בפרדס חנה כרכור מגיבים לביקורת על אי הכנסת 'כנפיים של קרמבו': "יפגע בכ-3,000 חניכי תנועות הנוער שלנו"

חבר המועצה בפרדס חנה-כרכור יוני חכימי הציע להכניס את עמותת "כנפיים של קרמבו" לפעילות במושבה. אך המועצה טוענת כי העלויות גבוהות מידי וכרגע ההצעה נדחתה. חכימי טוען לשיקולים זרים בהחלטה, במועצה הודפים את הטענות

מועצת פרדס חנה-כרכור לא אישרה בישיבת המועצה האחרונה שלה לקדם את כניסת עמותת "כנפיים של קרמבו" לפעילות במושבה – לאחר שלא הגישה בקשה לועדת תמיכות. ובתוך כך, הרצון במועצה הוא לשלב את הילדים בעלי הצרכים המיוחדים בתנועות הנוער הקיימות ביישוב.

• קראו גם >> בוגרים, בני נוער וקבוצות: נבחרו זוכי אות חדרה למתנדבים מצטיינים

חבר המועצה יוני חכימי טוען כי בגלל שיקולים לא ענייניים, הנושא ירד ותקף בשידור ברדיו את ראש המועצה הגר פרי יגור. על פי חכימי  – עלות ההשתתפות של המועצה בהכנסת העמותה לפעילות ביישוב היא 89 אלף שקלים. ואולם, במועצה טוענים כי הסכום מתקרב לכ-150 אלף שקלים ובכל מקרה – העמותה לא הגישה בקשה לועדת תמיכות ולכן לא ניתן לתמוך בה על פי חוק.

ל'כנפיים של קרמבו' – תנועת נוער המשלבת ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים, יש על פי העמותה כ-6,500 חניכים ב-75 סניפים ברחבי הארץ. היא עורכת בין היתר מחנות קיץ, הקמת סניפים, הכשרת מדריכים, מסעות לפולין, שנת שירות ועוד.

ממועצת פרדס חנה-כרכור נמסר כי "לא חל שינוי בעמדת המועצה. המועצה מקדמת את הנושא מזה כשנה. המליאה קיבלה החלטה פה אחד לקדם הקמת תנועת נוער לילדים בעלי צרכים מיוחדים, אם כי בתנועות הנוער הקיימות ביישוב וגם בקרב המשפחות, ישנה קריאה להכלה בתוך התנועות הקיימות ולא בתנועה נפרדת.

"היועץ המשפטי של המועצה ציין בפני יוני כי ההצעה שלו אינה חוקית. יוני מציג שעמותת ‏'כנפיים של קרמבו' מבקשים 89,000 ש"ח זה לא נכון – הם ביקשו מהמועצה כ-150,000 ש"ח (ובהמשך 120 אש"ח) לפעילות פעמיים בשבוע ומחנה קיץ + מימון הסעות החניכים + שכר רכז שיועסק ע"י המועצה במשרה בת 186 שעות. בנוסף העמותה מבקשת גם: – אולם נגיש וחדרי פעילות ע"ח המועצה , – חניה נגישה ושביל, – גדר היקפית, – מחסן ועוד. יוני מציג שעלות הקמת סניף 'כנפיים של קרמבו' תתן מענה ל-500 ילדים בעלי צרכים מיוחדים ביישוב – בפועל במסמך שהגישה העמותה מדובר על עלויות לפעילות של עד 100 ילדים.

"הדרך של המועצה לתמוך כספית בתנועת נוער היא דרך תמיכות וביחס לסיוע במבנה, דרך מסלול הקצאות. אף עמותה בינתיים לא פנתה לאף אחד מהמסלולים ולכן חוקית לא ניתן לתקצב פעילות. יוני טוען שראש המועצה דחתה את ההצעה וזה לא נכון – ראש המועצה הציעה ליוני להמשיך לקדם את ההתקשרות בערוצים החוקיים אך יוני סירב (כנראה כדי ליצור מצג שווא כאילו המועצה דחתה ההצעה בעוד  שלא כך!! ממש להפך..) הובהר במליאת המועצה כי סך תקציב התמיכות של מועצה לכלל תנועות הנוער במושבה (3000 חניכים) הוא 230 אש"ח.

"גם אם ההצעה עומדת על 89,000 ש"ח הרי שהיא לא פרופורציונאלית ביחס לשאר חניכי היישוב בתנועות הנוער האחרות וגם אינה מתוקצבת. לסיכום לו הייתה המליאה מאשרת את התקציב המבוקש – הייתה פגיעה דרמטית ואף אנושה  ב 3000 חניכי תנועות הנוער שלנו".

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חמ"ל – הודעות חירום מידיות • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב • לקבוצת חדשות חריש
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן