| האזינו | “כשהסתיימה קייטנת הקיץ היה לי זמן להכין את בית הספר” 

| האזינו | “כשהסתיימה קייטנת הקיץ היה לי זמן להכין את בית הספר” 

-

מגדלור-פיד ♋אב הבית של בית הספר “רבי עקיבא” באור עקיבא, שמואל כהן, הוא דמות מוכרת היטב בעיר שרבים מעריכים ואוהבים. ביום חמישי האחרון הוא עלה לשידור בתכנית “הקיץ של אביה” בגלי צה”ל, והתכונן יחד עם המאזינים לשנת הלימודים החדשה שנפתחה הבוקר (ראשון). 

הוא תיאר את ההכנות לקראת פתיחת שנת הלימודים: “זו עבודה קשה מאוד, לצבוע את בית הספר, הדלתות המשקופים, השירותים, המזכירות, חדר מורים”, הוא תיאר. “איך שהסתיימה השנה, מיד ב-1.7.18 היתה קייטנה של שלושה שבועות, בין לבין עבדתי ונתתי שירות לקייטנה. כשהיא הסתיימה, היה לי יותר שקט, הייתי יותר לבד והעבודה רצה.

אביה גל ורביטל ויטלזון יעקבס, מגישות התכנית – שאותה אגב מפיק עומר פתיתו המשרת בגל”צ ובוגר בית הספר, בנו של איציק פתיתו מאור עקיבא – אמרו לכהן שאב בית או אם בית הם דמויות בבית הספר שהתלמיד מרגיש אליהם קצת אחרת לעומת מורה או מנהל – והם נתפסים כאבא, סבא או דוד. “בדיוק” אמר כהן ותיאר איך הילדים מגיעים אליו: “יש את זה בכל כיתה, איזה תלמיד קצת מופרע, ששולחים אותו אליי. אני נותן לו שקית, הוא אוסף קצת לכלוך בבית הספר, נותן לו טרופית, ארטיק, והוא מבסוט וככה הם אוהבים אותי”.

[blog_news title=”קראו גם:” style=”” count=”3″ category=”מגדלור-אור-עקיבא” category_multi=”” excerpt=”2″ link=”” link_title=””]

 

כהן שימש בעבר איש תחזוקה במפעל “שטיחי כרמל” בעיר שנסגר. מאז, השתלב בעיריית אור עקיבא כאיש תחזוקה ומזה שנים הוא משמש כאב הבית של בית הספר.

על התקלות הקבועות בבית הספר סיפר כהן:  “רוב התקלות הקבועות זה מזגן, פיצוץ, נזילה, ניאגרה, קצר בחשמל”, והמשיך לתאר את השינוי בכיתה, מלוח וגיר ללוח עם טוש. “טוש שלא מחיק בלוח, אני מוחק עם טרמפנטין”, הוא צחק. אני מתקן את הכל, הקב”ה זיכה אותי בידיים טובות”.

>> האזינו לראיון המלא של כהן בגל”צ: 

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום.

[fbcomments]

  


 [blog_news title=”עוד חדשות” style=”” count=”4″ category=”” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן