אילו מבני חינוך באיזור בסכנת קריסה ברעידת אדמה במסמך של משרד החינוך מהשנים האחרונות?

אילו מבני חינוך באיזור בסכנת קריסה ברעידת אדמה במסמך של משרד החינוך מהשנים האחרונות?

-

מגדלור-פיד ♋3 בתי ספר באור עקיבא, 11 בתי ספר בפרדס חנה-כרכור, 21 בתי ספר בחדרה, 4 בתי ספר בבנימינה-גבעת עדה ו-4 בזכרון יעקב, נכללו במסמך של משרד החינוך מהשנים האחרונות בנוגע למבנים שהוגדרו בסכנת קריסה בעת רעידת אדמה. יש לציין כי המסמך הוא בן כמה שנים ולא מהתקופה האחרונה, וייתכן וחלק מהמוסדות המצויינים בו עברו שיפוץ או שדרוג. הנתונים פורסמו בימים האחרונים בחדשות 2.

על פי הנתונים, 1672 בתי ספר בישראל הוגדרו בסכנת קריסה. רק 52 מבנים חוזקו מאז (כ-3%) – כך כאמור נחשף במהדורה המרכזית של חדשות 2. עוד על פי הנתונים שפורסמו –  204 בתי ספר נוספים (כ-12.2% מתוך הרשימה) נמצאים בתהליכי חיזוק ומיגון שונים “בעדיפות גבוהה” לפי משרד החינוך.

אם מסתכלים על הרשימה, באור עקיבא ישנם 3 בתי ספר המצויים בסכנת קריסה – אחד מהם, בית ספר רוטשילד, מתייחס למבנה הישן ברחוב בלפור שכבר אינו מאכלס תלמידים מספר רב של שנים (רוטשילד עבר לשכונת היובל). ואולם, משרדי עירייה מצויים בבניין הישן שעל פי הידוע טרם חוזק. שני בתי הספר האחרים שברשימה באור עקיבא הם רבי עקיבא ועציון.

בחדרה ישנם 21 בתי ספר ברשימה, שכאמור עדכנית ללפני מספר שנים וייתכן ובחלק מהמוסדות כבר נעשו פעולות שדרוג וחיזוק.

בשבועיים האחרונים פקדו את ישראל מספר רעידות אדמה ורעידות משנה בעוצמות משתנות שהורגשו על ידי תושבים בצפון ומרכז הארץ. בעקבות הרעידות עלה לסדר היום נושא חיזוק המבנים החשוב שבעתיים כאשר מדובר במבני חינוך.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום.


[fbcomments]

 [blog_news title=”עוד חדשות” style=”” count=”3″ category=”” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

 

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן