|מוקד החדשות 18.10| צהריים עם כמה אירועי חירום בעיר חיפה

|מוקד החדשות 18.10| צהריים עם כמה אירועי חירום בעיר חיפה

-

מגדלור-פיד ♋ 

כל החדשות ועדכוני היום במקום אחד בידיעה מתעדכנת

 

 


14:45: בשעה 13:26 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב כרמל על הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב גאולה בחיפה.  חובשים ופראמדיקים של מד”א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי”ח רמב”ם אישה כבת 80 במצב בינוני עם חבלות בגפיים.


14:15: אירוע דליפת גז בבניין בחיפה: בצהריים (18.10) התקבל דיווח על ריח חזק של גז בבנין ברחוב האצ”ל בחיפה. מבדיקה ראשונית עולה כי צינור הגז נפגע בשוגג כתוצאה מעבודות שנעשו בבניין. על פי הנחיית גורמי החירום שהוזעקו למקום, הבניין מפונה מדייריו עד לאחר תיקון הצינור.


13:21: עונת הרחצה מסתיימת עם שיא, וכך גם שנת 2018 מסתמנת כנקייה ביותר מאז תחילת מדידת ניקיון החופים. לפי הנתונים עד כה (הנתונים הם מתחילת השנה עד אמצע אוקטובר): 65% מהחופים הוגדרו כ”נקיים” או אף “נקיים מאוד” לפחות 70% מהזמן, לעומת 19.7% מהחופים בשנת 2005, כאשר הושקה תוכנית “חוף נקי” של המשרד להגנת הסביבה.

עם הרשויות המצטיינות לפי המדד, בהן למעלה מ-70% מהחופים היו נקיים או נקיים מאוד, נמנות: אשדוד, אילת, בת ים, ג’סר א-זרקא, הרצליה, חדרה, מועצה אזורית מטה אשר, נתניה, מועצה אזורית עמק חפר, קרית ים ותל אביב-יפו וכן חופי רשות הטבע והגנים.

מהיום – חוף מונגש. האקוודוקט בקיסריה || צילום: איתי טטרו

נתוני שנת 2018 מציגים מגמת שיפור בניקיון החופים לאורך השנים, ובשנתיים האחרונות המשרד להגנת הסביבה שילש את הסכום המתוקצב לתוכנית “חוף נקי”, ומקצה 8.6 מיליון שקל לרשויות מקומיות שבתחומן המוניציפלי נמצאים חופים בלתי מוכרזים בים התיכון או באילת.

הרשויות החופיות הנקיות ביותר הן: אשדוד, עמק חפר, תל אביב-יפו, ג’סר א-זרקא, הרצליה, בת ים, נתניה, מטה אשר.


8:06:  בית המשפט המחוזי בחיפה דחה היום (18.10) את עתירתן של מפלגת העבודה ועינת קליש רותם – המועמדת לראשות העיר חיפה. העותרים ביקשו לבטל את פסילת הרשימות והמועמדת שנעשתה על ידי ועדת הבחירות עקב הגשת רשימה כפולה האסורה על פי חוקי הבחירות.

האתר כלבו מדווח כי “בכך נקבע כי קליש ורשימתה לא יתמודדו בבחירות הקרובות. בסביבתה של קליש רותם קיבלו בהלם  את הפסילה ובכוונתם להגיש עתירה נוספת לבג”ץ”.

בהחלטתו כתב השופט כי “יש להצר על כך שמפלגת העבודה, והעותרים, לא מילאו אחר הוראות החוק וההנחיה הברורה של המפקח הארצי על הבחירות”.


מזג האוויר: היום ירד גשם מקומי לאורך מישור החוף מלווה בסופות רעמים יחידות. מחברת “מטאו-טק” נמסר כי בהמשך ייתכנו גשמים מקומיים בפנים הארץ וקיים חשש קל לשיטפונות במדבר יהודה ובקעת הירדן. הטמפרטורות החזויות היום והלילה: חיפה 22-27, תל אביב 22-27, ירושלים 16-24, באר שבע 19-28, אילת 22-32. (ynet)


פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן