חדשות מתפרצות קורונה: עדכונים שוטפים במהלך היום על מה שקורה באזור או מעניין בנושאי קורונה

פעוט כמעט הפך עיוור – בגלל אלכוג’ל. רופאים: “הסכנה לעין בפגיעה ישירה הוא גדול ביותר” 

3.8, 14:15 || בחודש האחרון טופלו במיון העיניים בבית החולים שערי צדק שלושה מקרים של ילדים ותינוקות עקב פגיעות עיניות משמעותיות כתוצאה משימוש בנוזלי חיטוי אלכוהוליים לידיים האחד קל, השני בינוני והאחרון שבהם, י.ש ילד בן 4, שנפגע באופן קשה ביותר לאחר שכמות גדולה הותזה לעינו השמאלית בזמן שהותו בפעוטון. הוא הובהל למיון בשערי צדק, שם זוהתה בבדיקה פגיעה קשה בקרנית ובלחמית העין שכמעט הובילה לעיוורון. הילד הורדם לצורך שטיפה וניקוי יסודיים של העין.

עקב הפגיעה הקשה י.ש אושפז כאשר כל כמה ימים הורדם לצורך בדיקה וטיפול. לאחר 10 ימים הוא שוחרר ונמצא כעת תחת מעקב. למרבה המזל לא צפויה פגיעה בראייתו.

“האלכוהול שבחומרי החיטוי הביתיים הורג נגיפים כמו שהוא הורס תאים אחרים” אומר ד”ר ישי ווייל, רופא עיניים בכיר ביחידת הקרנית במרכז הרפואי שערי צדק. “כשהחומר פוגע בחלק החיצוני של העין הוא גורם להרס חלבונים ותאים, ובעקבות דלקת קשה בעין או זיהום הפגיעה יכולה להגיע לכדי עיוורון. בנוסף, בפגיעה בתאי הגזע של הקרנית עלולה לגרום לעכירות, לצמיחת כלי דם על פני הקרנית ולפגיעה קשה בראיה”.

Sterilization Equipment, Covid 19, Alcohol, Sanitizer
אילוסטרציה

ד”ר ווייל מוסיף: “צריך לזכור שכאשר אנו שמים בבית את התכשיר בגובה נח לשטיפת ידיים של מבוגר, זהו פחות או יותר בגובה הראש של הילדים. ולכן כאשר ילד ניגש לחטא את ידיו ומפנה את פיית התכשיר לכיוונו, הוא מסתכן בכך שנוזל יותז לפניו, ובפרט לעיניו. הסיכון לעין בפגיעה ישירה כזו הוא גדול ביותר. כדי להימנע מפגיעות מסוג זה יש צורך להגביר מודעות בקרב ההורים שיש להרחיק מחטאי ידיים מהישג ידם של ילדים באותה מידה שמרחיקים מהם חומרי ניקוי. בנוסף, יש רצוי לרכוש את תכשירי חיטוי הידיים עם פיה בעלת זרוע הפונה כלפי מטה. בצורה כזאת, גם אם יותז חומר, הוא יגיע לרצפה ולא לפניו של הילד”.

ניהול מהיר ונכון של פגיעת חומר כימי בעיניים בכלל, יכול לעשות את ההבדל בין ילד שיחלים ללא פגע ובין מטופל שיאבד את הראיה. ד”ר ווייל ממליץ כי במידה ובכל זאת ילד בקרבתכם נחשף לחומר כימי בעיניו, יש לשטוף את העיניים היטב במי ברז למשך כ-20 דקות לפחות, עוד לפני הפינוי למיון.

“הגננת התקשרה אלינו לעדכן שי.ש נראה סובל במיוחד לאחר שחומר חיטוי אלכוהולי שנמצא בשימוש נפוץ בגן הותז לעינו. מספר אביו של י.ש. “ביקשתי מהגננת שתשטוף לו את העין אך למרות זאת, התקשרה להגיד שהוא לא נרגע. לבסוף הגעתי על מנת להרגיע אותו מבלי לחשוב שנשקפת לראייתו סכנה. י.ש לא הפסיק לבכות, וכשהגענו הביתה והבטתי בעין חשכו עיניי, סף העין התחתון התנפח וממש לא ניתן היה לראות את העין. לא דמיינתי שהחומר התמים הזה עלול לגרום לנזק בקנה מידה שכזה.

“הגענו למיון שם ביצעו לעינו של י.ש שטיפה חזקה תחת הרדמה והוא קיבל סדרת טיפולים דומים במהלך שבועיים בהם היה מאושפז במחלקת הילדים. י.ש יזדקק בתקופה הקרובה לטיפות אך תודה לאל שהראייה שלו ניצלה אנו אסירי תודה לצוות שטיפל בו באופן מידי ומקצועי. הייתי רוצה להזהיר את כל ההורים והגננות. זה לכאורה נראה כמו חומר תמים שנגיש לכולם ללא סימון אזהרה, אך ברגע אחד עלול לגרום לאבדן ראייה בילדים ולנזקים אדירים”.


קוצרה תקופת היציאה מבידוד של מחלימים מקורונה (מי שחלו והחלימו)

משרד הבריאות הבהיר היום כי המשרד אימץ למעשה את המלצות ארגון הבריאות העולמי וקיצר את תקופת ההחלמה והיציאה מבידוד של מחלימים מקורונה (מי שחלו והחלימו).  תקופה הבידוד לנדרשי בידוד עקב חשיפה לחולה או חזרה מחו”ל לא השתנתה, ועומדת עדיין על 14 ימים מלאים.

ובפירוט:
1. במקרה של חולה עם תסמינים שמועד תחילתם ידוע: מרגע שעוברים 10 ימים מהופעת התסמינים, ועוד לפחות שלושה ימים נוספים ללא תסמינים (סה”כ לפחות 13 יום), בסמכות רופא לאשר החלמה, ללא צורך בבדיקה נוספת לקורונה.

2. חולים עם תסמינים שלא ידוע מועד תחילתם: בסמכות רופא לאשרו כמחלים 10 ימים לאחר קבלת התוצאה החיובית, ובתנאי שחלפו לפחות שלושה ימים מחלוף התסמינים – ללא צורך בבדיקה נוספת לקורונה.

3. חולים ללא תסמינים: במקרה של חולים ללא תסמינים, בסמכות רופא לאשר החלמה לאחר שחלפו 10 ימים מרגע קבלת התוצאה החיובית, ללא צורך בבדיקות נוספות לקורונה.

כאמור, האישור בסמכות רופא בלבד ובכפוף לתנאים נוספים המפורטים בהוראה.


מחלקת הקורונה בהלל יפה: מטופל נוסף שהובא לבית החולים – נפטר

20.7, 13:45 || מבית החולים ‘הלל יפה’ בחדרה דיווחו כי הבוקר (ב’), לאחר מאמצים רבים של הצוות המטפל, נפטר מטופל בן 78 תושב לוד, שהגיע לפני כ 5 ימים ממוסד בחדרה לאחר שאומת לקורונה. האיש סבל ממחלות רקע והוגדר במצב קריטי מיום אשפוזו. הודעה נמסרה למשפחה.

נכון ל- 20.7.2020 מאושפזים במרכז הרפואי הלל יפה 36 מטופלים מאומתים לקורונה בשתי מחלקות ייעודיות – במצב קל – 9, במצב בינוני- 7 ובמצב קשה – 20 (4 מהם במצב קריטי).

דוברות הלל יפה

מטופלת בת 63 שהובאה להלל יפה ממוסד בחדרה נפטרה במחלקת הקורונה

19.7, 13:14 || במהלך הלילה נפטרה מטופלת בת 63 ממוסד בחדרה מאומתת לקורונה, שסבלה ממחלות רקע רבות, ואושפזה לפני כשבועיים. בשבוע האחרון מצבה הלך והדרדר והיא נפטרה לאחר מאמצים רבים של הצוות להיטיב את מצבה. הודעה נמסרה למשפחה.

נכון ל- 19.7.2020 מאושפזים במרכז הרפואי הלל יפה 35 מטופלים מאומתים לקורונה בשתי מחלקות ייעודיות: במצב קל – 11, במצב בינוני- 6 ובמצב קשה – 15 (5 מהם במצב קריטי).


בדרך לסגר? ההצעה על השולחן: סגירת בתי כנסת, חופי הים, מסעדות, בריכות שחייה וחדרי כושר

16.7, 10:38 || בדרך לסגר? ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים בצהריים דיון עם שרים וגורמי מקצוע במערכת הבריאות והאוצר, זאת בעקבות העלייה במספר חולי הקורונה. היקף התחלואה הגיע הבוקר (חמישי) לשיא יומי חדש – 1,758.

זה לא סוד שראשי מערכת הבריאות לוחצים להגבלות חדשות בעקבות העלייה בתחלואה. על פי המסתמן, המל”ל (המועצה לביטחון לאומי) ומשרד הבריאות יציגו לנתניהו רשימה של מגבלות נוספות. המגבלות שצפויות לעלות על הפרק:

  • הגבלת ההתקהלויות בציבור ל-10 אנשים בלבד (כולל בבתים)
  • סגירת בתי הכנסת
  • סגירת חופי הים, מסעדות, בריכות שחייה וחדרי כושר
  • צמצום היקף התחבורה הציבורית

204933cookie-check•• קורונה – חדשות מתפרצות || פעוט כמעט הפך עיוור – בגלל אלכוג’ל. רופאים: “הסכנה לעין בפגיעה ישירה הוא גדול ביותר” 

דילוג לתוכן