צו מניעה להוסטל למשתקמים מכורים בזכרון יעקב, המועצה תשבית לשעתיים את פעילותהבית משפט השלום בחדרה נענה השבוע (11.6) לבקשת מטה המאבק להפעלת הוסטל למשתקמים מהתמכרויות בשכונת מגורים בזכרון יעקב בסמוך לבית ספר וגנים והוציא צו מניעה זמני נגד החברה המבקשת להפעילו. בית המשפט יקיים דיון במעמד כל הצדדים בעוד כשבועיים.

במקביל, הודיע ראש המועצה זיו דשא כי משרדי המועצה לא יקיימו קבלת קהל מחר (13.6) בין השעות 8:00-10:00.

מזה מספר ימים שמטה המאבק פועל כנגד הקמת ההוסטל כשבית הספר החורש מושבת מיום שישי האחרון.

"לאחר שיחות עם אנשי מקצוע ואנשי מחלקת החינוך של המועצה ומתוך הבנה לחששות של קהילת בית ספר חורש וקהלים נוספים במושבה, אני סבור שיש לקיים פעילות המחברת את כלל המושבה לאתגר הניצב לפנינו", כתב דשא בהודעה שהוציא.

"לכן הנחתי כי מחר, יום רביעי, מוסדות החינוך במושבה יעצרו את שגרת יומם ויקדישו את השעתיים הראשונות של הלימודים בכיתות למעגלי שיח אשר אינם עוסקים בהוסטל עצמו או במחלוקות סביב הקמתו אלא על תכנים ערכיים של הידברות ברשתות החברתיות, ריבוי דעות, מעורבות אזרחית מכבדת ועוד… בנוסף, משרדי המועצה לא יקיימו קבלת קהל בין השעות 8:00-10:00".

הרקע לפרשה

הפרשה החלה בתאריך 25.5.2018 כשנודע לתושבי זיכרון יעקב על הקמת הוסטל ל"דרי רחוב ונפגעי התמכרויות" שאינם ברי שיקום, ע״י חברה זכיינית של משרד הרווחה, בלב שכונת המגורים, "גבעת עדן" ובסמוך לבית ספר חורש וגני ילדים נוספים.

מועד תושבי השכונה אשר פועלת במחאה כנד הקמת ההוסטל נמסר: "בפגישתנו עם נציגי משרד הרווחה (ב-31 במאי) שאלנו האם נלקח בחשבון שיש מספר רב של ילדים בקרבת ההוסטל בשעות היום ותשובתן הייתה פשוטה וכואבת: לא. שאלנו האם משרד הרווחה ערב לביטחונן של הילדים והתשובה הייתה: לא.

"הקמת הוסטל למכורים ועבריינים מהווה הימור בחיי ילדינו. המכורים אינם אוכלוסייה מוחלשת, אלא גורמי סיכון בעלי רקע פלילי ועברייני. המכורים משתמשים באופן קבוע בתחליפי סמים. הם אינם ברי שיקום על פי הגדרת משרד הרווחה וכך עולה גם במכרז שיצא מטעם מהמשרד. לכן, החלטה זו הינה רשלנית. תוהים אנו מי יישא באחריות שלומם של ילדינו, ומי יישא בדין כאשר בעתיד יחול אסון!".

ההורים מוסיפים ומדגישים: "אנו תושבים התומכים ומאמינים בשיקום אוכלוסיות מוחלשות. בזיכרון יעקב קהילה תומכת באחר ובשונה בהם בני נוער בסיכון, הוסטל לבנות, תשושי נפש ועוד. אנו מקבלים את האחר אך המכורים אינם אוכלוסייה מוחלשת, אלא גורמי סיכון בעלי רקע פלילי ועברייני. אנו חוששים לשלום ילדינו".

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום

[fbcomments]

 

א' מחדרה: "15 שנה אני חולמת ערב ערב איך אני מצילה אותי ואת הילדים שלי"

לרגל היום הבינלאומי לאלימות נגד נשים – שתי נשים שיצאו ממערכת יחסים אלימה מספרות על הכלים שקיבלו, נורות האזהרה, נשות המקצוע והנשים הטובות שפגשו בדרך, שגרמו להם להחליט ולבחור לחיות בלי איום, טרור מבית ופחד

קרא עוד »
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חמ"ל – הודעות חירום מידיות • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב • לקבוצת חדשות חריש
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן