עליה בביקוש לניתוחים פלסטיים לרגל החופש הגדול בקרב בני נוער

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

עליה בביקוש לניתוחים פלסטיים לרגל החופש הגדול בקרב בני נוער

-

מגדלור-פיד ♋


הקיץ כבר כאן ובאיגוד לכירורגיה פלסטית נותנים כמה פרטים מעניינים על ניתוחים פלסטיים בקרב בני נוער. “עיקר הביקוש לקראת החופש הגדול השנה הוא בקרב נערים עם חזה בעל מראה נוטה לנשי המבקשים לבצע הקטנת חזה”


חופשת הקיץ, משפיעה כך מסתבר, על ההחלטה לביצוע ניתוח פלסטי של בני נוער רבים. האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מדווח על עלייה בביקוש לניתוחים פלסטיים לרגל החופש הגדול בקרב בני נוער.

התופעה בולטת במיוחד השנה בקרב נערים שמבקשים לבצע ניתוח להקטנת החזה הנקרא גינקומסטיה שנועד לטפל בתופעה של חזה גברי אשר גדל לממדים לא פרופורציונליים ויוצר מראה נשי. באיגוד קוראים להורים לשקול את ההחלטה לעומק לפני שחותמים על טופס ההסכמה ולוודא שבחרתם רופא בעל תואר מומחה אמיתי אשר ניתן על ידי משרד הבריאות.

ד”ר מאיר כהן, יו”ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית מסביר כי “עיקר הביקוש לקראת החופש הגדול השנה הוא בקרב נערים עם חזה בעל מראה נוטה לנשי המבקשים לבצע הקטנת חזה. הסיבות לכך ידועות רק בחלקן, ככל הנראה נעוצות בגידול ניכר בשיעור ההשמנה של הילדים בארץ, ריבוי המזון המתועש וכן שינוי מודל היופי הגברי.

“בחופש הגדול לעומת שאר ימי השנה, אנו רואים גם ביקוש לשאר הניתוחים הרלוונטיים לבני נוער כמו ניתוחי אף והצמדת אוזניים. אני קורא להורים, לשקול את ההחלטה לעומק ביחד עם הבת או הבן לפני שחותמים על טופס ההסכמה לניתוח, לא להתפתות למבצעים ולוודא שבחרתם ברופא מומחה אמיתי בעל תואר שניתן על ידי משרד הבריאות”.

המלצות האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית לגבי הניתוחים השונים:

      ניתוח פלסטי באף – האף משלים את התפתחותו הפיזיולוגית לקראת גיל 16 רצוי לבצע את הניתוח לאחר ההגעה לגיל זה. יש לשים לב כי בצילומי סלפי בסמארטפון האף נראה גדול יותר ולכן מומלץ להורים לנהל את השיחות עם הילד בנושא האף, מול מראה רגילה או תמונות במצלמה רגילה.

      הצמדת אוזניים – על פי חומרת המצב ניתן לשקול לבצע אצל ילדים ובני נוער, בגיל 10 ואף פחות מזה על פי המצב הפיזי תוך התחשבות במצב הנפשי. התפתחות המבנה של האוזניים מסתיימת לקראת גיל 6-8 ולכן ילד שסובל מאוד ניתן לנתח גם בגיל 6. בהקשר חשוב לזכור כי בעוד שילדות יכולות להסתיר אוזניים בולטות מאחורי שיער ארוך, אצל בנים הבעיה מתעצמת ומכאן חשיבותו של הניתוח ותרומתו לשיפור דימוי הגוף.

      הגדלת חזה או הקטנה לנערות  – מומלץ לבצע לבנות הגדלת חזה רק אחרי גיל 18 ורצוי אף להמתין עד גיל 21 שכן החזה עדיין נמצא בתהליך התפתחות ולא מגיע לגודלו המקסימלי. הפעולה הכירורגית עלולה לשנות את המהלך הטבעי של ההתפתחות הגופנית ולכן גם אם ההורים תומכים בניתוח, מומלץ לחכות עוד שנה שנתיים ולבצע את השינוי רק עם תום תהליך הגדילה.

      הקטנת חזה לנערים – את הניתוח הזה מומלץ לבצע החל מגיל 16 גם אם התופעה בולטת בגיל צעיר יותר, מומלץ לחכות וללוות בירידה במישקל במידה והנער סובל מהשמנת יתר.

      האיגוד מזכיר כי על טופס ההסכמה לניתוח של בני נוער מתחת לגיל 18 (קטינים) חותם אחד ההורים.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום

[fbcomments]

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן