תושבי גבעת עדן נגד הקמת הוסטל בשכונה: "יאוכלסו דרי רחוב ונרקומנים לשעבר"תושבים בשכונת גבעת-עדן יצאו בימים האחרונים למאבק נגד הוסטל המתוכנן לקום בשכונה ועליו גילו לאחרונה. מאות תושבים כבר חתמו על עצומה בנושא.

"ממשלת ישראל החליטה למרר לתושבי גבעת עדן בזכרון יעקב את החיים, אסדת גז ומתקן יציאת גז מתחת לבית ועכשיו הפתעה! משרד הרווחה פותח לנו הוסטל, לא אחד 2 ( אמרתי הפתעה) שבו יאוכלסו דרי רחוב, נרקומנים, במטרה לשקמם", כתבה אחת מתושבות המושבה.

התושבת הוסיפה: "בלי לשתף, בלי לדאוג לשלום התושבים , הילדים. אז בגבעת עדן לא גרים פראיירים, אנשים משכילים ואנחנו למודים באקטיביזם, נמשיך להאבק על זכותינו לחיים ביטחון ורמת חיים נאותה, כמו שלנגמלים/ נרקומנים דואגים גם לציבור צריך לדאוג".

מהמועצה המקומית זכרון יעקב נמסר: "התוכנית להקים ולהפעיל הוסטל הינה כחלק ממכרז של המשרד לשירותים חברתיים בו זכה יזם פרטי. התוכנית לא תואמה עם המועצה המקומית והמחלקה לשירותים חברתיים ואינה נדרשת באישור המועצה להפעלתה. הנושא הובא לידיעתנו רק לקראת סוף השבוע האחרון.

"לאחר בירור שקיימנו בימים האחרונים עם משרד הרווחה אנו למדים כי האוכלוסייה שמיועדת להשתלב בהוסטל הינה בטווח גילאים 46 – 55 ומדובר באנשים עם רקע של דרות רחוב ו/או התמכרויות, שכבר עברו תהליך של גמילה וכעת זקוקים לדיור עם תמיכה, סביבה שקטה וטיפול סוציאלי שנועד לחזק אותה ולקדם את תהליך שיקומם. המסגרת המדוברת תנוהל על ידי אנשי מקצוע ובכללם עובדים סוציאליים ותעמוד בכל הדרישות הקפדניות של משרד העבודה והרווחה. מספר המטופלים שישולבו במסגרת הינו כ – 20 איש והמבנה המוצע עומד בהגדרות של משרד העבודה והרווחה.

"המועצה קשובה לטענות התושבים ותפעל לקיים שיח בינם לבין גורמי המקצוע במשרד הרווחה במטרה להביא לשקיפות מלאה של פעילות ההוסטל ולהפגת חששות מפני הפעילות המתוכננת. יש לציין, כי נושא שילובם של אוכלוסיות מוחלשות בקהילה הינו דבר מקובל וכך נעשה במאות הוסטלים ברחבי הארץ לרבות במקומות נוספים בזכרון יעקב".

ראש המועצה זיו דשא התייחס לסוגיה בעמודו האישי ברשת החברתית. "הרשתות החברתיות וקבוצות הווטסאפ גועשות בעקבות הידיעה בדבר השכרת נכס פרטי בשכונה, לטובת הוסטל שיקומי לדרי רחוב בעלי רקע של התמכרות", כתב דשא.

"על דבר הכוונה להקים בית עבורם למדתי רק בסוף השבוע האחרון ומאז ערכתי בדיקות מול משרד הרווחה וכל הגורמים הנוגעים בדבר תקינות התהליכים שקדמו להחלטת משרד הרווחה ומשמעות הקמת בית טיפולי זה. לאחר בדיקה מדובר בהליך מכרזי תקין שכמוהו קיימים רבים בכל רחבי הארץ וגם אצלנו במקומות שונים ברחבי הישוב. אני מצר על כך כי משרד הרווחה לא בחר, אם כי איננו מחויב לכך, ליידע את הרשות המקומית ולבחון יחד עמנו ובעיקר עם מחלקת הרווחה של הרשות את יוזמתו זו ושילובה בקהילה.

"אין בכוונתי להתנגח או להיות שיפוטי כלפי העמדות השונות שהובעו על ידי הציבור. אני מבין ומכבד כל עמדה באשר היא, ואף את החששות. כראש מועצה אני מאמין כי באחריותי לפעול לכך שהעוסקים המקצועיים בענין זה במשרד הרווחה ידאגו להביא בפנינו את כל היידע שנצבר, ההיבטים השונים ונסיונם ממקומות אחרים בארץ, בהם מתקיימת פעילות שכזו, ולפרוס בפנינו את התמונה המלאה.

"גם כתושב שכונת גבעת עדן אני חושב שכל זה לא גורע מכולנו את הצורך לגלות בעת הזו סובלנות, מתינות ובעיקר הזדמנות לפעול יחד למען החלשים שביננו. האמנתי תמיד באימרה כי "חוזק השרשרת כחלשה בחוליותיה", זו ההזדמנות של כולנו להוכיח כי בזכרון יעקב ישנה שרשרת חזקה, איכותית ואיתנה שתדע להכיל ולהתמודד עם כל אתגר. אודיע בקרוב על מועד מפגש עם תושבי השכונה ונציגי משרד הרווחה.

תגובות

echo do_shortcode('[fbcomments]');

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל [email protected]

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן