כתב אישום נגד תושב איזור חדרה בעקבות הסתה לטרור: “זו מולדתנו וחובתנו להגן עליה”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

כתב אישום נגד תושב איזור חדרה בעקבות הסתה לטרור: “זו מולדתנו וחובתנו להגן עליה”

-

מגדלור-פיד ♋פרקליטות מחוז חיפה- פלילי הגישה היום באישור היועץ המשפטי לממשלה לבית המשפט השלום בעיר כתב אישום  נגד רג’א   מוחמד אגבאריה בן 66 תושב אום אל פחם בגין ביצוע עבירות של הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור.

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה”ד משה אייל עולה כי אגבאריה  אשר שימש בעבר מזכ”ל תנועת “בני הכפר”  ואחד ממנהיגי התנועה וחבר מזכירות ועדת המעקב העליונה של המגזר הערבי בישראל, פרסם במספר הזדמנויות בחשבון הפייסבוק שלו במהלך התקופה שבין חודש יולי 2017 ועד חודש יולי 2018,  פרסומים בהם גילה הזדהות עם ארגון טרור וקריאות הסתה ותמיכה בטרור.

באחד הפרסומים שפרסם אגבריה בחשבון הפייסבוק בשפה הערבית בעקבות הפיגוע במתחם הר הבית , בו נרצחו שני שוטרי מג”ב ונפצע שוטר נוסף.  כתב ופרסם את הדברים הבאים:

“האם פיגוע אלאקצא מבשר על שלב חדש (של ערביי ישראל) בתוך ה-48 ?!
ירושלים קדם לה מסגד אלאקצא, היא מגרש החיכוך והעימות הראשון (ומוקד) רגישות השהידים אשר בחרו להגן על המסגד של הערבים והאסלאם, הם אשר מתבוססים בדמם אותו הקיזו האימפריאליסטיים וישראל.
מצפן אנשי ההתנגדות היה ונותר ירושלים.
א. א. פחם תלווה את השהידים שלה בדרכם האחרונה, בגאווה הגדולה ביותר (באבהא חלה- במקור).
אל עתיד חדש.. ואל גני הנצח (יגיעו) השהידים.
שמות השהידים עפ”י תעודות זהות כפי שפורסם בתקשורת הינם: מחמד חאמד ג’אברין, בן 19. מחמד אחמד ג’אברין בן 39. מחמד ג’אברין בן 19. כולם בני משפחה אחת”.

לצד פרסום זה, פרסם אגבריה סרטונים המתעדים את הפיגוע. באחד הסרטונים נשמע קולו של המתעד, אשר אומר: “שידור חי מחצר מסגד אלאקצא שוטר נורה מטווח אפס, וגם המבצע נורה מטווח אפס. כנראה יש יותר ממבצע אחד בפיגוע כי הירי נמשך”. ברקע דברים אלה נשמע קול המכריז: “לסגור את כל המסגדים יש שהידים”.

עוד עולה כי באחת התגובות לפרסום זה, נרשם, כי פיגועים מעין אלה יובילו לסופו של מסגד אלאקצא ולהגברת הפיקוח עליו יותר ממה שהיה עד היום. בתגובה לכך, רשם אגבריה : “אל תדאגי, אלאקצא יישאר איתן וקוציו בגרונות הציונים ומקורותיהם. האינתיפאדות, הרי הם צעירי ‘כנפי בית אלמק’דס’ יסרבו לחילול מסגד אלאאקצא ע”י המתנחלים”. בתגובה נוספת כתב הנאשם: “הגינויים של אבו מאזן וועדת המעקב נבדלים מציבור העם הפלסטיני ולא מייצגים אותנו כיתומים היושבים בשולחנות הקמצנים (\הרשעים)” .

בתגובה אחרת לפרסום זה, נרשם: “רצח והטפה מחדש? אתה הגיוני?”. לכך השיב אגבריה  “אני תוהה זה רצח משני הצדדים. רצח הוא לא חד צדדי ….. זו מולדתנו וחובתנו להגן עליה”.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום

[fbcomments]

[blog_news title=”קראו גם:” style=”” count=”3″ category=”מגדלור-המושבות” category_multi=”” excerpt=”2″ link=”” link_title=””]

197190cookie-checkכתב אישום נגד תושב איזור חדרה בעקבות הסתה לטרור: “זו מולדתנו וחובתנו להגן עליה”

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

אולי יעניין אותך

תביעת מיליונים: התנגשה בדלת הזכוכית של חנות בקניון, וסובלת מנזקים קשים עקב זעזוע המוח בו לקתה

על פי התביעה, מאז התאונה בה התנגשה בחלון ראווה בחנות בקניון שבעת הכוכבים, מתקשה האישה לתפקד בעבודתה ובחייה, מפני שהחלה לסבול מכאבי ראש תמידיים, מסחרחורות, המלוות בעילפון, מהפרעת שינה קשה והפרעות קוגניטיביות, ורגשיות שלא סבלה מהן טרם התאונה

לידיעה המלאה

 

 

דילוג לתוכן