בשנת 2022: צפי ל-900 היתרי בניה בהתחדשות עירונית בחדרה

במסגרת ביקור ראשון של מנהל הרשות להתחדשות עירונית אלעזר במברגר בעיר, חשפה מנהלת ההתחדשות העירונית בחברה הכלכלית חדרה את התכניות לשנה הקרובה לפיהם צפוי זינוק משמעותי באישור יחידות דיור בתהליכי פינוי בינוי בעיר.
ההתקדמות בסטטוס התכנון והרישוי של פרויקטים במסגרת התחדשות עירונית בעיר חדרה לא נעלמה מעיניהם של בכירי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, אשר הגיעו השבוע לביקור בעיר.
מנהל הרשות להתחדשות עירונית, אלעזר במברגר שזהו ביקורו הראשון בחדרה מאז נכנס לתפקידו, סמנכ”לית הרשות עינת גנון וחגי טולדנו מנהל אגף בכיר של קשרי קהילות ברשות, נפגשו בראשית השבוע (12.12), עם ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן ובכירי הנהלת העיר ובניהם ראש מנהלת ההתחדשות העירונית עו”ד שגיא צוקרמן וצוותו.
במהלך הפגישה קבלו בכירי הרשות סקירה מקיפה לגבי פוטנציאל הבניה בחדרה במסגרת התחדשות עירונית ובכלל זה כ 14,000 יחידות דיור חדשות, כאשר בשנת 2022 לבדה, על פי התכניות של העירייה, צפויים להתקבל כ-900 היתרי בניה חדשים.
עוד במהלך הפגישה הציג ראש מנהלת ההתחדשות העירונית את עבודת המנהלת מאז הקמתה והקשר שלה עם תושבי העיר, כמו גם נוהל העבודה מול היזמים.
// המפגש השבוע. צילום: דוברות העירייה 
בעיר חדרה נמצאים מספר לא מבוטל של מתחמים בייעוד של פינוי בינוי, בשלבי תכנון ואישור מתקדמים.
במסגרת הסקירה הוצג בפני בכירי הרשות גם סטטוס בכל המתחמים המרכזיים בעיר ועלו סוגיות בתחום ההתחדשות ביניהן המתווה לפטור מהיטל השבחה וכן המתווה המשלב קרקעות משלימות פרטיות במתחמי פינוי-בינוי . נציין כי רק לפני מספר שבועות קיבלה חדרה  לראשונה אישור למסלול רשויות באחד המתחמים הבולטים בעיר- שיכון עובדים, זאת על פי המתווה הנ”ל.
בין היתר שוחחו  נציגי מנהלת ההתחדשות העירונית עם בכירי הרשות על הדרכים להאצת הטיפול בפרויקטים להתחדשות עירונית והביעו נכונות לסייע בקידומם בשיתוף פעולה עם הרשות המקומית מול רמ”י ומוסדות המדינה.
// הדמיית אחד הפרויטים להתחדשות עירונית בחדרה. הדמייה: גנות-לרמן ופיק אדריכלים 
גנדלמן ציין: “שמחנו לארח אצלנו לראשונה את בכירי הרשות להתחדשות עירונית, לביקור חיובי וחשוב, בו הוצגו מגוון הפרויקטים במסגרת ההתחדשות העירונית, המהווה חלק משמעותי מתנופת הפיתוח האדירה בעיר חדרה.
במהלך המפגש אמר במברגר כי “נתוני העיר חדרה מאפשרים התחדשות עירונית בהיקף רחב מאוד בשנים הקרובות. המהלכים שסוכמו בביקור יקדמו את חדרה לשורת הערים המובילות את הפעילות בתחום זה . שיתוף פעולה הדוק עם המנהלת העירונית ועם הרשות הממשלתית ישחרר חסמים בהליך ויאיץ את קידום הפרויקטים, למען תושבי העיר”.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן