על רקע השמחה באור עקיבא, פרסום בכלכליסט: "מחיר למשתכן תגסוס, זו תוכנית לא משתלמת לקבלנים"

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 10.7.18, 14:54

בהתאחדות בוני הארץ וכן קבלנים נוספים, לא צופים עתיד ורוד לתוכנית ואומרים לכלכליסט כי הכניסה למחיר למשתכן אינה משתלמתמנכ”ל התאחדות בוני הארץ עו”ד אליאב בן שמעון, מצנן את ההתלהבות בנוגע לתוכנית “מחיר למשתכן” ברחבי הארץ, ובכללם גם באור עקיבא, פרדס חנה-כרכור והסביבה.

רק השבוע פורסם כי צעירי אור עקיבא יהנו מכ-400 דירות במחיר למשתכן בפרויקט אור ים העתידי של החברה לפיתוח קיסריה ועיריית אור עקיבא.

קראו גם: שר האוצר הכריז: 101 יחידות דיור בהגרלה מהשבוע בפרדס חנה-כרכור, גם אור עקיבא מצטרפת למיזם

Θ  תושבי אור עקיבא: כבר נרשמתם למלגת העירייה 2018? [פרסומת]

הדמיית אור ים. גורדון אדריכלים ומתכנני ערים. באדיבות החברה לפיתוח קיסריה

בן שמעון אומר היום (10.7) לעיתון “כלכליסט” כי “2018 תהיה שנת הגסיסה של תוכנית מחיר למשתכן. הנתונים על שיעורי ההצלחה הנמוכים של יוזמת מחיר למשתכן היו צפויים מלכתחילה, ואני מעריך ש־2018 תהיה שנת הגסיסה של התוכנית”. לפי הנתונים שפורסמו אתמול ב”כלכליסט”, נרשמה ירידה של 85% במכירות מגרשי מחיר למשתכן במחצית הראשונה של השנה בהשוואה למחצית השנייה של 2017.

עוד אומרים בהתאחדות בוני הארץ וכן קבלנים העוסקים בתחום מחיר למשתכן וניגשו למכרזים, כי יש חשש גדול להתעסק במחיר למשתכן. “אי אפשר להרוויח כסף בפרויקטים האלה. במכרזי מחיר למשתכן אנחנו נדרשים לשלם היום את כל הכסף על הקרקע, כולל הפיתוח, ולקבל את הקרקע רק בעוד שנה וחצי עד שלוש שנים. כשעושים עסקה ורואים החזר של הכסף רק אחרי שנה וחצי עד שלוש, המימון פשוט אוכל חלק נכבד מהרווח”, נכתב בכלכליסט.


תגובות