מכינים את הילדים לחיים כבר מכיתה א’: תכירו את ‘דיבור בציבור’ בבית הספר ‘מעיינות’ בכרכור

במיזם בבית הספר, מקבל תלמיד במה להצגת חפץ, נושא, רעיון, מסר בפני קהל שומעים, בד"כ בפני קבוצת בני גילו. אם הפיילוט יצליח - הוא צפוי להתרחב

מכינים את הילדים לחיים כבר מכיתה א’: תכירו את ‘דיבור בציבור’ בבית הספר ‘מעיינות’ בכרכור

במיזם בבית הספר, מקבל תלמיד במה להצגת חפץ, נושא, רעיון, מסר בפני קהל שומעים, בד"כ בפני קבוצת בני גילו. אם הפיילוט יצליח - הוא צפוי להתרחב

מגדלור-פיד ♋


הפרויקט “דיבור בציבור”, מיזם שנועד לשפר אנשים לדיבור מול קהל, החל להשתלב למרבה ההפתעה גם בקרב תלמידי כיתה א’ בבית הספר “מעיינות” בכרכור. תומר בן-דור, אב לשני תלמידים בבית הספר, וסמנכ”ל בחברת LivePerson העולמית, מעביר למעלה מ-20 שנה הרצאות לפני קהלים שונים ומקדם את נושא הדיבור בציבור.

בימים אלו הוא מוביל בשיתוף עם מנהלת בית הספר ד”ר נורית בנולול, פיילוט של העשרה בתחום הדיבור בציבור. בסיום הפיילוט (סוף שנת הלימודים הנוכחית) תישקל האפשרות להרחיב את הנושא לכל הגילאים בביה”ס ולהפוך את נושא דיבור בציבור כחלק אינטגראלי בכל תוכניות הלימוד.

במיזם בבית הספר, מקבל תלמיד במה להצגת חפץ, נושא, רעיון, מסר בפני קהל שומעים, בד”כ בפני קבוצת בני גילו. הפעילות מתקיימת שנים בארה”ב, אנגליה ואוסטרליה ובשנים האחרונות התרחבה לארצות נוספות כמו סינגפור והודו. במבנה “המסורתי” שלה, הפעילות שגורה בבתי-הספר בשלבי החינוך הראשוניים (גן וכיתות א’-ב’) כאשר המטרה היא להכשיר את התלמידים לדבר בפני ציבור. בארצות אלה מונחים התלמידים להביא חפץ המייצג אותם או הקרוב ללבם מביתם, להציגו בפני עמיתיהם ולהסביר על החפץ.

בן-דור מספר כי “כמו למרבית האנשים, גם במהלך חיי מהיותי ילד, עמדתי בפני סיטואציות רבות בהן נדרשתי לעמוד בפני קהל, בבית הספר, בשירותי הצבאי, וכמובן שגם במהלך הקריירה שלי. וכמו מרבית האנשים בעולם גם לי לא היה נסיון שנרכש בגיל צעיר והייתי עוד אחד מתוך מיליוני אנשים שרואים בעמידה מול קהל פחד אימתני. דבר שלא עזר לי להעביר ולהציג נושאים או אפילו את עצמי באופן הטוב ביותר”.

תרגול וחיזוק הילדים באופן רציף של דיבור בציבור צופן בחובו יתרונות רבים: – התנסות בדיבור בפני קהל למטרות שונות, קידום יכולות הדיבור וההאזנה של התלמידים, חיזוק תחושת המסוגלות והביטחון העצמי והעמקת ההיכרות בין התלמידים.

“מטבע הדברים אנו נוטים להתרשם מאנשים שיכולים להביע את עצמם טוב יותר”, הוא מוסיף. “אלה האנשים שיש יתרון יחסי. מי שלא יכול לבטא את עצמו נותר מאחור בלא מעט מקרים, אלה החיים. אולי זה לא הוגן, אבל זה מה שזה. כישורי תקשורת ודיבור בציבור הם חיוניים להצלחה בהיבטים שונים של החיים. ככל שההתחלה מוקדמת יותר, זה קל יותר.

במהלך הקריירה שלי נוצרו לי המון הזדמנויות לשפר את היכולות האלו ובשלב יחסית מאוחר של חיי רכשתי את המיומנויות האלו. במרוצת השנים הבנתי שרכישת יכולת דיבור בציבור הוא אחד הכלים החשובים כדי להצליח כמעט בכל תחום בחיים. בתקופה בה התגוררתי בארה”ב נחשפתי לאופן שבו מערכת החינוך מטמיעה את נושא הדיבור בציבור כבר משלב הגן על מנת לנטרל את פחד העמידה מול קהל בגיל מאוד צעיר, דבר שנותן יתרון משמעותי מאוד בשלבים הבאים”.

לכל העדכוניםחדשות פרדס חנה-כרכור

עוד בפרדס חנה-כרכור

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן