מחוז חוף בכבאות נערך לשריפות: מזג אוויר יבש עם רוחות כבר הביא אותנו לבעיות בעבר |מוקד החדשות 28/10|

מחוז חוף בכבאות נערך לשריפות: מזג אוויר יבש עם רוחות כבר הביא אותנו לבעיות בעבר |מוקד החדשות 28/10|

-

מגדלור-פיד ♋ 

כל החדשות ועדכוני היום במקום אחד בידיעה מתעדכנת

 


13:32: בשעה 13:03 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב שרון על פצוע ברחוב סמטת הדס בכפר יונה. חובשים ופראמדיקים של מד”א טיפלו ופינו לבית החולים הלל יפה גבר כבן 28 במצב בינוני עם פציעות חודרות בפלג גופו העליון.


13:01: החל מהיום (28.10) הנחה מפקד מחוז חוף בכבאות והצלה תת טפסר אריה רגב את התחנות שבתחומו (תחנות אזוריות חיפה, חדרה וזבולון) להשלים את היערכותן למופע מזג אויר קיצון. המשמעות בפועל: עיבוי כח האדם בתחנות המשנה ובמיוחד בישובים הגובלים ביערות (כדוגמת התחנות בפארק הכרמל, קרית טבעון ועוספיה), ביצוע סיורים יזומים בנקודות אסטרטגיות, ביטול חופשות ללוחמים ופריסת רכבי כיבוי יעודיים כדוגמת רכבי שטח ואספקת מים.

תת טפסר רגב מסר: “ידוע לכל כי עונות המעבר הינן פרק הזמן המסוכן ביותר לפריצת שריפות בשטחים פתוחים ולהתעצמותן ככל שכבר פרצו. שילוב אחוזי לחות נמוכים יחד עם רוחות ערות הינו תמהיל אשר כבר העמיד אותנו בעבר אל מול אתגרים לא פשוטים. ביצענו הערכת מצב יחד עם הגורמים החבירים כדוגמת רט”ג, קק”ל ובעלי תפקידים ברשויות המקומיות וקיימנו מהלכים כמפורט הכל על מנת לקצר את זמן התגובה ולתת מענה מבצעי רחב ככל האפשר לשריפות ככל שיפרצו. בפתחו של שבוע זה אנו קוראים לציבור להשמע להנחיות, לנקוט במשנה זהירות וכמובן לא להסס ולדווח על כל זיהוי עשן או אש במרחב הפתוח”.


9:47: לקראת החורף הקרב, האגודה למלחמה בסרטן קוראת לציבור חולי הסרטן לגשת לקופות החולים ולקבל חיסון נגד שפעת. מחלת השפעת היא מחלה נגיפית המאופיינת בהתפרצויות עונתיות בהיקף גדול. קיימות קבוצות שונות באוכלוסייה שלהן נטייה מוגברת ללקות בסיבוכי המחלה, בהן גם חולים במחלות סרטן שונות, ובמיוחד כאלו שנמצאים בעיצומם של טיפולים כימותרפיים. בקרב קבוצות אוכלוסייה אלו שיעורי הסיבוכים גבוהים, וכך גם שיעורי האשפוז והתמותה עקב המחלה וסיבוכיה. לפיכך יש צורך למנוע או להקטין ככל האפשר את נטל המחלה.


8:58:  דיווח: מועמד לראשות העיר חיפה הודיע על פרישה ותמיכה בקליש-רותם. עו”ד דוד עציוני הודיע כי יתמוך בד”ר עינת קליש רותם לראשות ולמעשה הודיע על פרישה מהמירוץ. (וואלה)


8:30: 117 כלי רכב השביתה משטרת ישראל לנהגים שביצעו עבירות תנועה חמורות בסופ”ש. במהלך סופ”ש (חמישי-שבת) פעלו שוטרי אגף התנועה במערך מתוגבר עקב המערכת החורפית שפקדה אותנו, לצד פעילות מניעה ושמירה על שלום הציבור כתוצאה מפגעי מזג האוויר, ביצעו השוטרים פעילות אכיפה לאיתור נהגים מפרי חוק הנוהגים תחת השפעת אלכוהול ומבצעים עבירות מסכנות חיים ובריונות כביש, זאת במטרה להמשיך ולפעול לשינוי תרבות הנהיגה ולהציל חיים.

בתוך כך להלן חלק מפירוט הדו”חות: 🔸במסגרת פעילות האכיפה נרשמו כ- 3,400 דו”חות לנהגים שביצעו עבירות תנועה,  🔸במהלך פעילות מחסומי שכרות נתפסו 90 נהגים שנהגו תחת השפעת אלכוהול. 🔸בגין עבירת נהיגה במהירות חריגה, נתפסו למעלה מ-600 נהגים שנסעו במהירות מעל המותר ונגדם נרשמו דו”חות והזמנות לדין. 🔸מעל ל-450 נהגים נתפסו משתמשים תוך כדי נהיגה בטלפון הנייד. 🔸בפעילות הנחושה והבלתי מתפשרת נפסל רישיון הנהיגה של כ-120 נהגים שביצעו עבירות חמורות, לצד זה קיבלו גם הזמנות לדין. 🔸בעין עדשת המצלמות הטקטיות והסטילס המתעדות עבירות תנועה, נתפסו כ-200 נהגים שביצעו עבירות ונגדם נרשמו דו”חות.


06:01: זכרתם להזיז את השעון שעה אחת אחורה? הלילה (בין שבת לראשון) עברנו לשעון חורף שיימשך עד סמוך לחג פסח הבא.


מזג האוויר: מזג האוויר היום (ראשון) צפוי להיות בהיר ויבש ברוב שעות היום. רוחות מזרחיות חזקות צפויות לנשוב בהרי הצפון והמרכז ותחול עלייה קלה בטמפרטורות. במהלך הלילה צפוי להיות בהיר בהרי הצפון, ובמרכז והר הנגב ינשבו רוחות מזרחיות חזקות.


פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן