מכבי

חדרה בין הערים הגדולות: מקימה מוזיאון רפואה מהמתקדמים בישראל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

חדרה בין הערים הגדולות: מקימה מוזיאון רפואה מהמתקדמים בישראל

-

מגדלור-פיד ♋העבודות להקמת מוזאון הרפואה במתחם הטכנודע בגבעת אולגה, נמצאות בשיאן. כזכור מדובר בפרויקט בהיקף כספי של כ-15 מיליון שקלים שמתוכם 10 מיליון התקבלו כתרומה.    

מדינת ישראל כיום נחשבת בין המדינות המובילות בעולם בתחום הרפואי, הן בהיבט הקליני והן בעולם הביוטק. יחד עם זאת ולמרות העמידה בחזית העולם הרפואי, לא קיים בישראל מוזיאון לרפואה. בטכנודע חדרה זיהו את הצורך, ומתוך חזון ושאיפה לקדם את ההבנה של עולם הרפואה, את המודעות לבריאות הגוף ואת העניין בתחום, החליטו להקים את המוזאון הייחודי והחדשני.

המוזיאון, שמוקם על שטח של כ-1,000 מ”ר במתחם הטכנודע בחדרה, יאפשר לילדים, נוער ומבוגרים מכל קצוות הארץ ומכל שכבות האוכלוסייה להיחשף לערכים ולתכנים חדשניים מעולם הרפואה.

הדמיית המוזיאון. בתמונה הקטנה: התקדמות העבודות, נכון להיום || צילומים: הטכנודע, עיריית חדרה

העבודה החינוכית בתחום הרפואה אינה זרה לטכנודע חדרה. בשנים האחרונות מתקיימת בטכנודע פעילות ענפה ביחידה לסימולציה רפואית, אליה מגיעים תלמידים מכל רחבי הארץ ללמוד באופן חווייתי ומעשי נושאים מגוונים בתחום הרפואה והביוטק באמצעות עבודה עם סימולטורים משוכללים וציוד רפואי מתקדם.

המבקרים במוזיאון החדשני יפגשו את תחומי הרפואה השונים (אנטומיה, פיסיולוגיה, פתולוגיה) לרבות היכרות עם גוף האדם ומורכבותו, התקדמות הרפואה ופיתוחיה המדהימים בטכנולוגיה ובמדע.

בסיור במוזיאון יעברו המבקרים דרך מיצגי ענק של איברי גוף ויחשפו, יחוו, וילמדו על מורכבותם. כך יוכל ילד ללכת בתוך חדרי הלב לדוגמה או לעמוד בתוך ריאות ולראות איך הן מתמלאות באוויר. מוצגים אינטראקטיביים יאפשרו הפעלה של תהליכים שונים וסימולטורים חדשניים ייתנו הזדמנות להתנסות בטכנולוגיות רפואה מתקדמות.

בטכנודע מאמינים שהמוזיאון ימשוך מבקרים רבים מכל הארץ, ובהמשך מהעולם, ויסקרן את המבקרים הצעירים והבוגרים ואולי אף יכוון אותם לעסוק בעתיד במקצועות הרפואה.

מגדלור-פיד ♋                                           
לכל העדכוניםחדשות חדרה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

ענו על משאל מגדלור-ניוז: איך תחגגו השנה את ראש השנה?

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן