הקורונה בפרדס חנה-כרכור: מדריך השירותים שפועלים במושבה ומוצעים לתושבים

ניהול משבר הקורונה במושבה מגייס את כלל אנשי המקצוע ובעלי התפקידים: למידה מרחוק, חלוקת ארוחות חמות לקשישים ומעוטי יכולת, התנדבות שיא בקהילה, סיורים ליליים לשמירה על עסקים מקומיים, מוקדים מועצתיים, הקמת שמרטפיות לצוות הרפואה, פעילויות פנאי ועוד

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

הקורונה בפרדס חנה-כרכור: מדריך השירותים שפועלים במושבה ומוצעים לתושבים

ניהול משבר הקורונה במושבה מגייס את כלל אנשי המקצוע ובעלי התפקידים: למידה מרחוק, חלוקת ארוחות חמות לקשישים ומעוטי יכולת, התנדבות שיא בקהילה, סיורים ליליים לשמירה על עסקים מקומיים, מוקדים מועצתיים, הקמת שמרטפיות לצוות הרפואה, פעילויות פנאי ועוד

מגדלור-פיד ♋

חלוקת ארוחות חמות לקשישים ומעוטי יכולת, הקמת שמרטפיות לצוות הרפואה, סיורים ליליים לשמירה על עסקים מקומיים, למידה מרחוק , התנדבות שיא בקהילה, מוקדים מועצתיים, , פעילויות פנאי ועוד. בפרדס חנה-כרכור מסכמים את הנעשה עד כה בשבועיים האחרונים, כחלק ממשבר הקורונה. 

סיורים ליליים במושבה
מפת חולי קורונה במועצה: שני חולים אותרו עד כה

עד כה אותרו שני חולים במושבה. השבוע העביר משרד הבריאות את מסלול החקירה האפידמיולוגית. כל מי שהיה במסלול החולים בימים ובשעות שצויינו מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראת משרד הבריאות  ולדווח על כך באתר משרד הבריאות. אם במהלך הבידוד מופיעים תסמינים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מידי למוקד 101 של מד״א על מנת לברר צורך בבדיקת הנגיף. מידע נוסף ונרחב בנושא זמין באתר המועצה ובאתר משרד הבריאות.

חינוך: הלמידה מרחוק נמשכת

ברחבי מוסדות החינוך במושבה הופעלה מערכת ‘גוגלה’ בגני הילדים וכן תכניות דיגיטליות רבות ומגוונות שהפעילו המורים וצוותי ההוראה בבתיה”ס היסודיים, חט”ב והתיכונים. “ראינו כולנו, הלכה למעשה, חדשנות בחינוך במיטבה”, נמסר מאגף החינוך היום. “צוות המנהלים והמורים מגויסים ומובילים ביד רמה את  “הלמידה מרחוק” בימים מורכבים ובמסגרת דוחקת של זמן ואי ודאות”.

ראש המועצה, הגר פרי יגור, שגרה איגרת לצוותים החינוכיים,  באיגרת ציינה את הערכתה הרבה היוזמות החינוכיות, על הנחישות בביצוע ועל האכפתיות והמסירות. “אין ספק שבהפעלת התכניות הדיגיטליות ובשמירה על קשר רציף עם התלמידים והוריהם, אתם משמשים עוגן מרכזי בהיבט הלימודי והרגשי ומסייעים בשמירה על יציבות ועל שגרה, ככל שניתן”. פרי יגור ציינה עוד כי מרגש היה לשמוע מהתושבים הרבים תגובות מוקירות המעידות על רוח החינוך שבצוותי החינוך ועל תחושת השליחות שמפגינים הצוותים.

רווחה וקהילה: החל מבצע חלוקת ארוחות חמות

השבוע החלה המועצה לחלק ארוחות חמות לאזרחים וותיקים הזקוקים לסיוע. בסך הכל, במהלך השבוע האחרון חולקו למעלה מ- 1300 ארוחות חמות. החלוקה בהובלת אגף רווחה וקהילה באמצעות עובדי המועצה ומתנדבים. בתוך כך מציינים השבוע במועצה כי תושבים המכירים אזרחים וותיקים הזקוקים לסיוע בארוחה חמה שיצרו קשר עם מוקד הסיוע שלנו בטל: 04-8209727 בין השעות 08:00-22:00.

אריזה וחלוקת ארוחות חמות לקשישים || צילומים: דוברות המועצה
הצדעה לצוותי הרפואה במושבה:

המועצה מצדיעה לצוותי הבריאות ותפעיל שמרטפיות לילדי צוותי הרפואה המתגוררים ביישוב, על מנת לאפשר להם להמשיך בשגרת חייהם, ככל שניתן. השמרטפיות מיועדות לילדים בגילאי 3 – 12. בשלב זה תפעלנה בין התאריכים 29.3.20 – 7.4.20 בין השעות 06:30-16:30, הילדים יקבלו ארוחת בוקר וארוחת צהריים, בעלות מסובסדת של 50 ₪ לילד/ה ליום. פעילות השמרטפיות בהתאם לנוהלי משרד הבריאות. מכירים אנשי צוות רפואה שזקוקים לשירות, שתפו אותם? הרשמה ופרטים נוספים: rsh.adi@pardes-hanna-karkur.muni.il. ההרשמה עד יום שישי בבוקר 26.3.20

שירותים מקוונים, מידע לציבור ופעילות המועצה:

באתר המועצה מרוכזים תחת באנר “עדכוני בנוגע לנגיף הקורונה” מגוון ההנחיות, השירותים החיוניים ועדכוני המועצה הקשורים להתמודדות עם נגיף הקורונה.

במועצה מציינים כי בימים אלו, בהם הנחיות משרדי הממשלה ובראשם משרד הבריאות משתנות מיממה ליממה חשוב להיות מעודכנים וליישמם, למען שמירת בריאות הפרט והכלל כאחד.

צוותי המועצה עברו למתכונת חירום וערוכים להמשיך ולהעניק לתושבי המושבה את השירות המיטבי, כלל שירותי המועצה ניתנים בצורה מקוונת ונגישה באתר המועצה. לצד משבר הקורונה, המועצה נמצאת בימים אלו בעיצומו של “מבצע פסח במושבה”.

הערכת מצב של אגפי המועצה באמצעות אפליקציית “זום”
מוקדי סיוע: 

סיוע לתמיכה רגשית פסיכוסוציאלית:
המוקד מאויש בעובדים סוציאליים ובפסיכולוג ויהיה זמין, 7 ימים בשבוע בין השעות 08:00-22:00. בטל’: 077-9779408

מוקד שירות פסיכולוגי חינוכי:
מוקד שירות פסיכולוגי חינוכי זמין בטל’: (ד”ר רבקה בר דוד, מנהלת השפ”ח) 0544767426 / (פסיכולוג, ארז כתראן) 0546-707073

מוקד מתנדבים/ קבלת סיוע,
בימים א’-ה’ בין השעות 08:20:00. בטל’: 04-8209727

סיוע לעסקים מקומיים

במועצה הוחלט על סל הטבות לבעלי העסקים במושבה שיסייע להם לצלוח את משבר הקורונה. הפעולות לטווח המידי, המרוכזים ע”י אגף הכספים בראשותה של גזברית המועצה, אורלי ירדן. בטווח המידי תינתן אפשרות לדחיית תשלומי ארנונה, שכר דירה, קנסות ואגרות שילוט ל- 15 במאי 2020.

בנוסף המועצה תקדים תשלומים לספקים מקומיים, תקפיא הליכים משפטיים והוצאות לפועל לעסקים מקומיים. פעולות בטווח הביניים והארוך, שיובל ע”י המחלקה לקידום ורישוי עסקים בניהולה של ליליאן נעמה טולדנו, יוקם פורום עסקים מקומיים לקידום שיתופי פעולה וחיזוק הכלכלה המקומית, יינתן “פטור מתור” וקיצור הבירוקרטיה ע”י מסלול מהיר לבעלי העסקים מול אגפי המועצה השונים.

בנוסף הפורום יבחן קידום “כרטיס תושב” שיקנה לתושבים הנחות בעסקים המקומיים וביצוע הכשרות מקצועיות שיעזרו לבעלי העסקים לצאת מחוזקים מהמשבר. המועצה שוקדת על הטבות נוספות, הנושא נמצא בבחינת צוות מקצועי.

קהילה ופנאי: שידורי לייב – וגם לייב עם פעילויות מיוחדות באגף הרווחה

בתחום הקהילה, המועצה שמה דגש על שידורי לייב, מדף הפייסבוק של הפרדס המרכז לצעירים, פעילות נוספת ונרחב מתקיימת גם במתנ”ס, בספריות, במחלקת הנוער, פעילות למשפחות מיוחדות באגף לרווחה וקהילה ועוד. מידע נוסף מעודכן באתר המועצה.

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך