מחשש להידבקות במחלת לישמניאזיס ויסצרלית, הוחלט להמית קבוצת בעלי חיים בכלבייה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מחשש להידבקות במחלת לישמניאזיס ויסצרלית, הוחלט להמית קבוצת בעלי חיים בכלבייה

-

מגדלור-פיד ♋למען הגנה על בריאות הציבור ומחשש להידבקות במחלה קשה ומדבקת לבני האדם, לישמניאזיס ויסצרלית, הוחלט להמית קבוצת בעלי חיים בכלבייה בצפון.

העמדה גובשה על ידי משרדי החקלאות והבריאות לאחר התייעצות עם מומחים מבית הספר לרפואה וטרינרית, וההבנה כי העברת בעלי החיים לאימוץ מהווה סכנה ממשית לבריאות הציבור.

לפני כחודשיים פינו מפקחי משרד החקלאות עשרות כלבים וחתולים מכלבייה בצפון הארץ שהוחזקו בתנאים מחפירים ובניגוד לחוק צער בעלי חיים.

עוד בזמן הפינוי ראו המפקחים כי בעלי החיים במתחם סובלים מתחלואה ומבעיות גופניות קשות. בעלי החיים הועברו למתקן מוגן של משרד החקלאות לצורך טיפול.

במתקן המשרד נתגלה כי הרוב של בעלי החיים נגועים בטפיל לישמניה אינפנטום  הגורם ל-“לישמניאזיס ויסצרלית”- מחלה קשה ומדבקת לבעלי חיים ולבני אדם, שפוגעת באיברים פנימיים עד כדי מוות, ומסוכנת במיוחד לתינוקות ולאוכלוסיות עם מערכת חיסונית מוחלשת. יצוין כי מדובר בסוג טפיל לישמניה שונה מזה שגורם ללישמניאזיס של העור- שושנת יריחו.

[blog_news title=”קראו גם:” style=”” count=”3″ category=”מגדלור-המושבות” category_multi=”” excerpt=”2″ link=”” link_title=””]

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום

[fbcomments]

 


 [blog_news title=”עוד חדשות” style=”” count=”4″ category=”” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן