גלובס: עיריית אור עקיבא לא העבירה למשרד האנרגיה את נתוני צריכת החשמל בעיר פר תושב

המדד התפרסם לראשונה בשנת 2019 # כך או כך, בעיר הוצבה בשנים האחרונות תאורה חכמה החוסכת בחשמל

גלובס: עיריית אור עקיבא לא העבירה למשרד האנרגיה את נתוני צריכת החשמל בעיר פר תושב

המדד התפרסם לראשונה בשנת 2019 # כך או כך, בעיר הוצבה בשנים האחרונות תאורה חכמה החוסכת בחשמל

מגדלור-פיד ♋

הוצאות המועצה המקומית סביון על חשמל הן הגבוהות ביותר בישראל פר תושב, כך עולה ממדד צריכת החשמל השנתית של משרד האנרגיה, שמחלק את ההוצאה של הרשות פר תושב. מנגד, הרשות שבה ההוצאה הרשותית פר תושב היא הנמוכה ביותר היא ג’דיידה-מכר עם 48 קוט”ש פר תושב לשנה.

וכמה באור עקיבא? באתר “גלובס” פורסם בחודש האחרון כי 63 רשויות בארץ לא העבירו נתונים למשרד האנרגיה ולכן הן לא נכללות במדד (בשנת 2019 65 יישובים לא העבירו נתונים ובשנת 2018, 87 יישובים). בין היישובים הגדולים נכללות העיריות נס ציונה, ראש העין, אור עקיבא, נצרת ונשר.

בהודעת משרד האנרגיה נמסר כי “ממוצע הצריכה לתושב ירד מ-195.9 קוט”ש לתושב בשנת 2019 ל-180 קוט”ש לתושב בשנת 2020. ניתן לשער שהסיבה לירידה היא בעיקר בעקבות מגפת הקורונה, שהשפיעה על מאפייני צריכת החשמל והביאה להסטה של הצריכה מכלל המגזרים אל הצריכה במגזר הביתי.

תאורה חכמה באור עקיבא | צילום ארכיון מגדלור ניוז

“כמו כן, בחלק מהרשויות חלה ירידה משמעותית בצריכת האנרגיה בזכות צעדים שננקטו להתייעלות באנרגיה בתמיכת משרד האנרגיה, כגון החלפת תאורת חוץ לתאורה חסכונית והחלפת מערכות מיזוג אוויר למערכות יעילות יותר”.

בשנת 2019 התפרסם המדד המדובר לראשונה ואז אור עקיבא דווקא דיווחה את הנתונים כפי שהתבקשה. כזכור, ביולי 2018 הסתיים שלב נוסף בתמחם “בוב ראסל” בלב העיר לאחר הצבת תאורה חכמה שתאיר בלילות את המקום. זה עוד אחד מהפרוייקטים של תאורה חכמה, שהחל בשנה האחרונה להוביל איציק פתיתו, ששכנע את קברניטי העירייה להשקיע בסוג זה של תאורה. בהמשך לכך, נפרסו ברחבי העיר תאורות חכמות כאלה שמגדילות את החיסכון בחשמל במרחב הציבורי.

מעיריית אור עקיבא לא התקבלה תגובה.
לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

עוד באור עקיבא

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

כרטיס ביקור דיגיטלי- כלי שיווקי!

כרטיסי ביקור דיגיטליים הם דרך חדשה לשווק את עצמך. הם לא רק כרטיס פשוט שאפשר להדפיס ולמסור למישהו. ניתן להתאים אותם עם לוגו משלך, צבעים ומידע על החברה שלך. כרטיס הביקור הדיגיטלי הוא דרך יעילה לשווק את עצמך מכיוון שהוא יותר מסתם כרטיס פשוט.

לידיעה המלאה

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן