בוגרים מחדרה וזכרון יעקב הציגו בתערוכה של המכון לאמנות במכללת אורנים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בוגרים מחדרה וזכרון יעקב הציגו בתערוכה של המכון לאמנות במכללת אורנים

-

מגדלור-פיד ♋מה מעסיק את הסטודנטים לאמנות מחדרה וזכרון? בני האזור הם בין בוגרי המכון לאמנות במכללת אורנים.

בתערוכת בוגרי החוג לאמנות במכללת אורנים (שבקרית טבעון) מציגים השנה 15 בוגרים מסיימי תואר ראשון ותעודת הוראה באמנות, חלקם מגיעים מסביבה הקרובה (חדרה וזיכרון יעקב).

העבודות בתערוכה נוצרו במהלך שנת הלימודים האחרונה והן מסכמות ארבע שנים של לימוד ועשייה אמנותית, ונוגעות בסוגיות חברתיות, מגדריות, תרבותיות ופוליטיות.

צילום: באדיבות המכון לאמנות

אוצרת התערוכה היא רותי הלביץ-כהן, מעין ורד, אמנית רב תחומית המציגה בארץ ובחו”ל, ששימשה לאורך השנים במספר תפקידיי מפתח במכון לאמנות ובשנה האחרונה הובילה את בוגרי החוג  לפרויקט הגמר.

לצד עבודות הבוגרים בתערוכה, יוקדש קיר אחד לאוצרת. על הקיר שלה תציב הלביץ עבודה אחת של כל אחד מן הבוגרים, אותה היא אוהבת במיוחד. ‘קיר האוצרת’ יהיה מעין תעודת זהות של בוגרי מחזור 2018, והוא יוצג בעתיד במקומות נוספים.

עבודות הבוגרים, כצפוי, משקפות שילוב את תהיות ותובנות אישיות מול סוגיות חברתיות, תרבותיות ופוליטיות.

כך למשל, באחד מצילומיה של מירי לוי יגיל מזיכרון יעקב, ישנו מבנה תעשייתי שומם, והיא מסבירה “אני מאלצת את הנוף שסידר האדם במרחב הציבורי, להיכנס לתוך המסגרת שאני בוחרת לו.” תוך כדי עבודתה היא משטיחה את האובייקט המצולם, מקלפת ממנו את ההופעה החיצונית שלו, והופכת אותו למשהו אחר.

עבודת הוידאו של  אסנת לוינזון, גם היא מזיכרון, עוסקת בהטעיות אופטיות,  בשדה הראייה, בראייה דרך עדשת מצלמה, ואולי בעצם בלקויות ראייה.

ואילו רון חטב מחדרה, הבוגר היחיד מבין 15 בוגרי מחזור 2018, מתייחס במיצב של למבני מגורים וגם לנפשות החיות בהם, “בעבודתי אני מנסה להעצים את האישה ולומר לה באופן ישיר: את יכולה!”.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום

[fbcomments]

 

ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן