תביעה נגד ‘הלל יפה’: הרופאים ביצעו ניתוח – והפכו את המטופל לסיעודי

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

תביעה נגד ‘הלל יפה’: הרופאים ביצעו ניתוח – והפכו את המטופל לסיעודי

-

מגדלור-פיד ♋ה’,  תושב חדרה כבן 68 עבר במהלך חופשה בתאילנד אירוע מוחי קל וחש שיתוק זמני ביד ורגל ימין. ארבעה חודשים לאחר חזרתו ארצה, חש ה’ שוב  ברע, ואושפז במחלקה הנוירולוגית בביה”ח ‘הלל יפה’, שם אובחן כמי שסובל מהיצרות קריטית של עורקים בראש מצד ימין וחסימת עורקים משמאל.

על מנת למנוע מצב של הישנות האירוע המוחי – קבעו הרופאים כי ה’ יעבור ניתוח לכריתת פני העורק הראשי המספק דם לראש ולצוואר.

“לצערו של ה’ הניתוח הסתבך, והמנתחים נאלצו לקשור את העורק קרוב לכניסתו לראשו של המטופל. לאחר הניתוח קיבל ה’ תרופות להורדת לחץ הדם ושוחרר מביה”ח לביתו”, מציין עו”ד רן שפירא, המייצג את ה’.

“יום למחרת הובהל ה’ לביה”ח ‘הלל יפה’ עם סימנים לשבץ מוחי קשה – ממנו לא התאושש עד היום. חרף טיפול שיקומי שהוענק למטופל בבית לוינשטיין הוא הפך למשותק בפלג גופו השמאלי, ומוגבל בביצוע פעולות יומיומיות רבות”.

המרכז הרפואי הלל יפה. בתמונה הקטנה: עו”ד רן שפירא || צילום: אופיר הייב, יח”צ

ה’ פנה לעוה”ד רן שפירא ושמואל קשיוב ממשרד עוה”ד אלמוג – שפירא, אשר הגישו בשמו תביעה לפיצויים במיליוני שקלים נגד משרד הבריאות המפעיל את ביה”ח ‘הלל יפה’.

“לדברי פרופ’ לאוניד לנצברג,  מומחה לכירורגיה כללית וכלי דם שחוות דעתו צורפה לתביעה, הצוות הרפואי לא הציע לה’ את האופציה לעבור צינתור במקום הליך ניתוחי – ובכך שלל ממנו את זכותו על גופו”, מציינים עורכי הדין.

“הנוירולוג ד”ר וידנפלד קבע בחוות דעתו שגם היא צורפה לתביעה – כי “הטיפול האגרסיבי בתרופות נוגדות קרישה להורדת לחץ הדם הפחית את זרימת הדם למוח, והעלה הסיכון לדמם מוחי ולפגיעה באספקת הדם למוח”.

התביעה נדונה בימים אלה בבית המשפט המחוזי בת”א.

מבית החולים “הלל יפה” נמסר כי “בית החולים פעל באופן הרפואי הנדרש במקרה של המטופל. הפעולה בוצעה על ידי מומחים בעלי שם. בשל חובת סודיות רפואית ובשל העובדה כי המקרה נידון כעת בבית המשפט, בית החולים יגיב בערכאות המתאימות”.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום

[fbcomments]

 

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן