חשד: קצין בילה בפאב בפרדס חנה, נשקו שהושאר ברכב - נגנב

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 30.11.18, 12:24


מצ”ח בודקת בשעות האחרונות מקרה של גניבת נשק מקצין צה”ל, בעת שבילה בפאב בפרדס חנה. 

על פי פרטי האירוע שנודעו הבוקר, אמש (29.11) בשעה 23:30 לערך, בעת בילוי בפאב בכרכור, השאיר קצין את נשקו האישי מפורק לפירוק משני בתא המטען של הרכב.

 

הקצין נכנס למקום עם חבריו כאשר הנשק נמצא בחניית עפר סמוכה. ביציאה מהבילוי גילה כי חלון הרכב האחורי שבור. הוא חיפש את הנשק ברכב והבין כי הוא נגנב. עוד נודע כי ברכב נשארו המכלול והמחסנית.

המקרה דווח למפקדיו של הקצין וכמובן למשטרה ולמצ”ח. מדובר באירוע שבצה”ל רואים בחומרה שכן אין להשאיר נשק ללא השגחה, אלא אם כן הוא נעול מאחורי 2 מנעולים (בסיטואציה מסוימת).

מהמשטרה נמסר: “המשטרה פתחה בחקירת אירוע התפרצות לרכב פרטי של קצין צה”ל בפרדס חנה וגניבת נשקו הצבאי מתא המטען. אמש התקבל דיווח במשטרת ישראל מקצין צה”ל בסביבות השעה 23:00, כי בהיותו במקום בילוי בפרדס חנה, נפרץ כלי הרכב הפרטי שחנה בחניון סמוך ונגנב נשקו הצבאי שהשאיר בתא המטען. צוות חוקרים והזיהוי הפלילי של תחנת המשטרה בחדרה אספו ממצאים מהזירה, במסגרת חקירה שנפתחה, לצד העברת דיווח למצ”ח, כמקובל. במשטרה מדגישים, כי אין להשאיר כלי נשק ללא השגחה ובניגוד להוראות אחסון, העלולים להגיע אל גורמי פח”ע ופלילים, באופן המסכן את בטחון הציבור”.