בעקבות הפרסומים על עזיבת פלקושצ'נקו: זעם ברשתות החברתיות על יואב כץ ועל השחקן

מאת: לירן טטרו, 21.1.19, 10:58

חלק מאוהדי הקבוצה מסרבים לקבל בשיוויון נפש את הידיעות אודות מעברו של הצעיר ליריבה העירונית. וגם - אוהד כתב לשחקן בעמודו הפרטי: "תעבור לכל קבוצה, רק לא למכבי חיפהדווקא כשהיה נראה שהדברים מסתדרים להפועל חיפה, גם עם הבאתו של מתן חוזז לחיזוק בינואר, פורסם היום כי מכבי חיפה עשויה להפעיל השבוע את סעיף השחרור של מקסים פלקושצ’נקו הצעיר – והקשר יעשה את דרכו לירוקים.

הבשורה, שהייתה באוויר כבר תקופה אך טרם נסגרה, הוציאה מאוהדי הקבוצה עצבים וכעס ברשתות החברתיות כנגד הבעלים יואב כץ ונגד השחקן בעצמו.

מקסים כזכור, חתם לא מזמן על חוזה חדש במועדון עם סעיף יציאה של 420 אלף יורו, אותו ממהרים השחקן וסוכנו לנצל – על פי הפרסומים באתרי הספורט.

והאוהדים כאמור – זועמים. “אני לא מבין את כץ הזה, במקום לקבוע תג מחיר של מיליון יורו על מקסים ולעשות קופה, מוכר אותו בפחות מחצי”, כתב אוהד הפועל חיפה.

אוהד חיפאי אחר ציין: “הבעיה פה היא לא מקסים. מקסים עשה צעד כלכלי ומקצועי נכון שדרג את שכרו בלפחות 50,000  דולר בעונה, לא כולל רכב ודירה ל- 3 שנים. זה שווה מינימום לא כולל מענקים 150,000 דולר ב-3 שנים.  המון כסף לבחור שעד לפני חודשים הרוויח נמוך…הבעיה פה ניהולית מקסים הוא הנכס הכי גדול שלך ועל זה אין ויכוח.

“ראו לדוגמא את בני יהודה ומכבי פ”ת – איך מתייחסות לנכס? סולומון ושועה כל משחק היו 90 דקות על הדשא. אצלנו, בזמנו של קלינגר, משחק מקסים פותח ,3 משחקים בספסל ובעניין הכסף אי אפשר לתת סעיף שחרור לנכס שלך בשווי דירה 5 חדרים בחיפה. יואב היקר אני רחוק מלחפש לך מחליף כי אין אבל ככה לא עושים עסקים”.

אוהד אחר הוסיף: “ברוך שפטרנו. מי שלא רוצה לשחק פה שלא יעשה טובות. קיבל את התנאים שרצה ותוך חצי דקה רץ לסגור במכבי”.

“הבעיה היא לא שחקן כזה או אחר, לכל אחד יש תחליף ואף אחד לא מסי”, כתב אוהד נוסף. “הבעיה היא עמוקה ושורשית בכל הדרך. צורת הניהול,  התהליכים שלא קיימים ודרך קבלת ההחלטות. קבוצה עם אוהדים נפלאים ואמיתיים. השאר רק הבלחות חד פעמיות. רצון טוב של אוהדים שנותנים ועושים ומלחמת הישרדות”.

אוהד אחר כתב למקסים בעמודו הפרטי: “אני אוהד של הפועל חיפה כבר 45 שנה. אני דורש ממך, אל תעבור למכבי חיפה. תעבור לכל קבוצה שתחפוץ, רק לא לקבוצה הזאת. אתה תראה שאם תעשה את זה, לא נסלח לך על כך לעולם. חסר קבוצות בארץ? למה דווקא מכבי חיפה? תחכה עוד כמה חודשים ותלך לאן שתרצה, אולי אפילו לחו”ל, אבל רק לא לשם”.