לילה של שריפות: משאית עלתה באש בכביש 2, אונייה עלתה באש בנמל חיפה |המוקד 14.11|

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

לילה של שריפות: משאית עלתה באש בכביש 2, אונייה עלתה באש בנמל חיפה |המוקד 14.11|

-

מגדלור-פיד ♋כל החדשות ועדכוני היום במקום אחד בידיעה מתעדכנת –

מקרי חירום, פלילים, מזג אוויר, חדשות טובות, עדכונים ומבזקים


9:20 מרכז מעברים כרמל מנשה: 700 תושבים השתלבו בשוק העבודה. ועדת ההיגוי של מרכז מעברים כרמל-מנשה נפרדה השבוע בהוקרה מראש המועצה האזורית חוף הכרמל- כרמל סלע ומסגנו- מודי ברכה. מרכז מעברים הוקם לפני 5 שנים בשותפות של שתי המועצות מנשה וחוף הכרמל. המרכז פועל לקידום תעסוקת תושבי המועצות ברמת הפרט הקהילה והאזור. מספר התושבים שקיבלו ליווי והכוונה מקצועית עומד על 1000. מתוכם כ 700 תושבים השתלבו בפועל בשוק העבודה.מדובר בנתון גבוה מאד בהשוואה למרכזי מעברים בישראל.

ברוך שוגרמן מנהל השירות לעבודה קהילתית במשרד העבודה והרווחה, אשר נכח באירוע, ציין את השותפות האיתנה והפוריה בין שתי המועצות ואת ההישגים של צוות המרכז, בראשות המנהלת מירב אזולאי.

ראש המועצה האזורית מנשה אילן שדה,”מרכז מעברים מדגיש את שיתוף הפעולה המיטבי שלנו ברמה האזורית אשר תורם רבות לתושבי המועצה ותושבי האזור גם בהיבט התעסוקה וקידום העסקים.אני מודה לראש מועצת חוף הכרמל היוצא כרמל סלע וסגנו מודי ברכה על שיתוף הפעולה הפורה וסמוך ובטוח כי הוא ימשך גם עם ראש המועצה הנכנס אסיף איזק”.


9:06: שני צוותי לוחמי אש בראשות סגן טפסר פיני סיסו פעלו לפנות בוקר (14.11) על כביש 2 בסמוך ליציאה מחיפה לכיוון דרום לכיבוי משאית אשר מטענה הכיל מקררים שהחלה לעלות באש במהלך נסיעתה. האירוע הסתיים ללא נפגעים.


8:50: סמוך לשעה 22:00 אמש (13.11.2018) התקבלה קריאה בחדר המבצעים של תחנה אזורית חיפה על שריפה אשר פרצה באניה העוגנת נמל הקישון. שבעה צוותים בראשות להב ברק סילם אשר הגיעו למקום וידאו ראשית כי כל צוות האניה ירד ממנה, והחלו בפעולות כיבוי נמרצות. עקב מורכבות האירוע מפקד תחנה אזורית חיפה טפסר אברהם תמרי הגיע למקום ועמד מקרוב על מאמצי הכיבוי אשר ארכו שעות ארוכות משך כל שעות הלילה.

אנית המשא ARIAVIBE אשר הגיעה ממצרים הכילה מטען אשר כלל פסולת ברזל. בסוג מטען שכזה אין מדובר בברזל ”נקי” אלא במטען המכיל בין היתר שאריות שמן, גומי וכדומה (גרוטאות רכב, לדוגמה) והם המקור לעשן הסמיך אשר נפלט ממחסני האניה.
לצורך מלאכת הכיבוי השתמשו הצוותים בכמויות גדולות של קצף כיבוי בכדי להשניק את הבעירה ואף הסתייעו בשלושה מנופי גבהים וגוררת הנמל.

יש להבין כי כל פעולה לא נכונה בשימוש במים עלולה לערער את יציבות כלי השיט עקב שינוי מרכז הכובד ולכן מפקד הכיבוי יחד עם קפטן האניה נדרשו לבצע הערכות מצב מעת לעת תוך בחינת מצב הבעירה אל מול מאזן מי הכיבוי אשר הוזרמו פנימה.

נכון לרגע זה במקום עדין שוהים ופועלים צוותי כיבוי. המצב השתפר לאין ערוך מהמצב בלילה, אך עדין מדי פעם ישנם גילויי עשן מבטן האניה אשר מקבל מענה מידי הכוחות.
במהלך שעות הבוקר יערך נסיון נוסף לאטום את המחסנים ולבצע כיבוי באמצעות החדרת גז מסוג CO2 בתקוה שבכך תחוסל הבעירה באופן מוחלט.מזג האוויר: ממטרים מקומיים מלווים בסופות רעמים יחידות צפויים היום (רביעי) – כך עולה מתחזית השירות המטאורולוגי. בנחלי הדרום והמזרח קיים חשש לשיטפונות. כמו כן, תחול ירידה בטמפרטורות (וואלה)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

ענו על משאל מגדלור-ניוז: איך תחגגו השנה את ראש השנה?

דילוג לתוכן