מתח בקרב אוהדי הפועל חיפה על רקע הפרסומים על פיצוץ המו"מ עם קבוצת התמיכה: "הם ספונסרים או קבוצת רכישה?"

מאת: הפועל חיפה לייב 22.4.19, 19:31

המתיחות בקרב אוהדי הפועל חיפה עולה. לאחר סדרת הכישלונות במחזורי הליגה שכוללים 11 משחקים ללא ניצחון והחלפת מאמן (סילבס במקום מימר), הגיעו אתמול (22.4) הפרסומים כי המשא ומתן להעלאת המעורבות של קבוצת רכישה – עלה על שרטון. הדבר גרר אחריו כצפוי – גל של מחאות נגד הבעלים של הקבוצה יואב כץ.

חלק גדול מהאוהדים, היו רוצים לראות את הקבוצה בראשות ניסים ביליה, צחי נקש ואמיר הברפלד – לוקחת יותר את המושכות לידיים, אך עד כה אף מתווה שהוצע לכץ לא התקבל על ידו. הפעם כך נראה, פוצץ המו”מ על רקע חילוקי דעות בנוגע לבעל תפקיד במתווה החדש שהוצע.

צילום: דוברות הפועל חיפה

ובינתיים, הרשת גועשת. “אני באמת לא מבין… הם ספונסרים או קבוצת רכישה?” תהה האוהד אילן. “שיגידו באיזו שהיא צורה שהם אלטרנטיבה….אחרת הם פקק של כמה מאות אלפים לסגור עם ורמוט וכאלו…. זה לא מספיק”.

האוהד עמי הוסיף: “מדוע יואב כץ לא מעוניין לשתף אנשים שרוצים לקדם את המועדון ואוהבים אותו? למה האיש הזה כל כך אוהב לגרום לנו לא להינות מכדורגל ומהמשכיות?”

ולמרות הכל, ישנם כאלה שמתייחסים בחשדנות: “לא נראה שיש קופצים על הקבוצה .. נאחל לעתיד טוב יותר”.

כץ דרך המועדון, הוציא אתמול הודעה בנושא. “ראשית, אני מברך על כל איש עסקים שמוכן להושיט יד ולעזור לקבוצה, ולצערי לאורך 15 השנים שלי בהפועל חיפה היו מעטים מאוד שעזרו לי לשאת את הקבוצה על כתפיי. לפני מספר ימים נשלח אליי מסמך ובו הצעה לשיתוף פעולה לפיה בתמורה להשקעה של כחמישה אחוזים מתקציב הקבוצה, יקבלו המציעים את ההחלטות המרכזיות במועדון בעוד אני אחראי ל-95 אחוזים מתקציב הקבוצה, דבר שאינו הגיוני ולא בא בחשבון. מעבר לכך, במקום לנהל מו”מ שקט וענייני, אחד מאנשי הקבוצה בחר לצאת עם פרטי ההצעה לתקשורת, כאשר גם חבריו לאותה קבוצה (שניים משלושת המציעים) כינו התנהגות זו כלא מסחרית ובזויה. במקום ליצור יחסי אמון, עבודה ושיתוף פעולה בחר אחד המציעים להוציא את הדברים החוצה מתוך כוונה לפגוע בקבוצת הפועל חיפה ואני מצר על כך”.