אושרה להפקדה תוכנית התחדשות בשוק בחדרה עם 750 יח”ד ומסחר

התוכנית, במימון הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, כוללת תוספת של מאות יחידות דיור, וכן שטחי מסחר, תעסוקה ומבני ציבור במקום 55 יחידות דיור מתוכננות כ-750 יחידות דיור ואלפי מ"ר למסחר

אושרה להפקדה תוכנית התחדשות בשוק בחדרה עם 750 יח”ד ומסחר

התוכנית, במימון הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, כוללת תוספת של מאות יחידות דיור, וכן שטחי מסחר, תעסוקה ומבני ציבור במקום 55 יחידות דיור מתוכננות כ-750 יחידות דיור ואלפי מ"ר למסחר

מגדלור-פיד ♋


אושרה להפקדה: הבוקר (25.1) אושרה התוכנית המפורטת להתחדשות עירונית במתחם השוק בחדרה. התוכנית, במימון הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, כוללת תוספת של מאות יחידות דיור, וכן שטחי מסחר, תעסוקה ומבני ציבור. היא אושרה להפקדה בוועדה המחוזית חיפה.

הועדה המחוזית חיפה החליטה להפקיד את התוכנית במימון הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, והיא כוללת תוספת של מאות יחידות דיור, וכן שטחי מסחר, תעסוקה ומבני ציבור.

התכנית נמצאת במרכז העיר חדרה, בסמוך ל”פיאצה” ברחוב הרברט סמואל. התכנית מקודמת על-ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, עיריית חדרה ומינהלת ההתחדשות העירונית.

המתחם גובל מצפון ברחוב הרברט סמואל, ממערב ברחוב רוטשילד, מדרום ברחוב אחד העם וממזרח ברחוב הגיבורים. בתחום התכנית המשתרע על שטח של כ-17 דונם, קיימות כיום כ-55 יחידות דיור, שטחי מסחר ומבנה של שוק עירוני שרובו אינו פעיל. במקומם מתוכננים כ-750 יחידות דיור, כ-7,600 מ”ר למסחר ומשרדים וכ-2,000 מ”ר למבני ציבור.

היא מציעה את חיזוקו של השוק העירוני, פיתוח ושדרוג המרחב הציבורי באזור ותוספת מבני ציבור, שטחים ציבוריים פתוחים ושטחי מסחר. כמו כן, מציעה התוכנית יצירת מדרחוב ברחוב רוטשילד שישלב שימושי מסחר ושימושים ציבוריים.

הדמייה: אוקא אדריכלים

אלעזר במברגר, מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: “הפרויקט שאושר היום מגלם את הפוטנציאל של חדרה להתחדשות עירונית וצמיחה אדירה. חדרה צפויה להצטרף לרשימת הערים המובילות בהתחדשות עירונית בשנים הקרובות וזאת תוך שיתוף פעולה של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ,העיריה והמינהלת להתחדשות עירונית למען התושבים.”

עו”ד שגיא צוקרמן, ראש מנהלת ההתחדשות העירונית בחברה הכלכלית חדרה: “מדובר באחת התכניות המרכזיות בחדרה להתחדשות עירונית באמצעות פינוי בינוי שתבוצע במסלול רשויות ובמימון מלא של משרד הבינוי והשיכון . הפרויקט יכלול שימושים מעורבים עם מסחר ותעסוקה ושטחים נרחבים למבני ציבור כמו גם שטחים ירוקים ופתוחים נרחבים. בשנים האחרונות אנו רואים שיש זינוק בשיעור עירוב השימושים במסגרת תהליכי התחדשות עירונית וזה לא מפתיע. התחדשות עירונית לא מתחילה ונגמרת בהוספת דירות חדשות במרכזי הערים ויש לדאוג גם לכל השירותים והתשתיות הקהילתיות עבור התושבים. שירותים אותם יש לתכנן כך שיתפסו שטח מצומצם באזור בנוי וצפוף. המבחן של מרכזי הערים הוא מבחן האינטנסיביות שהיא הדבר המאפיין את הערים הטובות בעולם, – עירוב שימושים של תעסוקה ומסחר, מגורים, תרבות ופנאי, חינוך וספורט ועוד. לכך גם אנחנו צריכים לשאוף.”

לכל העדכוניםחדשות חדרה

עוד בחדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

עידו בן ה-27 נהרג ממכונה חלקאית בגולן: “משפחה שורשית מאוד באור עקיבא, טרגדיה ועצב גדול”

עמר, נמצא ביום שישי ללא רוח חיים בשטח חקלאי של המשפחה במועצה האזורית גולן, סמוך לטרקטור שבו נהג * על פי מה שנודע ל’מגדלור ניוז’, מדובר ככל הנראה בחלק מציוד המכני עמו עבד הצעיר שהתנתק ופגע בו בעוצמה. הדבר הוביל לפגיעה קשה ובהמשך למותו * באור עקיבא סיפרו כי המשפחה היא מוכרת ושורשית בעיר

לידיעה המלאה

 


דילוג לתוכן