מיליוני שקלים יושקעו לטובת הסדרת צמתים מסוכנים בכביש 4

מיליוני שקלים יושקעו לטובת הסדרת צמתים מסוכנים בכביש 4

-

מגדלור-פיד ♋בשורה של ממש בהסדרת צמתים מסוכנים לאורכו של כביש 4: בפגישת עבודה שנערכה בנוכחות ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, כרמל סלע, סגנו מודי ברכה ומהנדס המועצה אינג’ אסף וחנר עם מנכ”ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ (מע”צ לשעבר) וצוותו, נענו נתיבי ישראל לבקשת המועצה והחלו בקידום מזורז של תכנון מפורט של צומת כפר גלים. תכנון הצומת יאפשר גם פניות מדרום לכיוון מערב (כפר גלים) וגם פתרון בטוח של חצייה רגלית. חב’ נתיבי ישראל מינתה מנהל פרויקט שמתחיל בתכנון והצפי לתחילת ביצוע הפרויקט בעוד כשנה.

כמו כן, חלה התקדמות משמעותית לקראת הסדרת רמזור בצומת כרם מהר”ל ועופר, כאשר הצפי לתחילת העבודות עומד על סוף שנת 2018.

כזכור, צומת כרם מהר”ל הוגדר כמוקד סיכון המהווה סכנת חיים עוד בשנת 2011 ע”י משרד התחבורה. הצומת מזין מספר ישובים ובתי ספר אזוריים, מתחם עסקים, תחנת דלק ומהווה סכנה של ממש ללא נתיבי השתלבות. בבדיקת נפח תנועה שערכה המועצה -לפני כשנה הוברר מעל כל ספק, כי קיימים לחצי תנועה גדולים המהווים מוקד סיכון הן לתנועה הממוכנת, הן לרוכבי האופנים הרבים, והן להולכי הרגל הנאלצים לחצות את כביש 4 הסואן.

צילום: דוברות חוף הכרמל

_

בתוך כך, המועצה קידמה תכנון של מעגל תנועה בצומת בית חנניה על כביש 6531 ומסרה את התכנון לחברת נתיבי ישראל, בעלות מוערכת של כ-2 מיליון ₪. עוד סוכם כי צומת ניר עציון, צומת מסוכן שאירעו בו תאונות דרכים קטלניות יועלה לדיון בוועדה הבין משרדית למוקדי סיכון, לאחר מכן תפעל החברה לנתיבי ישראל בהמשך להחלטות הוועדה.

המועצה קידמה והציגה בפני מנכ”ל חברת נתיבי ישראל תכנון מוקדם של שיפורי בטיחות לרבות שני מעגלי תנועה על כביש 7111 בחזית הכניסות לישוב עין הוד. התכנון המוצע ישפר בצורה משמעותית את הבטיחות לאורך כביש 7111 וימתן את מהירות התנועה לאורך הכביש בחזית הישוב ויאפשר חצייה בטוחה מכוון מגרש החניה לישוב. המועצה הופנתה למשרד התחבורה לבחינת קידום הנושא.

ראש המועצה חזר על הבקשות הקודמות לקדם ולאשר מחלף דרומי לישוב עתלית. הנושא נדרש הן מבחינה תנועתית, עקב תנופת הפיתוח המואצת של הישוב והן מבחינה ביטחונית. מהנדס המועצה הציג תכנון מוקדם של מפרדה יעילה שמאפשרת את כל כווני התנועה בחיבורים לכביש מס’ 2 במפרדה. מנכ”ל חברת נתיבי ישראל הכיר לראשונה בחשיבות של מחלף דרומי לישוב עתלית והנושא יקודם בשיתוף רשות מקרקעי ישראל.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן