חגיגה לחובבי הים: תחנת ההסברה לכרישים בנחל חדרה תתחיל לעבוד מה-1 בדצמבר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

חגיגה לחובבי הים: תחנת ההסברה לכרישים בנחל חדרה תתחיל לעבוד מה-1 בדצמבר

-

מגדלור-פיד ♋הכרישים שבו לשפך פארק נחל חדרה והתושבים וחובבי הים מוזמנים מדי שבת לשמוע הסברים עליהם (ואולי גם לראות אותם).

תחנת ההסברה והתצפית על הכרישים תפעל החל מה-1 בדצמבר ועד אפריל מדי שבת בין השעות 15:00-10:00, למעט בימי גשומים – ללא עלות. בנוסף מחכה לכם בפארק פארק משחקים חדש, שולחנות פיקניק ומסלול טיול נגיש ונוח.

 

מדי חורף מתקבצים בסמוך למוצא הימי של תחנת הכוח “אורות רבין” בחדרה עשרות כרישים, במקום שבו נפלטים לים עודפי המים החמים של התחנה.

תמונה: חגי נתיב- תחנת מוריס קאהן לחקר הים, באדיבות חברת “נחלים” חדרה

תופעה זו, שנחשבת לייחודית ומרתקת במיוחד בקנה מידה עולמי, מזמנת לאזור כבר מספר חורפים, מטיילים סקרנים המנסים לצפות בפלא ובטבע במיטבו, אך זאת ללא היכרות והבנה עם עולמם של הכרישים, ידיעת כללי הזהירות הנדרשים והחשיבות בשמירה על הכרישים.

לאור כך, מספר גופים, ביניהם עיריית חדרה, חברת נחלים לפיתוח תיירות חדרה,רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע, עמותת אקואושן, תחנת מוריס קאהן לחקר הים, כרישים בישראל,משרד התרבות והספורט, הרשות לצלילה ספורטיבית וההתאחדות הישראלית לצלילה, חברו יחדיו להפעלת תחנת הסברה מקצועית, שתופעל בסמוך לאזור התצפית על הכרישים לרווחת המבקרים הבאים לצפות בפלא הטבע המיוחד. זאת לראשונה באופן מוסדר לאורך כל עונת שהיית הכרישים בצמוד למוצא הימי של תחנת הכוח.

 

הכרישים המגיעים לאזור, 30-20 במספר, הם ממין עפרורי וסנפירתן, וניתן להבחין בנקל בסנפירי הגב שלהם. אורכו של הכריש העפרורי כ-4 מ’, משקלו כ-350 ק”ג וסנפירי הגב שלו מעוגלים במקצת. הסנפירתן קטן יותר – אורכו כ-2.5 מ’ ומשקלו כ-100 ק”ג ויותר. שני מינים מוגדרים ברמת סכנת הכחדה.

בתוך כך, הגופים שחברו לתכנית מבהירים כי אין לפגוע בכרישים או להטרידם ואין להשליך מזון לכרישים, שכן הזנה זו משבשת את אורח חייהם הטבעי ועשויה ליצור אצלם קשר בין בני אדם למזון. בנוסף אין לגעת בכרישים או לרדוף אחריהם במים, מאחר וכמו כל חיית בר גם התנהגות הכרישים עשויה להיות בלתי צפויה ולכן יש לשמור על מרחק בטוח מהם. כמו כן חשוב להדגיש כי הצלילה באתר הכרישים אינה מומלצת ואף עלולה להיות מסוכנת עקב זרמים חזקים, פסולת דיג מסוכנת (קרסים, חוטי דיג) וראות גרועה.

218760cookie-checkחגיגה לחובבי הים: תחנת ההסברה לכרישים בנחל חדרה תתחיל לעבוד מה-1 בדצמבר

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן