שפעת העופות התגלתה בסוף השבוע בחוות לולים בקיבוץ מעיין צבי

משרד החקלאות בודד את חוות הלולים הנגועה והטיל עליה הסגר

שפעת העופות התגלתה בסוף השבוע בחוות לולים בקיבוץ מעיין צבי, הסמוך לזיכרון יעקב.

משרד החקלאות בודד את חוות הלולים הנגועה והטיל עליה הסגר על פי הנוהל. עם קבלת תוצאת בדיקות מעבדה המעידות על שפעת העופות בחוות הלולים המונה 5,000 תרנגולי הודו, השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות בודדו את החווה, והחלו בפעולות הכנה לטיפול בחווה הנגועה. המשרד מבצע ניטור אקטיבי בכל חוות הלולים באזור.

הטיפול באירוע השפעת הקודם, הראשון לשנה זו, בנהלל הסתיים זה מכבר.

לפני כן, בשנה שעברה, גל אירועי שפעת העופות האחרון החל באוקטובר אשתקד (2020) בנהלל. ואחר כך בחודש דצמבר באותה שנה התגלו מקרים נוספים של שפעת העופות בקיבוץ צרעה, הסמוך לבית שמש ובקיבוץ גלגל שבבקעת הירדן.

מאז מרץ 2006, אז התגלו מקרי שפעת עופות בקיבוץ חולית ועין השלושה שבדרום הארץ ובמושב שדה משה שבחבל לכיש, מתגלים מקרי שפעת כמעט בכל שנה.

שפעת העופות היא מחלה נגיפית שהגורם לה הוא נגיף השייך למשפחת הנגיפים הגורמת למחלת השפעת העונתית הרגילה בבני האדם. המחלה תוקפת בדרך כלל רק עופות, והסיכון שבני אדם יידבקו בה הוא כרגע נמוך מאוד.

בשירותי בריאות כללית אומרים כי בפעם הראשונה אובחנה שפעת העופות בבני אדם בהונג־קונג ב־1997. אז חלו בה 18 בני אדם, ושישה מהם מתו. החל מ־2013 ועד אמצע 2019 היו 1,568 מקרים מאובחנים של ו־616 מקרי מוות של בני אדם משפעת העופות.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב
—————————————————-

שיעור התמותה משפעת רגילה עומד על 0.1%, ואפילו השפעת הספרדית, שקטלה בשנים 1919-1918 בין 50 מיליון ל־100 מיליון בני אדם, הגיעה לשיעור תמותה נמוך בהרבה מזה של שפעת העופות (5%-2.5%). החדשות הטובות הן שלעת עתה בני אדם כמעט שאינם נדבקים בשפעת העופות.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן