היכונו לביקורת: הצעת חוק תגן על חברי מועצה מפני תביעות דיבה של חבריהם לשולחן המועצה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

היכונו לביקורת: הצעת חוק תגן על חברי מועצה מפני תביעות דיבה של חבריהם לשולחן המועצה

-

מגדלור-פיד ♋בשורה לחברי המועצה? מליאת הכנסת אישרה החודש בקריאה טרומית את הצעת החוק לתיקון הנזיקין (חסינות חברי מועצה), לפיה תוענק הגנה לחברי מועצות מקומיות מפני תביעות דיבה על דברים שנאמרו במסגרת תפקידם, וזאת בדומה לעובדי ציבור וחברי כנסת.

את ההצעה העלתה חברת הכנסת יפעת שאשא-ביטון (כולנו) והיא אושרה בקריאה טרומית על ידי 48 חברי כנסת. כעת תועבר ההצעה לוועדת הכנסת להמשך דיונים.

 

ישיבת מועצה בפרדס חנה בקדנציה הקודמת. תהיה חסינות? צילום ארכיון: לירן טטרו

על פי שאשא-ביטון, ההצעה לתיקון הגיע לאחר שחברי מועצה מכהנים בקדנציה הקודמת, הביעו חשש מפני תביעות דיבה במסגרת תפקידם, מצד חברי מועצה אחרים או ראש ראשות.

בהצעת החוק נכתב: “מטרת הצעת החוק היא להעניק הגנה לחברי מועצות מקומיות מפני תביעות המוגשות על ידי חברי מועצה אחרים או מצד ראש המועצה עצמו, בשל הבעת עמדה או התבטאות שנאמרה במסגרת תפקידם.

 

“המצב כיום אינו מאפשר לאותם נבחרי ציבור לומר את דעתם באופן אישי בלי שיחששו מהגשת תביעה, או איום בהגשת תביעה נגדם. מעבר לפגיעה בחופש הביטוי של חברי המועצה ופגיעה במנגנון הבקרה של המועצה, המצב כיום פוגע בעקרונות הדמוקרטיה וחמור מכך – פוגע בכל אחד מבוחריו של חבר המועצה אשר נבחר להשמיע את קולם”.

אז האם בקרוב יוכלו חברי המועצה בחדרה, אור עקיבא, פרדס חנה וזכרון יעקב להעביר יותר ביקורת על חבריהם לשולחן המועצה? מסתמן שכן, המשך יבוא.

ישיבת מועצה באור עקיבא. צילום ארכיון: שירות מגדלור ניוז

ענו על משאל מגדלור-ניוז: על מה אתם אוהבים לקרוא הכי הרבה ברשת – איזה תחום מעניין אתכם?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן