לאחר יומיים ולקראת שישי-שבת: הוסר איסור הרחצה בחופי הים של קיסריה וחוף הכרמל

לאחר יומיים ולקראת שישי-שבת: הוסר איסור הרחצה בחופי הים של קיסריה וחוף הכרמל

-

מגדלור-פיד ♋>> עדכון שני: 23.5, 12:35

>> עדכון ראשון: 23.5, 9:43

לאחר יומיים של איסור, הודיעו היום במועצה האזורית חוף הכרמל כי התקבלו תוצאות דגימות מים תקינות בכל חופי הרחצה של חוף הכרמל וכעת הרחצה בחופים בטוחה. “אנא רחצו רק בחופים מוכרזים ובשעות פעילות תחנות ההצלה”, נמסר.

כזכור, לפני יומיים (23.5), בפעם השלישית בתוך שבועיים, הוציאו משרד הבריאות והמועצה האזורית חוף הכרמל, הודעת איסור רחצה בחופים של רצועת המועצה.

במועצה הודיעו אז כי “הרחצה אסורה בחוף נוה ים, חוף הבונים, חוף דור וחוף האקודוקט עקב תוצאות חריגות שנמצאו בדגימות המים. צוות המועצה מלווה בפיקוח משרד הבריאות יוצאים בשעה זו לבדיקות מים חוזרות וניסיון לאתר את מקור הזיהום”.

בצהרי 23.5 דיווחו בחוף הכרמל כי שני צוותים של המועצה האזורית חוף הכרמל איתרו מספר נקודות אופציונאליות לזיהום החופים. נחל ג’אסר א זרקא שמקורו בנחל עדה, הזרמת שפכי ביוב צפונית לאור עקיבא ומקור שפך שמקורו בבריכות הדגים של מעגן מיכאל ומעין צבי (אך בוצע בהיתר ובתאום המשרד להגנת הסביבה).

הערכה כי המקורות שאותרו הם אלו המהווים את זיהום החופים שהביא לסגירת חופי חוף הכרמל שביניהם: נוה ים, הבונים, דור והאקוודוקט (קיסריה).

“נלקחו דגימות מים נוספות ואלו יעברו לבדיקת מעבדת משרד הבריאות”, נמסר. בתוך כך, המועצה פועלת מול הרשויות הסמוכות והגופים הרלוונטיים ומיידעת אותם ברגעים אלו על מנת שיטפלו מידית במפגעים. חשוב להבהיר כי הזיהומים הקודמים שפקדו את חופי חוף הכרמל אינם קשורים לזיהום הנוכחי”.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל [email protected]

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן