פרשיית “הענק הירוק”: גנבו אלפי ק”ג אבוקדו בשווי של מעל 12 אלף ש”ח מחוף הכרמל

פרשיית “הענק הירוק”: גנבו אלפי ק”ג אבוקדו בשווי של מעל 12 אלף ש”ח מחוף הכרמל

-

מגדלור-פיד ♋צילומים: דוברות המשטרה מג”ב

פרשיית “הענק הירוק” שנוהלה בחודשים האחרונים במשמר הגבול של משטרת ישראל הסתיימה ביום חמישי (4.10.18) עם הגשת כתב אישום נגד 4 נאשמים בגניבת כ- 1,300 ק”ג אבוקדו בשווי מוערך של כ- 12,500 ש”ח ממושב דור שבצפון הארץ.

בתאריך 21.09.18 התקבל מידע מודיעיני שהוביל זמן קצר לפני כניסת השבת לפעילות אליה נערכו כוחות גדולים של מג”ב וביניהם בלשים, שוטרים, מתנדבים וכוחות מערך היישובים של מג”ב באיזור המטעים של מושב דור. הכוחות זיהו מספר חשודים שעסקו על פי החשד בגניבת אבוקדו ובהעמסתו לשלושה רכבים ששימשו אותם בביצוע הגניבה. בהמשך הפעילות נעצרו 3 רכבים ובהם 4 חשודים תושבי מזרעה בשנות ה- 30 לחייהם, רכבים שהיו עמוסים ב- 20 שקים שהכילו כ- טון אבוקדו.

 

מעצרם כאמור הוביל להגשת כתב האישום ביום חמישי האחרון בבית משפט השלום קריות על ידי שלוחת תביעות זבולון חוף של משטרת ישראל.

מכתב האישום עולה כי בתאריך 20.09.18 יצר אחד הנאשמים קשר עם אדם שזהותו אינה ידועה בכדי לבצע גניבת אבוקדו. השניים הגיעו למטע האבוקדו שבקיבוץ דור שם קטפו וגנבו 300 ק”ג של הפרי המבוקש בשווי מוערך של כ- 3,000 ש”ח.

לאחר הגניבה הגיע הנאשם לביתו בעכו של סוחר ירקות ופירות אשר בבעלותו דוכן למכירת ירקות בשוק הסיטונאי בעכו, אצלו בבית פרק את הסחורה הגנובה בדולבים שהיו בחנייתו.

עוד עולה מכתב האישום כי באותו היום יצר הנאשם קשר עם נאשם נוסף המופיע בכתב האישום בכדי לתכנן את הגניבה הבאה במטע שבמושב דור.
למחרת (21.09.18) קשרו קשר כל 4 הנאשמים לתכנון גניבת האבוקדו, קשר שהוביל לכך שבשעות הצהריים הגיעו 4 הנאשמים בשלושה כלי רכב למטע האבוקדו במושב דור מצוידים ברחפן, משקפת, רובה דייג ועשרות שקים.
מהמטע הצליחו הנאשמים לקטוף ולגנוב אבוקדו במשקל של כ- טון אבוקדו בשווי מוערך של כ- 9,500 ש”ח אותם העמיסו ל- 20 שקים.

 

לאחר הגניבה יצאו בנסיעה עם 3 הרכבים לכיוון צפון, נסיעה במהלכה נעצרו על ידי השוטרים שהתחקו אחר מעשיהם. מעצר של חשוד אחד התבצע לאחר שזה סרב לעצור לקריאות השוטרים, פרץ מחסום משטרתי, עלה על דוקרנים ונעצר לאחר מרדף רגלי קצר בסיומו אף התברר כי הנאשם פסול נהיגה בהחלטת בית משפט.

מכתב האישום נגד הארבעה, תושבי מזרעה בשנות ה- 30 לחייהם עולים אישומים של הסגת גבול פלילית, גניבה בנסיבות מיוחדות, קשירת קשר לביצוע פשע, נהיגה בזמן פסילה ועוד.

 

במשמר הגבול אף מעריכים כי הרחפן שימש את הנאשמים בביצוע גניבות אבוקדו בכך שהיו מטיסים אותו מעל מטע האבוקדו ממנו היו גונבים בכדי שזה יתריע בפניהם על נוכחות משטרתית באיזור. במשמר הגבול מביעים סיפוק רב לנוכח כתב אישום נוסף נגד 4 נאשמים שהשפיעו באופן ניכר על הפשיעה החקלאית באיזור הצפון והביאו לנזקים בהיקפים גדולים.
פרשייה זו מתווספת לפרשיות נוספות אותם חשפו במג”ב, מה שהוביל לירידות משמעותיות בהיקף הפשיעה החקלאית בארץ בכלל ובאיזור הצפון בכלל.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן