גמר התחרות הבינלאומית לפסנתר ה-16 ע”ש רובינשטיין יוקרן וישודר באור עקיבא

תושבי העיר ייקחו חלק בחגיגות התחרות ויבחרו בערב הגמר ב"אהוב הקהל" שלהם. שני ערבי הגמר יוקרנו בקונסרבטוריון העירוני

גמר התחרות הבינלאומית לפסנתר ה-16 ע”ש רובינשטיין יוקרן וישודר באור עקיבא

תושבי העיר ייקחו חלק בחגיגות התחרות ויבחרו בערב הגמר ב"אהוב הקהל" שלהם. שני ערבי הגמר יוקרנו בקונסרבטוריון העירוני

מגדלור-פיד ♋

תחרות רובינשטיין הבינלאומית לפסנתר יוצאת לדרך בפעם ה-16 ותתקיים בתאריכים  5–21 במאי 2020 בתל אביב. גם הפעם, הדי התחרות הבינ”ל יוצאים אל מחוץ למרכז באמצעות הקרנת שני ערבי הגמר התזמורתיים באולם הקונסרבטוריון העירוני בעיר אור עקיבא.

הקהל יצפה בשני ערבי הגמר ובסופם יתבקש להצביע עבור “אהוב הקהל” שלו. הפסנתרן הזוכה יגיע להופעה ולמפגש אישי עם התושבים. בנוסף לכך, במהלך הקרנת ערבי הגמר של התחרות, יתקיימו הופעות של הרכבי מוסיקה וסולנים ממרכז המוסיקה המקומי.

כדי ליצור הכרות מוקדמת עם המתחרים ונגינתם, התחרות בשיתוף פעולה עם הקונסרבטוריון העירוני באור עקיבא ובתמיכת אגף החינוך המוזיקלי של משרד החינוך, מזמינה תלמידים ותושבים מכל אחד מחמשת הישובים להגיע לשלבים המוקדמים של התחרות ולהאזין לנגינתם של המתחרים, שיגיעו ארצה מארה”ב, בריטניה, פולין, רוסיה, אוקראינה, גיאורגיה, סין, יפן, טיוואן, דרום קוריאה וכמובן מישראל.

עדית צבי, המנהלת האומנותית של התחרות מציינת כי “לאור הצלחת הפרויקט בתחרות שעברה ב- 2017, כאשר שני ערבי הגמר הוקרנו בשלושה מוקדים בארץ – דימונה, אור יהודה ועמק יזרעאל, השנה מרחיבה התחרות את פריסתה וערבי הגמר יוקרנו בחמישה מקומות ברחבי הארץ: עכו, עמק יזרעאל, אור עקיבא, נתיבות ושער הנגב.

“הנהלת התחרות שמחה על  שיתוף הפעולה ההדוק עם הרשויות השונות, בהן משרד התרבות ומשרד החינוך,  אשר נרתמו מיד על מנת להביא את התחרות הבינ”ל לקהל רב בכל הגילאים ומכל שכבות האוכלוסייה.”

צח גרטנר, מנהל הקונסרבטוריון העירוני באור-עקיבא אומר היום כי “באור-עקיבא מברכים ושמחים על שיתוף פעולה עם תחרות כה חשובה כמו תחרות הפסנתר הבינלאומית ע”ש ארתור רובינשטיין.

“התלמידים בקונסרבטוריון העירוני מתרגשים לקראת הקרנת שני ערבי הגמר בעירם ומזמינים את תושבי הישובים הסמוכים מקיסריה, זיכרון יעקב, בנימינה, פרדס חנה-כרכור וחדרה  לקחת חלק בחגיגה, ולבחור עמם את ‘חביב הקהל’ המקומי.”

שני ערבי הגמר של התחרות ישודרו באולם הקונסרבטוריון העירוני, ביום רביעי 20.5.2020 בשעה 20:00 ולמחרת ביום חמישי 21.5.2020 בשעה 19:00. ניתן להירשם במזכירות הקונסרבטוריון.

תחרות רובינשטיין לפסנתר נחשבת לאחת מתחרויות הפסנתר המובילות בעולם. זכיה בה פותחת דלתות להופעות באולמות חשובים בעולם ולקריירת סולו בינלאומית.

רבים מהזוכים בתחרות הפכו במשך השנים לכוכבים בין-לאומיים, בהם עמנואל אקס מארה”ב (הזוכה בתחרות הראשונה), חטיה בוניאטישווילי ואלכסנדר קורסנטייה מגיאורגיה, איגור לוויט מגרמניה, בוריס גילטבורג מישראל ודניל טריפונוב, אחד הסולנים המבוקשים והידועים ביותר בעולם היום.

לפרטים נוספים אודות התחרות כנסו- https://arims.org.il/he.

— אגף הוידאו —–  שחזור ניסיון חטיפת הנערה בפרדס חנה-כרכור [לכתבה]

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

עוד באור עקיבא

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו


מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן