אחריות גדולה משחשבתם: תושב נפצע בגן שעשועים, תבע עירייה – וקיבל 25 אלף שקלים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אחריות גדולה משחשבתם: תושב נפצע בגן שעשועים, תבע עירייה – וקיבל 25 אלף שקלים

-

מגדלור-פיד ♋

מכבי


בבית המשפט השלום בעכו פסק השבוע השופט שלמה מיכאל ארדמן פיצוי של 25 אלף שקלים לאדם שנפצע בגן ציבורי. פסק הדין מהווה נורת אזהרה לרשויות המקומיות בנוגע לגנים ציבורים שבשטחן.

על פי פסק הדיו, ב-2013 הגיע התובע עם סבתו לגן שעשועים בשכונת בורלא בעכו, טיפס על מתקן טיפוס חבלים ונפל ממנו על קורת עץ. כתוצאה מהנפילה נגרמו לו שברים ביד ימין והוא תבע את העירייה בגין נזקי הגוף שנגרמו לו – בטענה כי המתקן היה לא בטיחותי ומסוכן.

 [blog_news title=”קראו גם:” style=”” count=”3″ category=”מגדלור-המושבות” category_multi=”” excerpt=”2″ link=”” link_title=””]

העירייה הכחישה את עצם קיום האירוע וטענה בכל מקרה כי מתקני השעשועים מהסוג הזה, הם בעלי תו תקן ונבדקים באופן סדיר. העירייה צרפה דוחות של חברת איזוטופ לגבי תקינות המתקנים וטענה כי אם התובע נפגע זה היה בשל רשלנותו הבלעדית.

העירייה הגישה תביעת צד שלישי נגד הוריו של התובע בטענה כי לא השגיחו כראוי על בנם.


השופט טען כי ככל שהנושא הוא מתקני משחקים, “חובת הזהירות של מחזיק המקרקעין כלפי ילדים היא מוגברת…ילדים נוטים להשתובב ואינם ברי דעת כמבוגרים. על כן הם נוטים להיכנס למצבי סכנה…”.

השופט קבע כי הצבת קורה מעץ ליד מתקן החבלים היא רשלנות ברורה. “המסקנה המתבקשת היחידה היא כי הנתבעת לא בצעה בדיקה מהותית ומקיפה באשר לתקינות המתקנים בגן השעשועים…”.

השופט חייב בפסק הדין את עיריית עכו לשלם לתובע 25 אלף שקלים בצירוף שכר טרחת עורך דין בסך 20%.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום

[fbcomments]

 


 [blog_news title=”עוד חדשות” style=”” count=”4″ category=”” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן