תיאסר הכנסת כלים חד פעמיים ושקיות ניילון לחופי חדרה והשטחים הציבוריים בעיר

חד פעמי? לא בחדרה:  עיריית חדרה מקדמת חוק עזר עירוני האוסר שימוש בכלים חד פעמיים במוסדות העירייה, בחופי הים ובשטחים הציבוריים

תיאסר הכנסת כלים חד פעמיים ושקיות ניילון לחופי חדרה והשטחים הציבוריים בעיר

חד פעמי? לא בחדרה:  עיריית חדרה מקדמת חוק עזר עירוני האוסר שימוש בכלים חד פעמיים במוסדות העירייה, בחופי הים ובשטחים הציבוריים

מגדלור-פיד ♋

בעיריית חדרה הנחו את מנהלי האגפים הרלוונטיים לקדם את הנושא של איסור השימוש בכלים חד פעמיים ולפעול הן בהיבט ההסברתי והן בהיבט האכיפתי, זאת באמצעות קידום הכנת הצעה לחוק עזר עירוני אשר יוצג בפני הקואליציה העירונית ויובא לאישורה של מועצת העיר.

חוק עזר עירוני האוסר שימוש בכלים חד פעמיים קיים בכמה ערים בישראל ביניהן אשדוד, בת ים ואילת. לדברי ראש העיר, קידום חקיקה זו גם בחדרה נועד לצמצם מפגעי פסולת בשטחים הפתוחים של חדרה ולמזער ככל האפשר את הפגיעה בערכי הטבע הרבים המצויים בשטחיה של העיר, בדגש על רצועת חופי הים של חדרה המתפרשת על פני מעל ל 7 קילומטרים.

זאת בהתאם לנתונים המעידים כי פסולת הפלסטיק מהווה את רובה המכריע של הפסולת בחופים. בנוסף, המהלך נועד גם להגן על בעלי החיים בים וביבשה, אשר נפגעים במקרים רבים מאשפה שנזרקה בשטח.

“כחלק מתפקידנו כרשות מקומית, עלינו להוביל שורה של צעדים לשם קידום הנושא, החל מפעולות חינוכיות והסברתיות שיגבירו את מודעות התושבים לחשיבות בצמצום מפגעי האשפה, ועד לפעולות אכיפה, זאת לאחר הכנת חוק עזר עירוני שיגביל את השימוש בכלים חד פעמיים ויוביל את העיר חדרה לעתיד טוב ונקי יותר” אומר ראש העיר.

“לצד קיומם של מרכזי אנרגיה לאומיים בעיר ועיסוק נרחב בתחומי האנרגיה השונים, עיריית חדרה משקיעה מאמצים רבים באנרגיה ירוקה, אנרגיה סביבתית ואנרגיה של קיימות, תוך דאגה לקידום איכות הסביבה ואיכות החיים של תושבי חדרה וסביבתה”, מסביר ראש העיר ומוסיף כי “אפעל ליישום תפיסת עולם אקולוגית ולקידום שורה של מהלכים ממשיים לצמצום זיהום האויר, נזקים סביבתיים ותברואתיים, וכן קידום צריכה מושכלת ובת קיימא שבהכרח תשפיע לחיוב ותביא לצמצום בכמויות הפסולת”.

לכל העדכוניםחדשות חדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

נפתחה שביתת בתי החולים, גם ב”הלל יפה” בחדרה; צפו באלימות במרכז רפואי בצפון מהלילה [וידאו]

השביתה כוללת את בתי החולים הכלליים, הגריאטריים, הפסיכיאטריים והשיקומיים בכל הארץ. היום יעבדו בתי החולים במתכונת שבת וחג * השביתה תכלול את מרפאות הקהילה, לשכות הבריאות ובמשרדי הממשלה * גם הלילה: אלימות קשה במרכז הרפואי לגליל בנהריה

לידיעה המלאה

דילוג לתוכן