פיצ’י דובינר, הח”כים יעקב מרגי ויוסי יונה וד”ר שאול ינאי היו אורחי כבוד ב”סוכת חינוך חינם” בקציר

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

פיצ’י דובינר, הח”כים יעקב מרגי ויוסי יונה וד”ר שאול ינאי היו אורחי כבוד ב”סוכת חינוך חינם” בקציר

-

מגדלור-פיד ♋בחול המועד סוכות (27/9/18), הגיעו להתארח בסוכת ” חינוך חינם” של משפחת דובינר בקציר – מאות אורחים. 

אורחים רבים ומכובדים הוזמנו לסוכה, בראש ובראשונה הורי המאבק ותומכי והמאבק, אנשי מקצוע בתחום החינוך, ראשי רשות מקומית, חברים וקרובי משפחה וכלה בחברי כנסת וחברי וועדת החינוך של הכנסת מכל קצוות הקשת הפוליטית.

“הסוכה מסמלת בעבורנו מקום של פתיחות וקבלה, מקום של צניעות וכבוד, מקום שבו יושב האדם וחושב על ארעיותו בעולם הזה ומבין שכולנו שווים ומשכך אין לנו אלא לדאוג ולפעול למען החלשים והמוחלשים בחברה, בבחינת ‘דע מאין באת ולאן אתה הולך’, אמר פיצ’י דובינר מוביל המאבק לחינוך חינם.

דובינר הוסיף: “בשנה החולפת הייתה קפיצה אדירה בהבאת המאבק אל התודעה הציבורית, הורים כבר לא הולכים ומשלמים אוטומטית. הם מבינים את הזכות שיש להם לקבל חינוך בחינם והם מבינים כי תשלומים ההורים מביאים להעמקת הפערים בחברה, אנו בטוחים שבסופו של דבר משרד החינוך לא יוכל להמשיך לשבת על הגדר ויצטרך להתמודד עם הסוגיה באופן מעשי”.

ריגשה במיוחד ברכתו של יו״ר וועדת החינוך של הכנסת , ח״כ יעקב מרגי, שאמר: “חג הסוכות מסמל את השוויון והאחווה בחברה בישראל. כולי תקווה , שעוד בקדנציה הזו, אצליח לשכנע את שר האוצר והחינוך לבטל את תשלומי ההורים כך שכל תלמיד במדינת ישראל יזכה לחינוך מלא, שוויוני וחינם!”.

ח”כ יוסי יונה , חבר בוועדת החינוך של הכנסת ציין והוסיף: “אתם עושים עבודה נהדרת כחברה ישראלית תוססת שמצליחה להשפיע על מדיניות בישראל ואני בהערכה רבה לעבודה שלכם בשטח וגם לחשיבה הלאומית של תרגום המאבק הזה למאבק שמתנהל בחברה בכללותה”.

ד”ר שאול ינאי, אוניברסיטת חיפה, מנהל פרויקטים ארציים לחינוך, אמר כי  “מערכת החינוך בישראל למעשה מסבסדת במיליארדי ש”ח כל שנה, הן מכספי המיסים והן מתשלומי ההורים, את שני העשירונים העליונים אשר מרבית ילדיהם משיגים עקב כך בגרויות מיטביות אשר מאפשרות להם לזכות במקום בפקולטות הנחשבות ביותר”.

בכל שאלה או הבהרה ניתן ליצור קשר עם מטה המאבק לחינוך חינם: פיצ’י דובינר – 050-848-2812, עינב לוביץ’ מצרפי – 052-685-8993, שראל חיים – 050-7397515 ישראלה שפר- 050-731-3919. 

199090cookie-checkפיצ’י דובינר, הח”כים יעקב מרגי ויוסי יונה וד”ר שאול ינאי היו אורחי כבוד ב”סוכת חינוך חינם” בקציר

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

דילוג לתוכן