מעצר בפרשת סמים של המשטרה במחוז חוף

חשד: נתנייתי הושכר ע"י אוליגרך לבצע התנקשות – אך התחרט ברגע האחרון

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

חשד: נתנייתי הושכר ע"י אוליגרך לבצע התנקשות – אך התחרט ברגע האחרון

מעצר בפרשת סמים של המשטרה במחוז חוף

הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram


הותר לפרסום: צוות חקירה מיוחד במשטרת ישראל עצר תושב נתניה שנשכר, על פי החשד, על ידי איש עסקים רוסי להתנקש תמורת מיליון דולר בשני אזרחים ישראליים על רקע סכסוך כספי.

לפני כחודש התקבלה במשטרת ישראל תלונה מתושב תל אביב בן 51 שסיפר כי לפני חודשיים, במהלך פגישה עם חברו, תושב תל אביב בן 45 בנתניה, ניגש אליהם גבר ומסר כי הם חייבים 8 מיליון דולר לאיש עסקים רוסי, וכי האיש שכר את שירותיו כדי לרצוח אותם.

בפגישה נוספת של השניים עם החשוד , סיפר להם האיש שנשכר לבצע, לכאורה, את ההתנקשות, כי התחרט שקיבל על עצמו את המשימה. החשוד הציע לשניים, כי ישלח לאיש העסקים תמונה מפוברקת של אחד מהם כשהוא כפות רגליים כדי לגרום לאיש העסקים להבין שהמשימה שהטיל עליו, הושלמה.

עם קבלת התלונה נעצר לחקירה החשוד, בן 38 מנתניה, שם סיפר כי עלה לישראל מרוסיה לפני שנה, וכי שירת שם ביחידה עילית.

 

החשוד סיפר כי במהלך שהותו ברוסיה בספטמבר 2017 פנה אליו גבר ששימש כמתווך, ומסר כי ישנו אדם עשיר שיש לו בעיה בישראל והציע לו להיפגש עימו.

השניים נסעו אל איש העסקים שסיפר לחשוד כי שניים המתגוררים בישראל הונו אותו בסכום של 16 מיליון דולר והוא רוצה שיירצחו על ידו. החשוד סיפר כי איש העסקים שילם לו כמקדמה 5,000 דולר במזומן עבור הוצאות שוטפות.

מהחקירה עלה כי המתווך אמר לחשוד כי יקבל עבור רצח השניים מיליון דולר והחשוד אף קיבל ממנו תמונות של הקורבנות אותם היה אמור לרצוח.

החשוד סיפר כי בחודש מרץ האחרון הוא פגש את איש העסקים ואשתו כאשר ביקרו בישראל, ובפגישה הפציר בו איש העסקים לבצע את ההתנקשות בשניים והעביר לו 5,000 דולר נוספים. עוד טען החשוד כי בשל התמהמהותו להוציא לפועל את המשימה, החל לקבל מסרים מאיימים מאנשים המקורבים לאיש העסקים.

בהמשך, סיכם החשוד עם המתלונן כי יצלם אותו כפות רגליים וישלח את התמונה לאיש העסקים תוך מצג שווא שהמשימה בוצעה.

התמונה המפוברקת נשלחה למתווך ותוך זמן קצר החשוד קיבל שיחת טלפון מאיש העסקים שאמר לו כי אם המתלונן לא ישלם 8 מיליון דולר, "שייפרד ממנו לשלום".

[blog_news title="קראו גם:" style="" count="3" category="מגדלור-ניוז-חיפהנתניה" category_multi="" excerpt="2" link="" link_title=""]

באותו ערב הודיע החשוד לאיש העסקים כי "נפרד ממנו (מהמתלונן) לשלום" ואף קיבל 15 אלף דולר שהועברו לחשבון האשראי שלו. בשיחת טלפון נוספת אמר איש העסקים לחשוד כי במידה והמתלונן השני לא ישלם את החוב, שירצח גם אותו.

החשוד נעצר כאמור ומעצרו הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת. על חקירת הפרשה הוטל צו איסור פרסום, והשבוע בפ"ת הוארך מעצרו של החשוד פעם נוספת בשלושה ימים והוסר חלקית צו איסור הפרסום באופן שהצו עודנו חל על כל פרט מזהה של החשוד.

מחר, בכוונת הפרקליטות להגיש נגד החשוד כתב אישום בעבירות קשירת קשר לביצוע פשע ובקשה לעוצרו עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום

[fbcomments]

 


 [blog_news title="עוד חדשות" style="" count="4" category="" category_multi="" excerpt="0" link="" link_title=""]

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>