הקורונה באיזור || 3 מעובדי הגן הלאומי בקיסריה חזרו לעבודה: “קיבלנו תמיכה”

שלושה עובדים של הגן הלאומי בקיסריה שהונחו להיכנס לבידוד של 3 ימים בעקבות המגע עם התיירים הדרום-קוריאנים - חזרו לעבוד: "כיף לחזור לשגרה", אמרה אחת העובדות

הקורונה באיזור || 3 מעובדי הגן הלאומי בקיסריה חזרו לעבודה: “קיבלנו תמיכה”

שלושה עובדים של הגן הלאומי בקיסריה שהונחו להיכנס לבידוד של 3 ימים בעקבות המגע עם התיירים הדרום-קוריאנים - חזרו לעבוד: "כיף לחזור לשגרה", אמרה אחת העובדות

מגדלור-פיד ♋

בהלת הקורונה: שישה עובדי רשות הטבע והגנים חזרו ביממה האחרונה לעבודה לאחר שלושה ימי בידוד בהתאם להנחית משרד הבריאות. שלושה עובדי הגן הלאומי קיסריה ושלושה עובדים מהגן הלאומי מצדה. ״אחרי שלושה ימי בידוד חזרנו הבוקר לעבודה. כיף לחזור לשגרה. למרות שחשנו בטוב נכון היה לנקוט באמצעי הזהירות הנדרשים. היה לנו זמן להיות קצת בבית וקיבלנו תמיכה מלאה מרשות הטבע והגנים”, אמרה אחת העובדת בגן הלאומי קיסריה.

מוקדם יותר השבוע דיווחנו כי משרד הבריאות גילה על קבוצת מטיילים מדרום קוריאה שגילתה כי חלתה בקורונה מיד לאחר ביקור בישראל. הסברה היא כי הקבוצה הפיצה את הוירוס באתרים השונים בהם ביקרה בישראל – בין היתר בקיסריה, נתניה, באר שבע וירושלים.

ובינתיים, במוצאי השבת בלילה דווח כי מאות פניות של אזרחים בנושא הקורונה התקבלו במוקד 101 של מגן דוד אדום. “בהנחיית משרד הבריאות, פתח מגן דוד אדום מוקד מיוחד, לטיפול באנשים החשודים כחולים בקורונה. מרגע פתיחת המוקד, התקבלו כבר מאות פניות של אזרחים בנושא הקורונה במוקד 101 של מגן דוד אדום”.

מרשות הטבע והגנים, האחראית על נמל קיסריה העתיק, בו טיילה קבוצת תיירי הקורונה, נמסר במוצאי השבת כי “מסלול הביקור שלהם נוטר ונמצא כי ביקרו בין היתר בשלושה אתרי רשות הטבע והגנים – תל שבע בבאר שבע, מצדה וקיסריה”.

מד”א נערך לקליטת חולי קורונה. צילום: דוברות מד”א

 

עוד נמסר, כי 20 עובדי רשות הטבע והגנים – בניהם 3 מקיסריה (ועוד 16 ממצדה ואחד מתל שבע), שהיו במגע עם התיירים מקוריאה, הונחו להישאר בבידוד ביתי עד ה-26.2. ברשות הוסיפו כי העובדים חשו בטוב, ללא סימנים חריגים. “רשות הטבע ממשיכה לשמור על קשר קציף עם משרד הבריאות, ולפעול בהתאם להנחיות. כלל אתרי רשות הטבע והגנים פתוחים”.

אמש דווח כי 180 תלמידים מב”ש והקריות, שבאו במגע עם קבוצת התיירים, הושמו בבידוד תוך הענקת תמיכה פדגוגית ופסיכולוגית של צוותי משרד החינוך. התלמידים צפויים להישאר בבידוד כשבועיים ימים.

עשרות פארמדיקים עברו הכשרה לאיתור קורונה

עשרות פראמדיקים במגן דוד אדום עברו הכשרה ייעודית לביצוע לקיחת הדגימות לשלילת הימצאות נגיף הקורונה. במסגרת ההכשרה, תורגלו הפראמדיקים בנטילת דגימות מריריות המטופל, תוך שהם ממוגנים באופן מלא נגד הידבקות. במקביל, החובשים והפראמדיקים במוקד 101 של מד”א הוכשרו לתשאול ולניהול המקרים. לצורך כך, פיתח מגן דוד אדום מערכת מיוחדת, במסגרתה ניתן, בין היתר, לנהל שיחת וידאו עם המטופל.

במד”א אמרו כי כל אדם שעל פי הנחיות משרד הבריאות נדרש להיות בבידוד ביתי, או אדם שהיה במגע עם חולה בקורונה או עם מי שקיים חשש כי הוא חולה בנגיף, וסובל מתסמינים כמו חום, שיעול, או תסמינים נשימתיים אחרים, עליו להתקשר למוקד 101 של מד”א. החובשים והפראמדיקים במוקד מצרפים לשיחה רופא\ה או אח\ות, שמחליטים בהתייעצות עם הרופא המחוזי של משרד הבריאות, כיצד להמשיך בטיפול הרפואי.

הנמל העתיק בקיסריה. החולים טיילו פה. צילום ארכיון: רשות העתיקות

 

על פי התסמינים, מתקבלת החלטה האם לשלוח פראמדיק שיבצע למטופל בדיקה בביתו, מבלי לפנות אותו בשלב זה. הדגימה תועבר למעבדה במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, על מנת לשלול הימצאות של נגיף הקורונה בגופו. במידת הצורך, יוזנק אמבולנס על מנת לפנות את החולה לבית החולים בתנאי בידוד מיוחדים.
מגן דוד אדום ממשיך להפעיל את עמדת הבדיקה בנמל התעופה בן גוריון, בה חובשים ופראמדיקים של מד”א מתשאלים את הנוסעים שמגיעים לעמדה ומבצעים בדיקות, על פי פרוטוקולים רפואיים ברורים שנקבעו ע”י משרד הבריאות.

מנכ”ל מד”א, אלי בין אמר: “לבקשת משרד הבריאות, מגן דוד אדום, כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, הקים מוקד ייעודי שנותן מענה בנושא הקורונה, ובמידת הצורך שולח פראמדיקים של מד”א לבתיהם של מטופלים, כדי לקחת דגימה, על מנת לשלול הימצאות של הנגיף בגופם. עשרות הפראמדיקים המנוסים והמקצועיים נרתמו למשימה, שכן הם מכירים בחשיבות ביצוע הבדיקות הרפואיות בבית המטופלים, על מנת למנוע התפשטות של הוירוס בישראל. הפראמדיקים ממוגנים ברמה הגבוהה ביותר, בערכות ייעודיות נגד הידבקות, על פי הפרוטוקול הנהוג במקרים מאין אלו, בו אנו מתורגלים גם בשגרה. מגן דוד אדום עובד בשיתוף פעולה ובתיאום מלא עם משרד הבריאות, בתי החולים וקופות החולים, וימשיך לעשות ככל יכולתו על מנת לסייע למאמץ הלאומי למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל”.

180920cookie-checkהקורונה באיזור || 3 מעובדי הגן הלאומי בקיסריה חזרו לעבודה: “קיבלנו תמיכה”

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות