שרת החינוך מזכרון יעקב בירכה את תלמידת המושבה שזכתה במדליית ארד באולימפיאדה למדעי המחשב

נבחרת התלמידות שייצגה את ישראל כללה את שירלי מושקטין, תלמידת תיכון המושבה. השרה שאשא ביטון: "מדינת ישראל מובילה בתחום הסייבר ברמה עולמית וזו עוד הוכחה לכך"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

שרת החינוך מזכרון יעקב בירכה את תלמידת המושבה שזכתה במדליית ארד באולימפיאדה למדעי המחשב

נבחרת התלמידות שייצגה את ישראל כללה את שירלי מושקטין, תלמידת תיכון המושבה. השרה שאשא ביטון: "מדינת ישראל מובילה בתחום הסייבר ברמה עולמית וזו עוד הוכחה לכך"

מגדלור-פיד ♋

הישגים מרשימים וגאווה ישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במדעי המחשב, שהתקיימה השנה לראשונה. כל תלמידות נבחרת ישראל במדעי המחשב שהשתתפו בתחרות זכו במדליות.

האולימפיאדה האירופאית לבנות במדעי המחשב EGOI התקיימה השנה לראשונה בהשתתפות 157 משתתפות מ- 43 מדינות. בשל הקורונה ברחבי העולם התחרות התקיימה באופן מקוון.

נבחרת התלמידות שייצגה את ישראל כללה את שירלי מושקטין (בתמונה. צילום: דוברות משרד החינוך), תלמידת תיכון המושבה זיכרון יעקב שזכתה במדליית ארד. האולימפיאדה האירופית לבנות במדעי המחשב EGOI התקיימה השבוע בשני ימי בחינה, כאשר בכל יום התלמידות קיבלו 4 משימות מורכבות, אותן הן פתרו באמצעות קוד. המשימות היו בעלות אופי אלגוריתמי ודרשו חשיבה יצירתית ויכולות תכנות תחרותי. את ארבעת המשימות המתחרות היו צריכות לפתור בתוך 5 שעות.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת נבחרות ישראל במדעים להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות במסגרת מיזם משותף. נבחרת התלמידות שהשתתפה באולימפיאדה הוכשרה באוניברסיטת בר אילן בהובלת צוות מאמנים ובראשם ד”ר אבשלום אלמלח, המנהל האקדמי, רון ריבצ’ין, המאמן הראשי והצוות- דניאל אגסי, עומר רונן, נעם ליכט ורועי פאפו.

Yifat Shasha-Biton 01.jpg

שרת החינוך, ד”ר יפעת שאשא ביטון (בתמונה), תושבת זכרון יעקב אף היא ציינה כי היא “מברכת את התלמידות היקרות שלקחו חלק באולימפיאדה האירופית לבנות בה הציגו פתרונות המעידים על חשיבה יצירתית שלאורם זכו במדליות, על כך גאוותנו. מדינת ישראל מובילה בתחום הסייבר ברמה עולמית וזו עוד הוכחה לכך.
אני בטוחה שהבנות הללו ישתלבו בעתיד באקדמיה ובמחקר ויהיו מפורצות הדרך בתחום”.

מנכ”ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד: “ההישגים המרשימים של תלמידות ישראל באולימפיאדה האירופאית במדעי המחשב הם מקור לגאווה לאומית ולאופטימיות רבה. אנו בפתחה של עונת האולימפיאדות הבינלאומיות במדעים במהלכה יתחרו תלמידות ותלמידי ישראל, המעולים והמוכשרים, מול הטובים ביותר ממדינות ברחבי העולם. אני משוכנע כי בזכות הכישרון, ההתמדה והמאמץ של התלמידות והתלמידים בנוסף להשקעה המשותפת של משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד, המעניקה להם את ההכשרה והכלים האיכותיים ביותר, נזכה להתבשר בהישגים אישיים ולאומיים משמעותיים ופורצי דרך”.

פרופ’ משה לוינשטיין, משנה לנשיא אוניברסיטת בר אילן ויו”ר המרכז האוניברסיטאי לנוער: “ניקול, עדי, שירלי ויעל הגיעו להישגים חסרי תקדים בזכות עצמן ובזכות המערכת האקדמית, שעומדת מאחוריהן והמאמנים המקצועיים. אחרי סופשבוע מתוח שמחנו לקבל אתל התוצאות המרשימות ואנו גאים בהן. מקווים שההצלחה של ארבעתן תביא עוד נערות רבות לנבחרת”. בתוך כך גם נשיא האוניברסיטה, פרופ’ אריה צבן, יזמין את הנערות לפגישה בלשכתו לרגל הזכייה.

ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן