חי מנשה מאור עקיבא סיים את הלימודים וריגש: “במערכת החינוך נלחמים על נשמות”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

חי מנשה מאור עקיבא סיים את הלימודים וריגש: “במערכת החינוך נלחמים על נשמות”

-

מגדלור-פיד ♋חי מנשה מאור עקיבא, אשר עבד בשנים האחרונות במרכז הנוער העירוני, סיים בהצלחה את לימודיי ה-B.A בחינוך. היום (10.6) הוא השתתף בטקס להענקת התארים. אחרי הטקס, כתב טקסט מרגש אותו פרסם וזכה לתהודה והוקרה גדולה מקהילת אור עקיבא. 

“אמנם מרגש לקבל את התעודה, הרבה שעות של נסיעות לא פשוטות, לילות לבנים של לימוד למבחנים והרבה כסף, אבל התעודה היא לא מה שעושה את העבודה”, כתב חי מנסה בהודעה ברשת החברתית.

חי מנשה. צילום: אישי

“לצערינו אנו מכירים לא אחת, אנשים עם הרבה תעודות שעדיף שהיו נשארים מחוץ לתחום מערכת החינוך, כי הם הורסים הרבה חלקות טובות.

מנשה הוסיף וכתב: “אני חושב שהדור שלנו זקוק ללוחמים, כאלה שכשהם קמים בבוקר ויוצאים לעבודה, הם עושים הכנה ל״מלחמה״ – מלחמת קיום, הקיום שלנו תלוי בחינוך, בהתנהגות הנאותה והמכבדת, ברצון לשאוף לטוב, בתקווה, באמונה, הן שלנו והן של ממשיכי דרכינו, בחינוך לא משחקים, מדובר בנשמות (!), נשמות שנמצאות בדור מבולבל כשלעצמו, דור שמדבר עם מסכים, צופה בזוועות, ולצערינו הרבה איבדו את הדרך, הערכים והמוסר.

“העבודה של אנשי החינוך בימינו היא להחזיר את האור, הטוב והחיובי, אופטימיות ושמחה לילדים שגדלים.

“אין ספק שהציונים חשובים, הלמידה למצוינות והרחבת הדעת והידיעות בחכמות השונות, אבל לא לשכוח שבראש מעיינינו דרך ארץ קודם! כשזה מגיע ממקום טהור אזי הדרך מבורכת, אמנם יהיו קשיים ונסיונות אך עוברים אותם בצורה בטוחה ונכונה, ברגע שזה לא מגיע ממקום טהור זה משליך על הסביבה והילד קולט את זה ומבין שהאמת לא נפלה בחלקו. וככה הדברים יצמחו, עקום ולא ישר.

“מסיבות בריאותיות התעודה שלי תחכה קצת, וכן המשרה. נמצאים במלחמה אחרת, קצת שונה, אך המלחמה תסתיים בע״ה בבריאות ורפואה שלמה, ונחזור להילחם בכל הכח בשדה שלנו, בו אני רגיל וחי 8 שנים – במערכת החינוך, שם נלחמים על חיים יום יום, שם נלחמים על נשמות שככל שגודלים שואלים יותר שאלות ועוברים יותר נסיונות, חינוך הוא מלחמה!

“המפקדים חייבים להיות מהטובים ביותר. ואנחנו נלחמים למען עתיד טוב יותר, בתקווה ובאמונה שלמה לילדים בריאים נפשית, אוהבי הארץ, אוהבי אדם, שמחים ומאירים לארץ. עושים טוב לבריות וחסד עם הזולת”.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום

[fbcomments]

 

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן