כשברקע מחשבות להחלפת שיטת המיצ"ב: מעל 90% תלמידים במחוז חיפה השתתפו היום במבחן במתמטיקה [מבזק]

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 21.5.19, 18:21

בתום סבב מבחני המיצ"ב לתשע"ט - במשרד החינוך מביעים שביעות רצון משיעור הנבחנים הגבוה מאד של התלמידים במבחנים

היום (21.5) נרשם במחוז חיפה שיעור מכריע של נוכחות במבחן במתמטיקה – מעל 90% תלמידים.

בחינת המיצ”ב במתמטיקה חתמה היום (ג’) את סבב מבחני המיצ”ב בשנת הלימודים תשע”ט. במשרד הביעו שביעות רצון משיעור הנוכחות הגבוה של התלמידים בכל המבחנים וכן במבחן שהתקיים היום במתמטיקה.

קראו גם >> אור עקיבא לא זכתה בפרס החינוך הארצי

שיעור מכריע של התלמידים נבחן היום בבחינה זו.  מבדיקה שערכו המשרד והרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך (ראמ”ה) עולה שמעל כ- 90% מקרב תלמידי כיתות ה’ ו- ח’ במחוז חיפה השתתפו במבחן.

בימים אלה בוחן המשרד  מודלים חלופיים להערכה של בתי הספר, ובתוך כך יושב על המדוכה צוות מקצועי בו חברים מומחים לחינוך ולהערכה ומדידה ונציגי מנהלי בתי ספר על  בחינת חלופות. במקביל, פועל  הליך היוועצות ציבורי לקבלת תובנות בהיקף רחב, בין היתר, באמצעות אתר התייעצות אינטרנטי,  קבוצות דיון בהשתתפות הורים, תלמידים וצוותי חינוך והתייעצות עם מומחים.

מערכת החינוך בהיותה מערכת ציבורית שמובילה תכניות לאומיות גדולות וחשובות, תמשיך ותנוהל בהתאם לכלי מדידה ומחקר מדעיים, בשקיפות, ביעילות, ובסטנדרטים של המאה ה-21.

מנהל המחוז, ד”ר סער הראל מציין: “אני רואה חשיבות לתהליך ההערכה החיצונית, תהליך המדייק את מידת האחריות, השקיפות ומחדד את המעקב אחר השינויים אותם עוברת מערכת החינוך על רמותיה השונות, זאת לצד טיפוח תרבות ההערכה פנימית בית ספרית לבחינת התהליכים המתרחשים במוסד החינוכי בהקשר  הייחודי שלו ובהתאם לכך לקדם בו את התערבויות פדגוגיות. אני שמח כי ההורים הבינו את חשיבות כלי זה והמיצ”ב במחוז חיפה עבר באופן מיטבי. בנוסף, בימים אלו יחל תהליך היוועצות עם הורים, מנהלים, מורים, תלמידים בעניין. תודה למנהלים ולצוותי החינוך על עבודה חינוכית במיטבה לאורך השנים”.