מדריכת הטיולים הותיקה נאוה שטריבכר על קרוז מסנט פטסבורג למוסקבה כל הדרך למונדיאל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
סנט פטרסבורג. צילום: באדיבות קרוז תור

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מדריכת הטיולים הותיקה נאוה שטריבכר על קרוז מסנט פטסבורג למוסקבה כל הדרך למונדיאל

-

מגדלור-פיד ♋סנט פטרסבורג. צילום: באדיבות קרוז תור

כפר אומנים בדרך מסנט פטסבורג למוסקבה אשר שופץ מחדש על ידי אמנים בעזרת ציורי עץ בלבד וראיון עם נאוה שטריברכר, מדריכת טיולים בחברת קרוז תור על קרוז מסנט פטסבורג למוסקבה, הערים בהם ישוחקו, משחקי המונדיאל.

נאוה שטריברכר, מדריכה בחברת קרוז תור ומדריכת טיולים ב-28 השנים האחרונות, ממליצה על קרוז ייחודי בין סנט פטסבורג למוסקבה העובר דרך כפר אומנים ”מנדרוגי” אשר נהרס במלחמת העולם השנייה ושופצה על ידי האמנים במקום בעזרת עץ בלבד.

”מדובר בשייט מאוד יפה, בו מבקרים באזור בין מוסקבה לסנט פטסבורג 25 עד 30 אנשים אשר שטים על נהר הוולגה. הקרוז עובר בעיירות מקסימות שלא מגיעים אליהם בטיול יבשתי רגיל, כמו בכפר מנדרוגי לדוגמא, כפר אומנים בו האומנים שיפצו את הכפר אחרי שנהרס במלחמת העולם השנייה ובנו בו בתי עץ המעוטרים בציורים ייחודים מבחוץ. קיז’י הוא גם מקום מדהים – מוזיאון פתוח בעצם שנמצא על אי וגם הוא בנוי מפסיפי עץ ייחודים שעושים במקום שכל שנה גם מחדשים אותם. בקיז’י ניתן לראות כנסייה עם בצלים על הכיפה, שגם הוא מפסיפי עץ. בנוסף, כמות עצי הארז שרואים לאורך גדות הוולגה היא כמות מדהימה שאנחנו כישראלים לא רגילים לראות בארץ ואנחנו גם שטים למקומות בהם היו כנסיות עד שהן הוצתו על ידי סטאלין בעצמו שבכלל רצה להפוך אזורים מסוימים לסכרים”.

סנט פטרסבורג. צילום: באדיבות קרוז תור

על הקרוז: 11 ימים, 10 לילות, אשר מתחיל בסנט פטסבורג ומסתיימים במוסקבה במהלכם שטים המטיילים בנהרות העוצמתיים: הוולגה והנייבה, עוברים בארמון יקטרינה המפואר ב’צארסקויה סלו’ שנבנה בתרומת חמישה צארים בתחילת המאה ה-18 ונחרב ע”י הגרמנים במלחמת העולם השנייה. במהלך הימים שלאחר מכן מבקרים המטיילים בארמון פטרהוף, במוזיאון ההרמיטאז’ ובבית הכנסת היחיד בכל אירופה שבנוי בסגנון מאורי.

בנוסף, השייט עובר גם בצפייה על סכרים שעל נהר הסוויר, שיט באגם הלבן ומעבר בעיר אוגליץ’ אשר נחשבת לאחת מערי ”טבעת הזהב” העתיקות ברוסיה אשר נוסדה במאה ה-10. בימים האחרונים לטיול עם ההגעה למוסקבה, יבקרו המשתתפים בכיכר האדומה, בקרמלין, בכנסיית סנט, במוזיאון הניצחון של מלחמת העולם השנייה, בבית הקברות נובודביצ’יי וכן בבית הכנסת הגדול אשר בנייתו החלה בשנת 1887 והסתיימה בשנת 1905 כל הדרך למונדיאל ברוסיה אשר יתחיל בחודש יוני הקרוב.

*11 ערים ברוסיה יארחו את המונדיאל, כולן בשטח רוסיה: סנט פטסבורג, מוסקבה, ניז’ני נובגורוד, קאזאן, יקטרינבורג, סוצ’י, קלינינגרד, רוסטוב על נהר דון, וולגוגרד, סמסרה, וסרנסק.

(אייטם פרסומי)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
ענו על משאל מגדלור-ניוז: איך תחגגו השנה את ראש השנה?

דילוג לתוכן