנה בניר עציון. צילום: קבוצת ציונות בניר עציון יוסף עדן

ביישוב ניר עציון שבשטח המועצה האזורית חוף כרמל, התחוללה אמש (ה’, 19.4) סערה חוצת גבולות. תושבי המושב ולא רק, דרשו במהלך היום, לאחר שהבינו כי מאות אנשים יצעדו בצעדת “הנכבה” (צעדת ‘העקורים’) בשטח הסמוך למושב, לשנות את המסלול.

בעקבות הבלאגן שנוצר נאלצה משטרת מחוז חוף להוציא הודעת הסבר לנושא כשגם איש היישוב עצמו הוציא מכתב המתנצלות על כך ששמר, לכאורה, את הנושא “בסוד”.

“משטרת ישראל קיבלה לפני כחודשיים מטעם העמותה לשמירה על זכויות העקורים, בקשה לקבל רישיון לקיום תהלוכה באזור יער עופר, בהשתתפות למעלה מ –10,000  משתתפים”, נמסר בהודעת מחוז חוף.

“מדובר בתהלוכה הנערכת ביום העצמאות מזה כ-20 שנה, כאשר משטרת ישראל מציבה בתום בחינה מקצועית את תנאי הרישוי על מנת לשמור על בטחון
הציבור, בהיבטי אבטחה, סדר ציבורי ותנועה. כמו בכל שנה, משטרת ישראל בחנה את הפנייה ולא אישרה את המיקום שביקשו המארגנים.

“המשטרה קבעה כי יש לקיימה במקום חלופי למניעת חיכוך וצמצום הפרת הסדר הציבורי. לפיכך, התבקשו המארגנים למצוא בשיתוף עם הרשות המקומית הרלוונטית מקום חלופי ולהעלות זאת על הכתב בהסכם חתום בין הצדדים – כתנאי לקבלת הרישיון.

צילום: קבוצת ציונות בניר עציון יוסף עדן

“כאמור, ההסכם נחתם בין מארגני התהלוכה ונציגי המועצה חוף הכרמל, על דעת שני הצדדים באופן רשמי והוסכם על ידיהם – מעבר בשטח חקלאי מרוחק שבחכירת הישוב ניר עציון.  על בסיס הסכמת המועצה ונציג הישוב לקיים את התהלוכה בתחומם,אושר קיום האירוע . כפי שהובהר לעיל, כל ניסיון לקשור את משטרת ישראל לקיומה של התהלוכה במקום זה או אחר, שגוי ומטעה”.

מי שהוציא קודם לכן, מכתב התנצלות, הוא איש היישוב, אשר הודה כי שגה בשמירת הנושא בסוד בתקופה שקדמה לסיכומים. לטענתו, התבקש לעשות כך. המכתב פורסם ברשתות החברתיות:


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל [email protected]

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן