Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

מגדלור ניוז

שינוי טקטי במשטרה: טירוני מג”ב הוצבו בהפגנה מול מעון ראש הממשלה בקיסריה [וידאו]

אלפי בני אדם הפגינו (מוצ”ש) בשדרות רוטשילד בקיסריה, במחאה שצפויה להתקדם לעבר ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. המפגינים מניפים תמונות חטופים וקוראים לחתימה על עסקה בהקדם: “פדיון השבויים – ניצחון למדינה”. כוחות משטרה גדולים פרוסים במקום, כמו גם בסמיכות למעון נתניהו. בנוסף, מפגינים נגד הממשלה חסמו הערב (שבת) את צומת כרכור. רגע לפני ההפגנה בקיסריה, עוכבו לחקירה שני פעילים בחשד שצילמו באזור בית משפחתו של ראש הממשלה – והם חשודים בפגיעה לכאורה בביטחון המדינה. אחד המעוכבים שוחרר תוך זמן קצר.

במהלך ההפגנה שהתקיימה ביום שישי האחרון מחוץ למעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה, נקטה המשטרה בצעד חריג ומפתיע. לראשונה בהפגנות באזור זה, הוצבו טירוני משמר הגבול (מג”ב) לאורך הגדרות שהוקמו, במקום שוטרי הקבע הרגילים.

המפגינים שהגיעו למקום הופתעו לגלות את נוכחותם המשמעותית של הטירונים, צעד שסימן שינוי בטקטיקת האבטחה הנהוגה. מטרת המהלך, על פי הערכות, הייתה למנוע מהמפגינים להתקרב יתר על המידה למעון ראש הממשלה.

המשטרה נערכה מראש עם כוחות מתוגברים, בציפייה לניסיונות אפשריים של מפגינים להגיע עד לשער המעון. בעוד שבדרך כלל המשטרה מסתפקת בהצבת גדרות, הפעם הוחלט להוסיף את כוח האדם של טירוני מג”ב כשכבת אבטחה נוספת.

בתגובה לשאלות בנושא, דובר המשטרה מסר: “משטרת ישראל נערכת לכל מחאה. גם במחאה מול בית ראש הממשלה ביום חמישי האחרון נערכה המשטרה בכוחות שנדרשו”. תגובה זו משאירה פתח לפרשנות לגבי השיקולים מאחורי השימוש בטירונים במקום זה.

צעד זה של המשטרה מעורר שאלות לגבי המדיניות החדשה בטיפול בהפגנות באזורים רגישים, ומה זה אומר לגבי ההתמודדות העתידית עם מחאות דומות.

מודעה

 

מפגינים חסמו את מחלף קיסריה; שתי עצרות מחאה יתקיימו מול בתיו של נתניהו

פעילי מחאה ומטה המאבק “חופשי בארצנו” קיימו גם בחמישי האחרון מחאות בין היתר מול ביתו של נתניהו בקיסריה. לאחר מכן, התקיימה עצרת מול מעון רה”מ ברחוב עזה בירושלים בדרישה לקבוע מועד לבחירות. “מגבירים את הלחץ בדרישה צודקת ובסיסית – השבת המנדט לציבור”, כתבו במטה.

בחמישי אחר הצהריים (16:30) עדכנה המשטרה כי סמוך לבית רוה”מ בקיסריה ,נעצר מפגין לאחר שחתך בדיסק את מנעול הכניסה לשער והחליף במנעול אחר, ככל הנראה כהכנה למחאה המתוכננת היום בערב. החשוד אותר ברכבו לאחר שנסע מהמקום ונעצר לחקירה.

דוברות המשטרה

שוטרי מרחב מנשה במחוז חוף אשר פרוסים מבצעית כחלק מהיערכות למניעת חסימות והפרעות לסדר הציבורי איתרו תושב קריית טבעון בן 71 אשר החליף את מנעול השער סמוך לבית רוה”מ בקיסריה והמשיך בנסיעה. השוטרים איתרו אותו ברכבו ועצרו אותו לחקירה.

גם פעילי החזית הורודה צפויים להשתתף בהפגנה הערב בקיסריה. כלנית שרון, מובילת החזית הוורודה מציינת כי “שבוע ההתנגדות ממשיך היום בבית הנאשם בקיסריה. אחרי  שבת עוצמתית בכל הארץ, שני ימי מחאה חזקים בירושלים, הפגנת הנגב והדרום באשקלון, היום נקנח בביתו של האיש שהוא הראש ומסרב להכיר בכח שגם אשם.

“הדרך לתיקון מדינת ישראל מתחילה בהפלת הממשלה, צאו לרחוב! ממשיכות להאבק על העתיד שלנו. ואם רוצות ורוצים מאבק ברוח אחר, מחר בשעה 12:00 מצעד הגאווה בחיפה, כי זה בדיוק הזמן להאבק על הזכויות של הקהילה הגאה, כל המאבקים קשורים זה בזה. מדינה שאין בה ערך לחיי אדם, אין בה זכויות ולהפך”.

החזית הוורודה. צילום יגיל אלטר

הבוקר, מטה המאבק “חופשי בארצנו” פרסם הודעה לקראת ההפגנות הערב: “לנוכח ההפקרות וחוסר האונים של ממשלת נתניהו, אנחנו ממשיכים ומגבירים את הלחץ בדרישה צודקת ובסיסית – השבת המנדט לציבור. ההתעלמות מהאזרחים ומסבלם חייבת להיפסק. עם ישראל לא מוכן לשלם יותר את מחיר השחיתות והכישלון של נתניהו. העתיד של כולנו בסכנה, וזו שעת מבחן לאחריות ולערבות ההדדית. הגיע הזמן לצאת מהבית ולהצטרף למאבק בקריאה לבחירות עכשיו, לפני שיהיה מאוחר מדי”.

ובינתיים, המשטרה החרימה את מיצב הטנק מקלקר של תנועת המחאה “לוחמי 73”. המיצב נע בין מחאות והוא היה אמור להיות חלק מהמחאה נגד הממשלה המתוכננות הערב בקיסריה. מהמשטרה נמסר מאוחר יותר כי “בניגוד מוחלט להודעה שהופצה על ידי מוקד קיסריה ( מובילי המחאה בקיסריה ) לא נעצר אף מפגין הבוקר ולפיכך שגם אף לוחם ממלחמת כיפור לא נעצר ואף לא עוכב מדובר בניסיון להטעות את הציבור וחבל וצר לנו כי אלה פני הדברים”.

במחמישי בבוקר נרשם פקק תנועה גדול ועומס בינוני נרשם מאזור מעגן מיכאל ועד למחלף אור עקיבא בכביש 2 בגלל המחאות. על הציר פועלת ניידת משטרה עם דיווח להפרעות בתנועה.

משפחות חטופים ופעילים נוספים חסמו את כביש 2 במחלף קיסריה, במחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. עינב צנגאוקר, שבנה מתן עדיין חטוף בעזה, קראה: “הפסדת. אין לך איך לברוח מהאשמה, היא תלך איתך לקבר. בחרת את ההישרדות הפוליטית שלך על פני העם שלך, על פני החטופים, העקורים, המילואימניקים, המשפחות השכולות.

“בחרת לתדרך בשם גורם מדיני, במקום להודות בפני הציבור שנכשלת. לא אתן לך לקבור את מתן ושאר החטופים בשם ההישרדות הפוליטית שלך. אנחנו, העם, ננצח ונחזיר את החטופים והביטחון למדינה”.
בנוסף, משפחות של חטופים ופעילים נוספים חסמו את איילון צפון, סמוך למחלף לה גוארדיה, בקריאה לעסקה להשבת כל החטופים ונגד הממשלה. כבישים ואזורים נוספים שנחסמו לתנועה: כביש 2 ממעגן מיכאל, צומת עינת, מחלף תחנת כוח רבין, מחלף קיסריה וגשר אליקים.

עדכון ראשון: 20 ביוני 2024 בשעה 08:47

מה אתם חושבים?

דילוג לתוכן