שרת החינוך מזכרון יעקב בירכה את תלמידת המושבה שזכתה במדליית ארד באולימפיאדה למדעי המחשב

נבחרת התלמידות שייצגה את ישראל כללה את שירלי מושקטין, תלמידת תיכון המושבה. השרה שאשא ביטון: "מדינת ישראל מובילה בתחום הסייבר ברמה עולמית וזו עוד הוכחה לכך"

שרת החינוך מזכרון יעקב בירכה את תלמידת המושבה שזכתה במדליית ארד באולימפיאדה למדעי המחשב

נבחרת התלמידות שייצגה את ישראל כללה את שירלי מושקטין, תלמידת תיכון המושבה. השרה שאשא ביטון: "מדינת ישראל מובילה בתחום הסייבר ברמה עולמית וזו עוד הוכחה לכך"

מגדלור-פיד ♋

הישגים מרשימים וגאווה ישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במדעי המחשב, שהתקיימה השנה לראשונה. כל תלמידות נבחרת ישראל במדעי המחשב שהשתתפו בתחרות זכו במדליות.

האולימפיאדה האירופאית לבנות במדעי המחשב EGOI התקיימה השנה לראשונה בהשתתפות 157 משתתפות מ- 43 מדינות. בשל הקורונה ברחבי העולם התחרות התקיימה באופן מקוון.

נבחרת התלמידות שייצגה את ישראל כללה את שירלי מושקטין (בתמונה. צילום: דוברות משרד החינוך), תלמידת תיכון המושבה זיכרון יעקב שזכתה במדליית ארד. האולימפיאדה האירופית לבנות במדעי המחשב EGOI התקיימה השבוע בשני ימי בחינה, כאשר בכל יום התלמידות קיבלו 4 משימות מורכבות, אותן הן פתרו באמצעות קוד. המשימות היו בעלות אופי אלגוריתמי ודרשו חשיבה יצירתית ויכולות תכנות תחרותי. את ארבעת המשימות המתחרות היו צריכות לפתור בתוך 5 שעות.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת נבחרות ישראל במדעים להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות במסגרת מיזם משותף. נבחרת התלמידות שהשתתפה באולימפיאדה הוכשרה באוניברסיטת בר אילן בהובלת צוות מאמנים ובראשם ד”ר אבשלום אלמלח, המנהל האקדמי, רון ריבצ’ין, המאמן הראשי והצוות- דניאל אגסי, עומר רונן, נעם ליכט ורועי פאפו.

Yifat Shasha-Biton 01.jpg

שרת החינוך, ד”ר יפעת שאשא ביטון (בתמונה), תושבת זכרון יעקב אף היא ציינה כי היא “מברכת את התלמידות היקרות שלקחו חלק באולימפיאדה האירופית לבנות בה הציגו פתרונות המעידים על חשיבה יצירתית שלאורם זכו במדליות, על כך גאוותנו. מדינת ישראל מובילה בתחום הסייבר ברמה עולמית וזו עוד הוכחה לכך.
אני בטוחה שהבנות הללו ישתלבו בעתיד באקדמיה ובמחקר ויהיו מפורצות הדרך בתחום”.

מנכ”ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד: “ההישגים המרשימים של תלמידות ישראל באולימפיאדה האירופאית במדעי המחשב הם מקור לגאווה לאומית ולאופטימיות רבה. אנו בפתחה של עונת האולימפיאדות הבינלאומיות במדעים במהלכה יתחרו תלמידות ותלמידי ישראל, המעולים והמוכשרים, מול הטובים ביותר ממדינות ברחבי העולם. אני משוכנע כי בזכות הכישרון, ההתמדה והמאמץ של התלמידות והתלמידים בנוסף להשקעה המשותפת של משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד, המעניקה להם את ההכשרה והכלים האיכותיים ביותר, נזכה להתבשר בהישגים אישיים ולאומיים משמעותיים ופורצי דרך”.

פרופ’ משה לוינשטיין, משנה לנשיא אוניברסיטת בר אילן ויו”ר המרכז האוניברסיטאי לנוער: “ניקול, עדי, שירלי ויעל הגיעו להישגים חסרי תקדים בזכות עצמן ובזכות המערכת האקדמית, שעומדת מאחוריהן והמאמנים המקצועיים. אחרי סופשבוע מתוח שמחנו לקבל אתל התוצאות המרשימות ואנו גאים בהן. מקווים שההצלחה של ארבעתן תביא עוד נערות רבות לנבחרת”. בתוך כך גם נשיא האוניברסיטה, פרופ’ אריה צבן, יזמין את הנערות לפגישה בלשכתו לרגל הזכייה.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב
—————————————————-

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן