קצין מודיעין מג”ב בגבעת עדה: “ההתייחסות לפשיעה החקלאית – כמו זירת רצח”

קצין מודיעין מג”ב בגבעת עדה: “ההתייחסות לפשיעה החקלאית – כמו זירת רצח”

-

מגדלור-פיד ♋בהרמת כוסית של התאחדות האיכרים בישראל, אשר התמקד בנושא הפשיעה החקלאית, שנערך אמש בבית התרבות בגבעת עדה, נכחו יו”ר קק”ל, ראשי המועצות באזור, וקצין מודיעין ארצי של מג”ב. 

יו”ר קק”ל דניאל עטר אמר כי “הסקטור ההתיישבותי הוא שק החבטות של החברה הישראלית. אנחנו לא מחליפים את הממשלה והכספים של קק”ל לא שייכים למדינת ישראל אלא לכל אחד ואחת מכם, לכל העם היהודי”.

דובי אמיתי, נשיא התאחדות האיכרים בישראל ציין כי “בשנה האחרונה לקחנו על עצמנו בהתאחדות  האיכרים להיכנס לעובי הקורה של הטיפול בפשיעה החקלאית וזה בא לידי ביטוי בשיתוף פעולה עם קק”ל בגאולת האדמה ההפוכה, בשיתוף פעולה עם מג”ב אשר מוכיח כבר את התוצאות בשטח”.

איתי ויסברג, ראש מועצת בנימינה-גבעת עדה הדגיש כי “כמי שעומד בראשות מועצה של מושבה שחיה על החקלאות, אנחנו רואים חשיבות גדולה בחיזוק החקלאים ובשימור החקלאות בארץ ישראל. הוכח כי בכל מקום בו יש שמירה בשטחים החקלאים חלה ירידה בפשיעה החקלאית וחלה עלייה בביטחון האישי של התושבים, אני קורא לכולם להתנדב לסייע בשמירה על הבית, אם חקלאות כאן מולדת כאן לא רק סיסמא ורק יחד נשמור על הבית”.

יו”ר קק”ל, וייסברג, דשא וקציני מג”ב בהרמת הכוסית || צילום: גיא אסיאג, קק”ל

זיו דשא, ראש מועצת זיכרון יעקב הוסיף כי “הפשיעה החקלאית היא לא רק גניבת טרקטורים ועגלים, ישנו מרחב אדיר שמחייב נוכחות בשטח של מג”ב ומחובתנו לפעול מול השר לביטחון פנים כי מה שמתחיל במרחב הכפרי, גולש גם לעירוני ועלול להסתיים באלימות. יש לנקוט במדיניות החלונות השבורים המבטאת אפס סובלנות לפשיעה החקלאית ובנוסף להקים מנגנון שימנע כניסת מטיילים לשטחים החקלאים שמסבים נזק”.

ראובן נאווי, קצין מודיעין ארצי במג”ב: “לאור המצב בשטח בשנים האחרונות, מג”ב קיבל אחריות משימתית על הפשיעה החקלאית בכלל המחוזות למעט מחוז ש”י (שבו המחוז מטפל) וכן, הקמנו השנה את מרכז הבינה של מג”ב להעצמת יכולות מודיעיניות וטכנולוגיות ללחימה בפשיעה החקלאית.

נאווי הוסיף: “הימ”רים הכפריים מתייחסים לפשיעה חקלאית כשוות ערך לזירות רצח- החל מהגעת כלל הגורמים הרלוונטיים לטיפול בזירות וכלה במעבדה ניידת בזירות המורכבות”. האתגר באיסוף המודיעיני, לדבריו “קשור במגוון מחוללי הפשיעה החקלאית הכולל את תושבי הפזורה הבדואית, תושבי השטחים, תושבי מזרח ירושלים וחוליות בני מיעוטים מהצפון.”

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן