באילו רשויות באיזור חדרה החליטו על צעדים מקלים לבעלי העסקים?

בחדרה החליט ראש העיר להקל על בעלי העסקים בתשלומי הארנונה, ומיד אחריו החליטו כך גם יישובי מושבות הברון || באור עקיבא טרם גובש מתווה סיוע || חבר מועצת עיריית אור עקיבא, משה ביטון: "יש להקפיא את תשלומי הארנונה לכלל האוכלוסייה"

באילו רשויות באיזור חדרה החליטו על צעדים מקלים לבעלי העסקים?

בחדרה החליט ראש העיר להקל על בעלי העסקים בתשלומי הארנונה, ומיד אחריו החליטו כך גם יישובי מושבות הברון || באור עקיבא טרם גובש מתווה סיוע || חבר מועצת עיריית אור עקיבא, משה ביטון: "יש להקפיא את תשלומי הארנונה לכלל האוכלוסייה"

מגדלור-פיד ♋

כחלק מהמאבק בנגיף הקורונה, מיום ליום חלות מגבלות חדשות הנוגעות להתקהלות אנשים, דבר המשפיע באופן ישיר על עסקים קטנים ובינוניים בחדרה וסביבתה. מספר יוזמות של ראשי רשויות החלו לצאת אל הפועל על מנת להקל על בעלי העסקים בתקופה הקרובה.

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן הודיע ביום חמישי, כי העירייה תפעל ותסייע לבעלי העסקים בעיר, בדחיית תשלומי ארנונה או בפריסת תשלומים, במקרים שמתאפשרים. “ככלל, אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת ומורכבת.

“ההחלטות שקיבלנו – עיריית חדרה תמשיך לתת את השירות שהיא נותנת לתושבים, בין אם בקבלת קהל ובין אם בשירות בפועל. שירות דרך האינטרנט או בטלפון עדיף בימים אלה. אנחנו נפעל לסייע לבעלי העסקים הקטנים והתושבים כולם בנוגע לתשלומי הארנונה.

“בעלי עסקים קטנים הזקוקים לסיוע בארנונה – יכולים לפנות למנהלת לעסקים קטנים בחברה הכלכלית חדרה, הם יפנו אתכם לגופים הממשלתיים. מי שצריך עזרה, באגרה, שילוט, ארנונה ועוד, אנחנו נאפשר דחייה עד ל-14.5.2020, נאשר זאת במשאל טלפוני.

הוא הוסיף: “כמובן שנהיה רגישים למצוקות או צרכים שנובעים כתוצאה מהאירוע שאנחנו נמצאים בו. במקביל, נקיים קו טלפוני פתוח, נשיב על שאלות במוקד העירוני, ונשיב לשאלות בפייסבוק. אנחנו בתחילתה של תקופה, אני מאחל שתסתיים במהרה אבל אנחנו נערכים גם למצב שתהיה מורכבת יותר”.

באור עקיבא, ראש העיר יעקב אדרי מסר בסוף השבוע כי טרם גובש מתווה סיוע לבעלי עסקים קטנים, אך הנושא ימשיך להיבחן הבוקר (ראשון) ובימים הקרובים באמצעות גורמי המקצוע. בנוסף, הורה ראש העיר על סגירת היכל התרבות בעיר עד להודעה חדשה, כאשר כל אירועי התרבות בהיכל מבוטלים. העובדים הוצאו לחופשה.

חבר מועצת העיר משה ביטון כתב הבוקר בחשבון הפייסבוק שלו כי על הממשלה לדאוג להקל על זוגות צעירים בתשלום המשכנתאות בתקופה הקרובה ועל עיריית אור עקיבא להקפיא את תשלומי הארנונה ל-3 חודשים.

“הממשלה חייבת לדאוג לזוגות הצעירים שקורסים תחת המשכנתאות, אפשר את התשלום של חצי השנה הקרובה לדחות לסוף התקופה בריבית 0 לדוגמא; זוג שמסיים משכנתא בינואר 2025, יסים את התשלומים ביולי 2025”, כתב ביטון.

הוא הוסיף: “הרשות המקומית חייבת לסייע לעסקים הקטנים בתחומה, תשלומי הארנונה בחצי השנה הקרובה יוקפאו, וכשנחזור לשיגרה בע”ה, את התשלמים
שהצטברו ניתן לפרוס לשנה בחלוקה שווה, ובכך להקל על העסקים הקטנים לשרוד את התקופה.

עוד הציע ביטון כי “את אותו הדבר אפשר אפשר לעשות עם כלל האוכלוסיה, להקפיא את תשלומי הארנונה לחצי השנה הקרובה, מדובר ב- 3 חשבונות בלבד, וכשנחזור לשיגרה החוב המוקפא ישולם בפריסה של מספר תשלומים שווים ללא ריבית”.

ראשי רשויות במושבות הברון: תתאפשר גמישות בתשלומי הארנונה

ראשי הרשויות במרחב מושבות הברון ונציגיהם התכנסו בסוף השבוע לדיון מיוחד להיערכות משותפת להתמודדות עם השפעות הקורונה על העסקים במרחב, ובמטרה לגבש דרכים לצמצום הפגיעה בעסקים ולסייע להם מול האתגרים הקיימים.

בדיון החירום לקחו חלק ראש מועצה מקומית פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור, ראש מועצה מקומית בנימינה גבעת עדה, איתי ויסברג, ראש מועצה מקומית זכרון יעקב, זיו דשא, ראש מועצה אזורית מנשה, אילן שדה וראש מועצה מקומית ג’יסר א זרקא, השיח’ מוראד עמאש.

ראשי הרשויות החליטו על הקלות והטבות עבור העסקים ובין היתר, הוחלט כי בטווח הקצר תתאפשר גמישות בתשלומי הארנונה. על כך יש להתעדכן מול הרשויות.
בנוסף יפנו ראשי הרשויות למשרדי הממשלה השונים על מנת לייצר מעטפת שתאפשר פיתוח בסיוע יועצים, הן ברמת הפרט והן ברמה המרחבית ולהעניק לעסקים כלים להתמודדות עם המשבר.

בנוסף, הוחלט על הערכות לקראת “היום שאחרי”. “ראשי הרשויות קוראים לציבור התושבים לחזור ולקנות בבית, לתמוך בעסקים ובכך לחזק את הכלכלה המקומית.
על מנת להבין לעומק את הצרכים שלכם ולבסס החלטות ככל שידרשו בהמשך”, נמסר בתום הפגישה.

Image may contain: 5 people, people standing
ראשי רשויות במושבות הברון, בפגישה בנושא הקורונה || צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של מועצה מקומית בנימינה-גבעת עדה

משרד הפנים נערך לאפשרות התפשטות הקורונה

שר הפנים אריה דרעי הנחה בסוף השבוע את מנכ”ל המשרד, מרדכי כהן, לבצע היערכות מוגברת לתרחיש של התפשטות נגיף הקורונה בישראל, בתיאום עם פיקוד העורף, ובכפוף להנחיות המל”ל.

מחר (ראשון) יתקיימו במשרד הפנים ישיבות היערכות בנושא בראשות השר דרעי ובהשתתפות הממונים על המחוזות במשרד הפנים והגופים המייצגים את הרשויות המקומיות בישראל- מרכז השלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות.

במקרה של התפשטות נרחבת של הנגיף, המשימה המרכזית של המשרד תהיה להבטיח תפקוד רצוף של הרשויות המקומיות, כדי שהשירות שניתן לתושבים והיכולת לתת מענה לצרכיהם לא ייפגעו.

בישיבות ביום ראשון תעלנה סוגיות כגון הצורך להבטיח המשך סדיר של השירותים השוטפים לתושבים; בדיקה מול משרד האוצר לגבי שיפוי רשויות מקומיות בגין הנחות במיסי עיריה שינתנו לעסקים שנפגעו וייפגעו עקב המשבר;

איוש ממלאי מקום לעובדי רשויות נחוצים שישהו בבידוד מתוך מאגרים קיימים של המשרד; היערכות לאפשרות שחלק מעובדי הרשויות ייאלצו לעבוד מהבית; סיוע הדדי בין רשויות ושילוב אשכולות משרד הפנים במערך הסיוע לרשויות; רכישת ציוד חירום חיוני לרשויות מוחלשות במידת הצורך ועוד.

184610cookie-checkבאילו רשויות באיזור חדרה החליטו על צעדים מקלים לבעלי העסקים?

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות