הכנסת אישרה: פטור ממס לנתניהו על ביתו בקיסריה ורכבו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

הכנסת אישרה: פטור ממס לנתניהו על ביתו בקיסריה ורכבו

-

מגדלור-פיד ♋


בתום דיון לילי ממושך, ולאחר שנדחו מאות ההסתייגויות שהגישו חברי האופוזיציה, אישרה מליאת הכנסת הלילה (בין שני לשלישי) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס’ 248),התשע”ח-2018, של ח”כ מיקי זוהר, ברוב של 50 תומכים מול 44 מתנגדים.

על פי החוק החדש, תשלומים, שירותים וטובות הנאה המשתלמים או הניתנים מאוצר המדינה לראש הממשלה או לראש הממשלה לשעבר או לשאיריו בקשר למילוי תפקידו כראש הממשלה, למעט משכורת וקצבה, יהיו פטורים ממס. תחילתו של החוק – לגבי ראש ממשלה מכהן, החל מיום 1 בינואר 2018, ולגבי ראש ממשלה לשעבר או שאיריו, ביום פרסומו של חוק זה. חוק זה יחול על כל מי שהיה לראש ממשלה לשעבר ושאיריו לאחר מועד פרסום החוק.

בדברי ההסבר נכתב: “פקודת מס הכנסה מעניקה פטור ממס לתשלומים, שירותים וטובות הנאה המשתלמים או הניתנים מאוצר המדינה לנשיא המדינה בקשר למילוי תפקידו כנשיא. מוצע לקבוע הוראת פטור דומה גם ביחס לתשלומים הניתנים לראש הממשלה בקשר למילוי תפקידו.”

ח”כ מיקי זוהר: “החוק הזה מדבר על ראשי ממשלה, שלא יכולים להיות במצב, שהם עוזבים איזושהי קריירה או מוותרים על איזושהי קריירה לטובת הדבר הנכסף ביותר, לשרת את מדינת ישראל. ראש הממשלה, יש לו בית בקיסריה במקרה הזה, שבסופו של דבר אין ביכולתו הכלכלית, יחסית לשכר שהוא מקבל, להחזיק את הבית הזה.

“איזו טענה מגוחכת אתה מביאים שאומרים שהוא ישכיר את הבית בקיסריה. אתה אומר לראש הממשלה: בגלל שנבחרת להיות ראש ממשלה תשכיר את הבית שלך. תמנע מהילדים שלך את האפשרות להיות בסביבה הטבעית שלהם, איפה שהם אוהבים להיות. תמנע מהרצון שלך להגיע לבית הפרטי שלך פעם בשבוע לנוח קצת, תמנע ממנו את הכול. למה? רק כי הוא חטא בזה שהציבור בחר בו להיות ראש ממשלה.”

ח”כ איל בן ראובן: “זה פשוט חוק הזוי, אין לי שום מילה אחרת לכנות את החוק הזה. מבחינתי, אחד הרגעים ההזויים שלי כחבר כנסת מאז שנכנסתי הנה למקום הזה.  אם אני הייתי ראש ממשלה, אני הייתי מתבייש. הייתי קורא למיקי זוהר ואומר: תקשיב, קח את החוק הזה, תזרוק אותו לפח, לכל הרוחות, ומהר ועכשיו. אתה השתגעת? כשנלחמים פה לא רחוק מאתנו כאן, כשנפגעים אנשים, אתה עוסק במשכורת שלי?”

ח”כ עליזה לביא: “מטבע הדברים אנחנו רוצים כמובן להיטיב ולתת את כל האפשרויות רק כדי שבאמת ראש הממשלה יהיה פנוי לנהל את המדינה ויהיה לו את כל הסיוע והעזרה.  אבל אני רוצה לבוא ולשאול את חבריי, הרי אתם באתם לכאן, לכנסת ישראל, בעקבות הרבה מאוד אירועים חברתיים והרבה מאוד אי-שוויון שנחשפתם, ראיתם. רובכם ככולכם רוצים לתקן עולם. אז איך החוק הזה מתאים לתפיסת העולם שלכם? הרי יכולנו לקחת בתקציב הזה ולתקן הרבה מאוד דברים שאנחנו כחברי כנסת, כנבחרי ציבור, שאנחנו רואים ופוגשים ואנחנו רוצים לתקן.”

ח”כ מיקי רוזנטל: “אני בעד לפטור את ראש הממשלה ממס הכנסה, לטעמי ראש ממשלת ישראל מרוויח מעט מדי, אלא שנוצר מצב אבסורדי שבו רוצים מצד אחד לפטור את ראש הממשלה מתשלום מסים על ההוצאות שהוא מוציא בביתו הפרטי, כדי ששכרו לא יצא שכר מגוחך, ומאידך ראש הממשלה הזה – והיו גם אחרים, אבל זה ביתר שאת – משית את הוצאותיו הפרטיות על הציבור”.

כאמור 50 תמכו 44 התנגדו.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום.


[fbcomments]

 [blog_news title=”עוד חדשות” style=”” count=”3″ category=”” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

 

182430cookie-checkהכנסת אישרה: פטור ממס לנתניהו על ביתו בקיסריה ורכבו

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן