הצלחה למאבק מרכז “שהם” בפרדס חנה-כרכור: תשושי הנפש יעשו את החג במרכז ולא יפונו

בתו של אחד מדיירי מרכז שהם עדכנה אתמול כי "נכון לעכשיו ההחלטה להעביר אותם ירדה מהפרק, הם נשארים בבית שלהם, במחלקת התשושים, ממשיכים לקום לסדר היום שלהם ולקבל טיפול ולחגוג את חג הפסח בביטחון" || הוגשה עתירה לבג"צ על מנת לטפל במשבר דיירי בתי האבות מול נגיף הקורונה

הצלחה למאבק מרכז “שהם” בפרדס חנה-כרכור: תשושי הנפש יעשו את החג במרכז ולא יפונו

בתו של אחד מדיירי מרכז שהם עדכנה אתמול כי "נכון לעכשיו ההחלטה להעביר אותם ירדה מהפרק, הם נשארים בבית שלהם, במחלקת התשושים, ממשיכים לקום לסדר היום שלהם ולקבל טיפול ולחגוג את חג הפסח בביטחון" || הוגשה עתירה לבג"צ על מנת לטפל במשבר דיירי בתי האבות מול נגיף הקורונה

מגדלור-פיד ♋

הצלחה במאבק פינוי הקשישים מהמרכז הגריאטרי “שהם” בפרדס חנה-כרכור: אמש (שני) דווח על ידי חברי המאבק כי דיירי המרכז ישהו במקום ולא יפונו, לפחות בתקופת החג הראשון, ליל הסדר והימים הראשונים של החג. 

כזכור, בני משפחותיהם של אנשים השוהים במרכז הגיריאטרי מלבן (שהם) בדרך הנדיב במושבה הפגינו ומחו מדי יום בימים האחרונים, כנגד כוונת משרד הבריאות לפנות אותם מהמקום לטובת חולי קורונה.

“אני רוצה לעדכן שאבא שלי וחבריו למחלקה עתידים לעשות את חג הפסח הקרוב במחלקות שלהם תחת קורת הגג היחידה שהם מכירים במרכז הגריאטרי שוהם בפרדס חנה”, מציינת דיקלה מנור בלוך . “כל זאת התאפשר תוך שיתוף פעולה בין התושבים המקום, בני המשפחה, הפעילים, שזעקנו את זעקתם, ראשת המועצה המקומית הגר פרי יגור, הנשיא רובי ריבלין, שיצא בהצהרה ברורה וביקש ממשרד הבריאות להעמיד חלופות אחרות לאכלוס חולי הקורונה ולעזוב את הורינו הקשישים והחולים לחייהם”.

|| קראו גם:
מועצת פרדס חנה-כרכור פנתה לראש הממשלה: עצור הקמת בית חולים לחולי קורונה במושבה
הגר פרי יגור הגיעה להפגין עם בני משפחות השוהים ב”שהם” פרדס חנה לקראת פינויים; המשפחות:  “החלטה אומללה”

היא ציינה עוד כי “נכון לעכשיו ההחלטה להעביר אותם ירדה מהפרק, הם נשארים בבית שלהם, במחלקת התשושים, ממשיכים לקום לסדר היום שלהם ולקבל טיפול ולחגוג את חג הפסח בביטחון.

“חשוב לציין שאף אחד מהצוות הרפואי, לא הרופאים, האחיות או כוח העזר, ולא הדיירים עצמם – לא נגועים או חולים בנגיף הקורונה וכל שינוי במצבם, העברה שלהם, שם אותם בסיכון חיים מיידי להידבק בנגיף ולמות. לכן אנחנו מבקשים שהמצב יישאר כמו שהוא, תתנו להם לעשות חג שמח עכשיו ובימים שאחריו.

“אני רוצה להודות לכל הפעילים, לחבריח הכנסת בהווה ובעבר, לאנשי התקשורת, לחברי הכנסת מירב כהן ויואב סגלוביץ’, תודה שזעקתם את זעקתנו. נקווה לימים טובים, ונקווה שהחלטת משרד הבריאות לא להזיז את הורינו תישאר על כנה”.

בתוך כך, איגוד בתי האבות עותר הבוקר (שלישי) לבג”ץ בדרישה לתוכנית מסודרת לפתרון משבר דיירי בתי האבות. עו”ד אילן בומבך, מייצג האיגוד בעתירה, אמר הבוקר בגלי צה”ל: “נותנים לקשישים לגסוס במדגרות קורונה”.

במקביל, נפתחה עצומה הקוראת לממשלה לפעול כדי לעצור את המגפה בבתי האבות. “הצילו את הורינו! מבקש את עזרתכם בחתימה ובהפצה . מדובר בפיקוח נפש ממש. ממשלת ישראל גוררת רגליים ועוצמת עיניים מעשרות אלפי קשישים הגרים בבתי אבות ודיור מוגן, החשופים לנגיף הקורונה! אנחנו ועד פעולה של ילדי ונכדי דיירים ממוסדות מוכי קורונה שבהם המגיפה משתוללת. בכל יום מוכפלים בהם עוד ועוד “הרוגים” (אם קורונה היא מלחמה אז מדובר בהרוגים).

“הממשלה אינה פועלת כדי לעצור את המגיפה המשתוללת והמתפשטת לעוד ועוד בתי אבות. היא לא דואגת למיגון , לציוד חיוני , לביצוע בדיקות ולהוציא את החולים ולבצע בדיקות מקיפות לכלל הדיירים ולעובדים למרות שאנשים כבר שילמו בחייהם! מבקשים שתחתמו (גם אם אין לכם הורים או סבים כרגע בבתי אבות ) ותעבירו הלאה לכל קבוצה שאתם חברים בה. למעבר לעצומה – ליחצו כאן. 

צפו בדיקלה מנור בלוך מעדכנת על המחאה, אמש (צילום: דוברות פרדס חנה-כרכור) >>

177630cookie-checkהצלחה למאבק מרכז “שהם” בפרדס חנה-כרכור: תשושי הנפש יעשו את החג במרכז ולא יפונו

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות