שכונת גבעת הפרחים בבנימינה: כבישים כבר יש, מתקדמים לעבר הבתים

שכונת גבעת הפרחים בבנימינה: כבישים כבר יש, מתקדמים לעבר הבתים

-

מגדלור-פיד ♋פיתוח שכונת “גבעת הפרחים” בבנימינה בעיצומה, כך דיווחה השבוע המועצה המקומית. בימים אלה מתקדמת סלילת הכבישים במקום ובקרוב יושלמו עבודות הפיתוח ובניית בתים בשיטת בנה ביתך תחל.

כזכור, שכונת המגורים החדשה יצאה לדרך לפני כשנתיים (2016) במערב בנימינה על שטח של כ-48 דונם ומיועדת לכלול 60 יחידות דיור צמודות קרקע.

לשם התקדמות השכונה חתמה המועצה על הסכם מימון ייחודי עם בעלי מגרשים להקמת שכונת המגורים. היא מיועדת לכלול 60 יחידות דיור צמודות קרקע, במגרשים בני כ 400 מ”ר כל אחד.

השכונה היא למעשה שכונת מגורים המוקמת לראשונה מזה שנים בבנימינה בשיטת “בנה ביתך”. תכניות השכונה אושרו בעבר בוועדות התכנון והבנייה, אולם בהיעדר מימון כספי נדרש לא ניתן היה להקים את התשתיות המתאימות כדי שבעלי הזכויות במגרשים יוכלו לקבל היתרי בניה ולבנות את ביתם.

פריצת הדרך בנושא התאפשרה הודות לעבודת מטה מאומצת בהובלתו של ראש המועצה המנוח פינקי זוארץ ז”ל. במסגרת זו חוקקה המועצה לפני כשנה חוקי עזר חדשים לסלילה ולתיעול, אשר היוו את הבסיס ל”הסכם המימון” הייחודי מול בעלי המגרשים ולהוצאת הפרויקט אל הפועל. חלק מהמגרשים שווקו ע”י רשות מקרקעי ישראל בשנת 2012 וחלק מהמגרשים בבעלות פרטית.


[fbcomments]

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום

 

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב
—————————————————-

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן