פינוי-בינוי שז”ר: עימות בין אדרי לשמאילוב; “יהיה פרויקט רק בתנאי העירייה” [🎥VOD]

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

פינוי-בינוי שז”ר: עימות בין אדרי לשמאילוב; “יהיה פרויקט רק בתנאי העירייה” [🎥VOD]

-

מגדלור-פיד ♋

אי הבנה וטונים גבוהים בישיבת המועצה באור עקיבא השבוע: חבר המועצה החדש נוח שמאילוב, העלה הצעה לסדר הראשונה מבחינתו – בנושא הקמת ועדה לפינוי-בינוי שז”ר. שמאילוב ביקש להיות יו”ר הועדה ושחברי המועצה יצביעו על כך, מה שגרר עד מהרה חילוקי דעות – בעיקר מול ראש העיר.

[קראו גם >> צפו: סוכן הנדל”ן איציק אזולאי סייר עם אנשי פינוי בינוי בשכונת שז”ר אור עקיבא [🎥] ]

 

אדרי, תהה מדוע הדחיפות להצבעה בישיבה, וביקש כי היו”ר יקבע עם כינונה של הועדה בשבוע הבא. שמאילוב לא הסכים ובמקום התפתח ויכוח של דקות ארוכות.

ישיבת המועצה. ויכוח שהתלהט. צילום: צוות מגדלור ניוז

קודם לכן, אמר שמאילוב: “כחבר עירייה אני מתרגש להביא את ההצעה הראשונה שלי לסדר יום בנושא פינוי בינוי שז”ר. כמו שהתחייבתי במהלך הבחירות, הדבר הראשון שאקדם זה יהיה פינוי-בינוי.

“הפרויקט הוא מפתח לשיקום כל השכונות הותיקות ולכן הוא חשוב ביותר. הדרך היא להתחיל מהקמת ועדה שתידון ותפעל מתחילת הפרויקט ועד סופו. אני מבקש את תמיכת החברים, זה הזמן לתמוך בשכונות הותיקות באור עקיבא”.

 

שמאילוב החמיא לאדרי ואמר כי הוא תומך בהצעה ונתן אור עקיבא אך הרוחות התלהטו.

“כולנו תומכים בפינוי בינוי”, אמר אדרי. “הנושא הוא מאוד מורכב, התחיל בו שמחה יוסיפוב והמשכנו אחר כך. דרשנו תנאים מסוימים. יש שם כרגע שתי חברות רציניות מאוד – שיכון ובינוי ותדהר. אני אמרתי משהו מאוד פשוט – ‘תעבדו בתנאים של העירייה- הפרויקט ייצא לפועל’. לא יעמדו לא יהיה פרויקט והתנאים הם לטובת הפרויקט, התושבים ואור עקיבא. אי אפשר להכפיל את הכמויות בלי תשתיות חדשות ומבני ציבור”.

 

אדרי הציע כי כל סיעה במועצה תשלח נציג לועדה החדשה בה יקודם הפרויקט. שמאילוב לא אהב את ההצעה וביקש למנותו ליו”ר במעמד הישיבה, בתמיכה של יוסיפוב ואלי אנקונינה שהגיבו בעדו, מה שנדחה בעדינות על ידי ראש העיר. “אני הצעתי הצעה טובה ונכבד אותה. הרי כלום לא יתקדם בלי ראש העיר”.

בעקבות כך, הדברים יצאו קצת משלוותם. שמאילוב: “אני עובד עבור הציבור שבחר אותי ומייצג את הציבור. אני לא חייב פה לאף אחד, אני חייב לציבור. אני ואתה דיברנו ולא הייתה לך בעיה שאהיה יו”ר. מה העניין עכשיו? אני רוצה להוביל את זה.

אדרי התייחס: “אתה לא מקשיב. הכיוון שלי הוא נכון והרוח היא חיובית. אני רוצה שנסגור את הדברים בוועדה בשיתוף פעולה”.

54590cookie-checkפינוי-בינוי שז”ר: עימות בין אדרי לשמאילוב; “יהיה פרויקט רק בתנאי העירייה” [🎥VOD]

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך