מעורר השראה: נועם גרשוני שניצל בנס בלבנון השנייה הגיע להרצות לתלמידים בחדרה

נועם שיתף בפני התלמידים את סיפור חייו הקשה שחווה מרגע הגיוס לצה"ל דרך שיקומו ועד להישגים הספורטיביים הבלתי רגילים אליהם הגיע למרות הקשיים הפיזיים והנפשיים

מעורר השראה: נועם גרשוני שניצל בנס בלבנון השנייה הגיע להרצות לתלמידים בחדרה

נועם שיתף בפני התלמידים את סיפור חייו הקשה שחווה מרגע הגיוס לצה"ל דרך שיקומו ועד להישגים הספורטיביים הבלתי רגילים אליהם הגיע למרות הקשיים הפיזיים והנפשיים

מגדלור-פיד ♋

אפשר להציג אותו כטייס וסרן במילואים בצה”ל, אפשר להציג אותו כאלוף האולימפי וזוכה מדליית הזהב, ואפשר להציג אותו כמרצה בינלאומי מבוקש המעביר בארץ ובעולם הרצאות מעוררות השראה. כולם כאחד הם אותו אדם: נועם גרשוני, מייצר ניצחונות, גאווה ישראלית. 

במסגרת הכנת תלמידי התיכונים בעיר לקראת הגיוס לצה”ל, הגיע החודש (פברואר 22′) גרשוני, טייס קרב לשעבר, אלוף אולימפי ומרצה בינלאומי, לתיכון חדרה (חטיבה עליונה), להרצאה מרתקת ומעוררת השראה.

החיים של נועם השתנו פעמיים. הפעם הראשונה הייתה בשנת 2006. באחד מלילות הלחימה הארוכים במלחמת לבנון השנייה, התנגשו שני מסוקי אפאצ׳י בדרכם לסייע לכוחות צה”ל שבעומק השטח. מסוקם של הטייסים רב סרן רן כוכבא וסרן נועם גרשוני התרסק מגובה רב. רן נהרג במקום. נועם ניצל בנס אך נפצע אנושות. הוא התעורר בבית החולים בלי היכולת ללכת, אבל עם הידיעה הברורה שהוא לא מוותר.

בתהליך השיקום הארוך ביקש נועם לחזור אל אהבתו הגדולה – הספורט. ביקש ועשה, והחל להתאמן בטניס בכיסאות גלגלים בבית הלוחם. לאחר מספר שנים במהלכן השקיע באימונים קשים ובהשתתפות בתחרויות, נועם זומן לשחק בנבחרת ישראל.

צילום: דוברות העירייה

שש שנים בדיוק לאחר פציעתו, השתנו חייו של נועם בפעם השנייה. זה קרה כאשר הוא זכה במדליית זהב באולימפיאדת לונדון. הוא עצמו מגדיר זאת בחיוך כ”תחביב שיצא משליטה״, אבל האמת היא שנועם הוא סמל לשליטה – בחייו, בגופו, בנשמתו, בפועלו, בכל הווייתו.

אחרי שכמעט איבד הכול, נועם הפך לסמל מאבק הגבורה של נכי צה״ל לבחור בחיים, להסתכל קדימה ולנצח את מגבלות הגוף והנפש. על כך זכה גם בכבוד להשיא משואה בטקס העצמאות ה– 70 למדינת ישראל בשנת 2018.

נועם שיתף בפני התלמידים את סיפור חייו הקשה שחווה מרגע הגיוס לצה”ל דרך שיקומו ועד להישגים הספורטיביים הבלתי רגילים אליהם הגיע למרות הקשיים הפיזיים והנפשיים. נועם לא ויתר והפך לספורטאי טניס שייצג את מדינת ישראל באולימפיאדת לונדון, ואף זכה במדליית הזהב.

ההרצאה חשפה את התלמידים לסיפורו הכובש של נועם והעניקה להם כלים להתמודדות עם חוסר ביטחון עצמי, דימוי עצמי ומשמעות השירות הצבאי הקרב ובא.

כאמור, כיום נועם הוא מרצה מבוקש בארץ ובעולם, המעביר הרצאות השראה לנוער, לעובדים ולקהלים שונים, כשהוא מרתק וסוחף כל קהל דרך סיפור חייו האישי ואישיותו הכובשת. במפגשיו הוא מייצר שילוב ייחודי של השראה, הומור, ותובנות לחיים, לעבודה ולהצלחה בכל תחום, שמותירות רושם עמוק ומשפיעות על המשתתפים הרבה אחרי שההרצאה נגמרת. המפגשים עם נועם מהווים מקור העצמה לאלפי אנשים, בכל הגילאים. המסר העובר בהם כחוט השני הוא שכל אחד יכול להתגבר על אתגרי החיים עם חשיבה חיובית, נחישות וחיוך.

לכל העדכוניםחדשות חדרה

עוד בחדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו


ארכיון כתבות
דילוג לתוכן