כחודש בלבד לאחר מתקפת הסייבר – המרכז הרפואי ‘הלל יפה’ חזר לפעילות סדירה [וידאו]

ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי: "הייתה כאן התגייסות יוצאת דופן מהיום הראשון של חטיבת בתי חולים הממשלתיים, משרד הבריאות וגורמים נוספים. תודתי להם והערכתי הרבה לסגל בית החולים  שהמשיך לעבוד במקצועיות ובמסירות אין קץ על אף המורכבות שנוצרה"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

כחודש בלבד לאחר מתקפת הסייבר – המרכז הרפואי ‘הלל יפה’ חזר לפעילות סדירה [וידאו]

ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי: "הייתה כאן התגייסות יוצאת דופן מהיום הראשון של חטיבת בתי חולים הממשלתיים, משרד הבריאות וגורמים נוספים. תודתי להם והערכתי הרבה לסגל בית החולים  שהמשיך לעבוד במקצועיות ובמסירות אין קץ על אף המורכבות שנוצרה"

מגדלור-פיד ♋

בית החולים ‘הלל יפה’ בחדרה הודיע היום (28.11.21) כי מערכות המיחשו בבית החולים חזרו לפעול לאחר מתקפת הסייבר הגדולה עליו לפני כחודש.


על פי מה שנמסר מבית החולים, מערכות המידע פועלות, היסטוריה רפואית קיימת, ניתוחים מתבצעים כסדרם, כמו גם מרפאות החוץ ושאר הפעילות של המרכז הרפואי, שהחזיר את השליטה במערכות המידע שלו כחודש בלבד מאז מתקפת הסייבר.

מתקפת הסייבר על המרכז הרפואי הלל יפה גרמה לנעילת מערכות המידע בבית החולים, שכללה בשלב הראשון העדר גישה להיסטוריה רפואית של המטופלים. ב”הלל יפה” נאלצו למצוא פתרונות ייחודיים ומהירים, שכללו בין היתר, הקמת מערכות חלופיות ומעבר לרישום ידני.

כחודש בלבד לאחר האירוע, חזר בית החולים לפעילות סדירה, כולל בחדרי הניתוח ומרפאות החוץ. להזכיר כי בשום שלב לא הייתה פגיעה במערכות רפואיות חיוניות ובית החולים המשיך לתת שירות רפואי למטופלים, תחילה במתכונת מצומצמת, כאקט של משנה זהירות עד להתבהרות האתגר שנוצר, ולאחר מכן, הורחבה הפעילות במהלך החודש עם החזרה ההדרגתית של מערכות המידע. לא דלפו נתוני מטופלים וההיסטוריה הרפואית של המטופלים שוחזרה.

במהלך החודש האחרון עמלנו מסביב לשעון, עובדי המרכז הרפואי  הלל יפה, צוותים שונים בתחומי מערכות המידע והמחשוב, על מנת להקים תחילה, מערכות חלופיות, ובהמשך להקים מחדש את מערכות ההפעלה, לבצע סנכרון נתונים ועוד. כל הפעילות נעשתה תוך הצבת סטנדרטים גבוהים ודגש על נושא אבטחת המידע, שיוטמעו מעתה ואילך, בכל ארגוני הבריאות בישראל.
לציין, כי על פי נתונים שפורסמו על ידי בתי חולים וארגוני רפואה ברחבי העולם, שהותקפו באופן דומה, זו ככל הנראה, הייתה ההתאוששות המהירה ביותר של מרכז רפואי  מאירוע בסדר גודל שכזה.

קראו גם >>
24 שעות למתקפת הסייבר: האם ב’הלל יפה’ בחדרה מצליחים לעמוד בעומס? [וידאו]
פרופ’ קרסו על מתקפת הסייבר נגד ‘הלל יפה’: “מזל שהידע הרפואי לא נמצא במחשב, אלא בראש של הצוות”

ד”ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה: “המעורבות וההירתמות המידית, מרגע אירוע הסייבר, של חטיבת בתי החולים הממשלתיים, משרד הבריאות וגופים נוספים, סייעו לבית החולים לחזור מהר לפעילות סדירה, תוך מתן פתרונות מיטביים. בסיכומו של יום, אני מגדיר את החזרה לפעילות, כלא פחות ממופלאה. לצד זה, ההתמודדות עם המורכבות האדירה שנוצרה לצוות שלנו במעבר המהיר וההכרחי לשימוש בטפסים ידניים עבור כל פעולה בבית החולים, ראויה לציון אף היא.

“הגם שלבית החולים הייתה תכנית מגירה להתנהלות בתרחיש שכזה, וביצוע תרגילי מוכנות להם נדרשנו בשנים האחרונות, הרי שההתמודדות עם אירוע סייבר בפועל, הציבה קשיים שונים נוספים, להם ניתן מענה ראוי כל העת. אין ספק, כי מה שקרה כאן, עוד יילמד על ידי אחרים, ובעיקר, יסייע לארגונים שונים להימנע ככל הניתן ממצבים כאלה בעתיד, תוך גיבוש נהלים מחמירים ביותר, ואם אכן ייאלצו לחוות אירוע שכזה – יסייע גם להתמודדות ולהתאוששות מהירה”.

/// צילומים: דוברות ‘הלל יפה’

לכל העדכוניםחדשות חדרה
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן